Brīvdienas galvaspilsētā: ķirbji, tumšā Centrāltirgus pagātne un porcelāna vēsture

20. Oktobris, 2017

Ja vēl neesat sastādījuši plānus gaidāmajai nedēļas nogalei, noteikti ieskatieties mūsu afišā, kur esam apkopojuši interesantāko, kas norisināsies galvaspilsētā tuvākajās dienās, uz šiem pasākumiem jūs varat doties kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

Foto: publicitātes

21. oktobrī LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Izrāde „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”

21. oktobrī Latvijas leļļu teātrī tiks izrādīts aizraujošais zviedru autores Astrīdas Lindgrēnes stāsts, ko iecienījušas jau daudzas paaudzes. Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā dzīvo pavisam parasts zēns - Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parasts zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi. Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt 15:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Zinātniskais šovs bērniem „Kas jāzina katram skolēnam”

Foto: publicitātes

21. oktobrī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorioum.lv parādīs aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Kas jāzina katram skolēnam”. 11:00 izrāde notiks krievu valodā, taču 13:00 – latviešu. Priekšnesums ir veltīts ikvienam, kurš vēlas kļūt par teicamnieku. Gan bērni, gan vecāki priekšnesumā ieraudzīs tādus eksperimentus, kurus varēs mēģināt atkārtot mājās. Interaktīvajā priekšnesumā bērniem un vecākiem būs iespēja iesaistīties eksperimentos kopā ar Laboratorium.lv ekspertiem – enerģiskajiem profesoriem Vladislavu un Mārtiņu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 7 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

21. oktobrī Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats oktobrī būs “Āpša gads”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Tirgus un mājas remonta meistarklase bērniem

Foto: publicitātes

14. oktobrī Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais zemnieku amatnieku tirgus. Savukārt bērnus šajā laikā gaida uz darbnīcu par mājas remonta pamatiem, kur viņi varēs iejusties dizaineru un krāsotāju lomās.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Vai otrā grupa mani dzird?”

22. oktobrī Spīķeros būs skatāma teātra izrāde bērniem “Vai otrā grupa mani dzird?”. Tas ir stāsts dzejoļos par to, kā bērniem dzīvot un būt laimīgiem pasaulē, kuras noteikumi nav paredzēti viņiem. Mazie skatītāji varēs iepazīties viens ar otru un mūsdienu latviešu dzeju.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? 9 – 27 eiro

Izstāde “Ķirbis un citas lielas ogas”

No 25. līdz 29. oktobrim Latvijas Dabas muzejā noritēs izstāde “Ķirbis un citas lielas ogas”. Izstādes apmeklētāji varēs ne tikai novērot Latvijā augošo ķirbju dažādību, bet arī saņemt speciālistu konsultācijas, kā arī uzzināt veselīgu ēdienu receptes.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,71 – 2,13 eiro

2.Ar draugiem

Grupas Linga koncerts

Foto: publicitātes

21. oktobrī mūzikas klubā 9. Vilnis noritēs leģendārās latviešu rokgrupas Linga koncerts. Grupu, kurai pagājušogad apritēja 25 gadi, iepazīstināt nevajag, bet nedrīkst nepieminēt, ka ceturtdaļgadsimta laikā grupa savu enerģiju un sparu nav zaudējusi.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-70 eiro

Grupas The Rigans koncerts

21. oktobrī Rīgas rokkafejnīcā noritēs latviešu rokgrupas The Rigans koncerts. Grupa izveidota pagājušogad, bet jau ir izdevusi pilntiesīgu albumu, kurā iekļautas 11 kompozīcijas, četrām no tām ir uzņemti videoklipi.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 10 eiro

Muzikālā komēdija „Jubileja”

Foto: publicitātes

22. oktobrī teātra klubā Austrumu Robeža tiks izrādīts muzikālais uzvedums „Jubileja”. Pasākuma centrā - nopelniem bagātā medicīnas darbiniece Milda Bārtule, vecmāmiņa, ģimenes galva un, tā nu ir sanācis, vienīgā maizes pelnītāja. Ivara Šterna luga, kas pirmo reizi uzvesta 2013. gadā, uz kluba skatuves tiek uzvesta ar nemainīgiem panākumiem – to izbauda skatītāji, kas šajā ironiskajā, bet labsirdīgajā komēdijā redz paši sevi un savus mīļos.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Blūza un džeza vakars

22. oktobrī Rīgas rokkafejnīcā noritēs kārtējais sērijas “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā”. Šoreiz skatītāji tiksies ar amerikāņu mūziķi Kat Baloun (mutes ermoņikas), itāli Stefano Ronchi (ģitāra, vokāls) un blūza ģitāristu un dziedātāju no Skotijas – Dave Arcari.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 8 eiro

Gacho koncerts

27. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” uzstāsies latviešu hiphopa mākslinieks Gacho – viens no spilgtākajiem vietējās popmūzikas pārstāvjiem. Programmā iekļautas mākslinieka atpazīstamākās dziesmas. Tāpat skatītāji redzēs populāro repa mākslinieku Edavārdi, kurš uzsildīsies kā iesildītājs.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 15 eiro

Jūlijas Koganas koncerts

27. oktobrī klubā “Loftique” pirmo reizi Rīgā ar solo koncertu uzstāsies grupas “Ļeņingrad” bijusī siliste. Pēc aiziešanas no grupas, Jūlija Kogana strādājusi pie solo karjeras, tagad viņas repertuārā nav necenzētas leksikas, bet, neskatoties uz to, izteiksmes un spēcīga vokāla ir ļoti daudz. Tagad Jūlijai ir savs muzikālais projekts, kuru rīdzinieki redzēs programmā “Rudais zvērs”.

KUR? Ernesta Birznieka – Upīša iela 8

CIK? 10 - 20 eiro

3.Ar otro pusīti

Muzikālais šovs ar smilšu animāciju “Titāniks”

Foto: publicitātes

21. oktobrī Splendid Palace orķestris Sinfonietta Riga un māksliniece Tatjana Gavriļenko piedāvās muzikālo smilšu šovu “Titāniks”, kas radīts pēc Džeimsa Karona tāda paša nosaukuma filmas motīviem. Smilšu attēlus māksliniece veido šova laikā, un tie tiek dublēti augstā kvalitātē uz lielā ekrāna. Koncerta laikā izskanēs Čaikovska, Šūberta, Rahmaņinova, Ērika Sati un citu komponistu skaņdarbi.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 20-24 eiro

Izrāde “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”

25. oktobrī uz teātra kluba Austrumu Robeža skatuves – “dokumentālā kabarē” par padomju kino zvaigzni un seksa simbolu – Ļubovu Orlovu – pirmizrāde. Aktrisi savulaik apvijuši dažādi mīti un mīklaini stāsti, kas tiek atspoguļoti izrādē. Galvenajā lomā – Karīna Lučiņina.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „8 mīlošas sievietes”

Foto: publicitātes

21. oktobrī Dailes teātrī būs vērojama izrāde „8 mīlošas sievietes”, kas radīta, balstoties uz Robēra Tomā tāda paša nosaukuma lugu. Kādā mājā, kas nošķirta no apkārtējās pasaules, ir sapulcējušās 8 sievietes. Tik daudz atšķirīgu sieviešu vienā vietā – tas pats par sevi jau rosina uz nepatikšanām. Viņas ir skaistas, kaislīgas, gudras un bīstamas. Katrai ir savs noslēpums, katrai savs skelets skapī. Un, kad ģimenes tēvs un apgādnieks tiek atrasts miris savā gultā ar nazi mugurā, šie skeleti sāk birt laukā no skapjiem.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17eiro

Izrāde “Jaunā ārsta piezīmes”

22. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Jaunā ārsta piezīmes”, kas balstīts uz Mihaila Bulgakova autobiogrāfisko stāstu ciklu, kurā viņš aprakstījis savus jaunības gadus, kad strādājis par ārstu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Birmingemas pūtēju orķestra koncerts

Foto: publicitātes

21. oktobrī Lielajā ģildē ar komponista Martina Elberija darba “Parīzes portreti” pirmatskaņojumu uzstāsies Birmingemas pūtēju orķestris – viens no vadošajiem britu amatieru pūtēju orķestriem.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 3-7 eiro

Balets „Apburtā princese”

21. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – baletuzvedums „Apburtā princese”. Pasaku prinči un princeses, labas un ļaunas fejas, dažādi brīnumaini varoņi no mīļākajām bērnības pasakām atdzīvojas vienkopus baletā, kuram P. Čaikovskis radījis brīnišķīgu mūziku un ļāvis noticēt sapnim par patiesu mīlestību, kas uzvar visu. Baletā saglabāta Mariusa Petipā oriģinālā horeogrāfija.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-35 eiro

Rīgas A Capella festivāls

No 20. līdz 22 oktobrim galvaspilsētā norisināsies vokālās mūzikas festivāls ar gan Latvijas, gan citu pasaules valstu veiksmīgu mūziķu piedalīšanos. Starp dalībniekiem - The Swingles, Solala, Latvian Voices, un citi.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 10-28 eiro

Opera “Turaidas roze”

Foto: publicitātes

Latvijas Nacionālā opera 22. oktobrī piedāvā operu “Turaidas roze”. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Koncerts “Folkloras impresijas”

24. oktobrī Mazajā ģildē Starptautiskā pianistu konkursa ietvaros noritēs koncerts “Folkloras impresijas” ar Slavomira Vilka, Pjotra Červinska un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvarteta “3+1” piedalīšanos.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija uz Rīgas Centrāltirgu

Foto: publicitātes

22. oktobrī rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no galvenajiem apskates objektiem mūsu pilsētā. Par to, ka kādreiz tirgus paviljoni bijuši dirižabļu angāri, zina teju ikviens. Bet vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu – piemēram, par to, kā piena paviljonu apmeklējis Staļins, par tumšo pazemes tuneļu pagātni, un citus. Plkst. 11.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – angļu.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Stacijas laukuma pulksteņa

CIK? 10 eiro

Veļu vakars Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

22. oktobrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs veļu vakars, kura saknes meklējamas pagānu laikos. Tradicionāli šajā laikā saimniecībām bija jāatver vārti un jānoklāj galds, lai cienātu savus aizgājušos senčus, tādējādi viņus pieminot.

KUR? Brīdabas iela 21

CIK? 0,70 – 2 eiro

“Dior” izstāde

Foto: publicitātes

Izstāde, kas tiks atklāta 25. oktobrī Rīgas modes muzejā, ir veltīta Christian Dior modes nama vēsturei un pirmās Dior kolekcijas 70 gadu jubilejai. Izstādē būs apskatāmi vairāki desmiti tērpu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas – gan Kristiāna Diora tērpi, gan viņa darba turpinātāju – Īva Senlorāna, Marka Boana, Džanfranko Ferre – radītais, vadot modes namu «Christian Dior».

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Lekcija “Krievu porcelāns LNMM kolekcijā”

27. oktobrī muzejā Rīgas Birža noritēs lekcija no cikla “Zelta laikmets”, kas veltīta krievu porcelānam. Mākslas zinātniece Baiba Uburģe pastāstīs par krievu porcelāna kolekcijām Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, par galvenajām porcelāna fabrikām Krievijā XIX gadsimtā un par to, kā attīstījies šis mākslas virziens.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 1,50 – 3 eiro