Brīvdienas galvaspilsētā: gulbji uz ledus, dejojošā uguns un Vīnes klasika

2. Februāris, 2018

Gaidāmajā nedēļas nogalē pilsētā noteikti nebūs garlaicīgi. Par to jūs varat pārliecināties, ielūkojoties mūsu afišā. Tajā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Slavenais pīlēns Tims”

Foto: publicitātes

3. februārī Latvijas Leļļu teātris pie sevis gaida pašus mazākos skatītājus. Izrāde „Slavenais pīlēns Tims” par drosmīgo un nebēdnīgo putnēnu paredzēta skatītājiem no 3 gadu vecuma. Tims nāk no visai parastas pīļu ģimenes, kas dzīvo visai ierastā mājdzīvnieku sabiedrībā ar savu ikdienu, paražām, tenkām un attiecībām. Taču Tima ziņkāre un dzīvesprieks ir spēcīgāks par mātes aizliegumiem – tā var nokļūt gan jautros, gan visai bīstamos piedzīvojumos. 11:00 izrāde būs vērojama latviešu valodā, savukārt 14:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

3. februārī Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats janvārī būs “Zemes nebeidzamais ceļojums”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)  

Zinātniskais šovs „Ugunīgā zinātne”

Foto: publicitātes

3. februārī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu „Ugunīgā zinātne”. Bērniem pastāstīs par uguni, parādīs, kāds tas mēdz būt un kā tas rodas, kā tas atšķiras no sprādziena. Tāpat skatītāji redzēs vienu no lieliskākajiem eksperimentiem ar Rubensa cauruli, kuras liesmas dejo mūzikas ritmā. 11:00 priekšnesums noritēs krievu valodā, savukārt 13:00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Ledus balets “Gulbju ezers”

9. februārī Arēnā Rīga ar izrādi “Gulbju ezers” uzstāsies Sanktpēterburgas Valsts ledus balets. Tas ir pasaulē vienīgais klasiskais balets uz ledus, kas apvieno krievu klasiskā baleta tradīcijas un daiļslidošanu.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 20-40 eiro

2.Ar draugiem

Grupas “Pienvedēja Piedzīvojumi” koncerts

Foto: publicitātes

3. februārī klubā 9. vilnis uzstāsies populārā un jau leģendārā latviešu rokgrupa Pienvedēja Piedzīvojumi. Pagājušajā gadā grupa atzīmēja 22 gadu jubileju, un, interesants fakts – šo gadu laikā grupas sastāvs ne reizi nav mainījies un mūziķi vēl aizvien uzstājas kopā.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 7-70 eiro

Muzikāla izrāde “Tobāgo!”

4. februārī Kongresu namā noritēs muzikālās izrādes “Tobāgo!” jubilejas izrāde, kas veltīta dzejnieces Māras Zālītes 65 gadu jubilejai un komponista Ulda Marhilēviča 60 gadu jubilejai – kopīgi viņi ir radījuši šo izrādi, kas savu pirmizrādi piedzīvoja 2001. gadā un vēl aizvien ir skatītāju iecienīta.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 15 eiro

Muzikālā intervija ar Juri Hiršu

Foto: publicitātes

8. februārī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” sāksies jauns pasākumu cikls “Muzikālā intervija”, kurā slavenus latviešu mūziķus varēs iepazīt no citas puses. Koncertus vadīs un jautājumus uzdos Andris Kivičs. Savukārt pirmais mākslinieks, kas piedalīsies ciklā, būs Jānis Hiršs.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 10 eiro

Grupas Big Al & The Jokers concerts

8. februārī Splendid Palace uzstāsies lietuvas-latvijas „bends” Big Al & The Jokers, kurā apvienojušies 9 slaveni mūziķi no divām kaimiņvalstīm, kuru līderis ir “Big Al” (Aļģirdas Šuminskas). Ar šo koncertu grupa atzīmēs savu 5. jubileju.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 5-15 eiro

Viktora Drobiša jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

8. februārī Arēnā Rīga krievu dzejnieks, komponists un simtiem šlāgeru autors Viktors Drobišs piedāvā programmu “Viktora Drobiša jubilejas koncerts. Būs visi” ar dažādu Krievijas estrādes zvaigžņu piedalīšanos. Koncerta ietvaros uzstāsies Stass Pjeha, Slava, Grigorijs Ļepss, Kristīna Orbakaite, Avrams Ruso un citi. Visām zvaigznēm akompanēs pats maestro orķestra Red Square Band pavadījumā.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 35-160 eiro

Big Daddy Wilson koncerts

8. februārī mūzikas restorānā MOONShine uzstāsies amerikāņu blūza mākslinieks Big Daddy Wilson, kas jau vairākus gadus dzīvo Vācijā, kur iemantojis slavu kā viens no labākajiem savā žanrā. Kopā ar viņu spēlēs latviešu kolektīvs Latvian Blues Band. Mūziķi izpildīs blūza hitus un savas kompozīcijas.

KUR? Kaļķu iela 12

CIK? 15 eiro

Igo koncerts

9. februārī klubā 9. vilnis uzstāsies populārais latviešu mūziķis Igo. Kopā ar viņu uz skatuves kāps Ēriks Upenieks. Programmā, kas veltīta Valentīna dienai, izskanēs kompozīcijas no Igo “zelta” repertuāra, kā arī daži pirmatskaņojumi.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-50 eiro

3.Ar otro pusīti

Sofia Rei koncerts

Foto: publicitātes

3. februārī Lielajā ģildē uzstāsies argentīniešu etno džeza izpildītāja Sofia Rei. Dziedātāja Rīgā neuzstājas pirmo reizi. Tagad viņa atgriežas ar jaunu programmu, kas veltīta Violetai Parrai – čīliešu dziedātājai, dziesmu autorei, folkloristei, publiskajai darbonei, dzejniecei un māksliniecei. Arī pati Sofia Rei ir ne mazāk talantīga, jo viņa ir ne tikai lieliska vokāliste, bet arī komponiste un etno džeza meistare.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-35 eiro

Komēdija “Reiz jaungada naktī…”

3. februārī teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma izrāde “Reiz jaungada naktī…”, kas radīta pēc Eldara Rjazanova un Emīla Bragniska lugas “Vieglu garu” motīviem. Tās pašas, no kuras dzimusi kulta kinokomēdija “Likteņa ironija”. “Austrumu robežai” šis jau ir iestudējums, kas veidots pēc padomju kinoklasikas motīviem – iepriekš jau radīts “Dienesta romāns”.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Katrīnas Gupalo koncerts

7. februārī Latvijas Mūzikas akadēmijā ar programmu “Katrina Gupalo & the Black Birds” uzstāsies latviešu dziedātāja Katrīna Gupalo. Programmā iekļautas dziesmas no debijas albuma, pie kura māksliniece pašlaik strādā, kā arī kompozīcijas ar Annas Ahmatovas, Josifa Brodska dzeju, džeza miniatūras un pasaules melodijas jaunos aranžējumos.

KUR? Kr. Barona iela 1

CIK? 5 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Trīne”

3. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespējams redzēt jauno Elmāra Seņkova režisēto izrādi “Trīne”, kas radīta pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Trīnes grēki” motīviem. Šī ir pēdējā pašreizējās sezonas pirmizrāde. Blaumaņa Trīne ir viena no spilgtākajiem tēliem Latvijas teātra darbos, kura jau desmitiem gadu ir aktuāla. Izslāpusi pēc mīlestības un precībām, viltīga un gudra – lugas varone vēl aizvien iedvesmo daudzus teātra režisorus un aktierus.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-15 eiro

Izrāde „Klusā daba ar resno puisēnu”

Foto: publicitātes

3. februārī Dailes teātrī noritēs Mihaila Gruzdova traģikomēdijas pirmizrāde, kas radīta pēc moldāvu dramaturga Jona Sapdaru lugas motīviem – „Klusā daba ar resno puisēnu”. Datoru ģēnijs Pompīlijs dzīvo kopā ar savām trim tantēm. Mīlot un rūpējoties par savu dārgo krustdēlu, tantes pat Pompīlijam nolīgst prostitūtu Lilī. Tad arī sākas problēmas, jo Pompīlijs iemīlas Lilī.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

Izrāde “Persiešu valodas stundas”

4. februārī Žaņa Lipkes memoriālā noritēs izrādes “Persiešu valodas stundas” pirmizrāde – tā veidota pēc dramaturga un kinoscenārista Genādija Ostrovska lugas motīviem. Izrādes darbība notiek koncentrācijas nometnē, kuras uzraugs Ginters starp ieslodzītajiem meklē cilvēku, kurš varētu viņam iemācīt persiešu valodu. Tas ir viņa sapnis kopš bērnības. Ebrejs Bruno Šulcs ļoti grib dzīvot. Vēl vairāk viņš grib izglābt savu mazo dēlu, kurš ir nometināts bērnu nometnē kaimiņos, un viņš melo Ginteram, ka var iemācīt viņam šo valodu. Izrāde vēsta par Bruno un viņa slepkavu. Dzīvē, kuru dramaturgs viņiem izdomājis pēc liktenīgā šāviena.

KUR? Mazais Balasta dambis 9

CIK? 19-23 eiro

Izrāde “Būt nacionālistam”

Foto: publicitātes

4. februārī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā būs redzama izrāde “Būt nacionālistam”. Šis ir stāsts par to, kā izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis nonāca darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Maskavas iela 12, k-2

CIK? 7-12 eiro   

Izrāde “Fotosalons “Bagdāde””

4. februārī Ģertrūdes ielas teātrī noritēs dokumentālās izrādes “Fotosalons “Bagdāde”” pirmizrāde. Fotogrāfam Jasīnam Al-Obeīdī vienā no Bagdādes rajoniem pieder foto salons, kurā pēdējo 50 gadu laikā uzņemts tūkstošiem attēlu, kuros redzami bērni, sievietes, vīrieši, ģimenes un jaunlaulātie. Patiesā dzīve pēdējos četrdesmit gadus irākiešiem ir bijusi postoša, taču fotosalons dod iespēju klientu atainot sev vēlamā pasaulē, kurā nekas neliecina par kara klātbūtni. Izrādē tiek izmantots bagdādieša Jasīna Al-Obeīdī foto arhīvs, ar kuru izrādes režisore Elīna Cērpa iepazinās pirms kāda laika Amsterdamā. Izrāde norit angļu valodā.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera „Makbets”

Foto: publicitātes

3. februārī Latvijas Nacionālajā operā – Džuzepes Verdi „Makbets”, pēc slavenās Šekspīra traģēdijas motīviem. Uzvarām vainagotais karavadonis Makbets uzklausa triju raganu pareģojumu, ka reiz viņš kļūs par Skotijas karali. Makbetu un viņa sievu pārņem nevaldāma varaskāre, taču ceļš uz troni izrādās asinīm slacīts un ved vien uz neprātu un nāvi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Koncerts “Vein Plays Ravel”

3. februārī Rīgas mākslas telpā uzstāsies trio “Vein” no Šveices. Rīgā kolektīvs uzstāsies ar jauno programmu “Vein Plays Ravel”, kurā iekļauti skaņdarbi no tāda paša nosaukuma albuma, kas izdots 2017. gadā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 10 eiro

Koncerts “Kino mūzika”

4. februārī plkst. 14.00 Sv. Pāvila baznīcā noritēs koncerts “Kino mūzika”. Mūziku no leģendārām kinofilmām izpildīs soprāns Ērika Jonīte, čelliste Irina Viļegžaņina un ērģelniece Larisa Carjkova. Izskanēs melodijas no kinofilmām “Sargies auto!”, “Misija”, “Brokastis pie “Tifanija””, “Tas pats Minhauzens”, “Romeo un Džuljeta”, un citām.

KUR? Deglava iela 1

CIK? Ieeja par ziedojumiem

Koncerts “Vīnes klasika. Volfgangs Amadejs Mocarts. Rekviēms”

Foto: publicitātes

9. februārī Lielajā ģildē noritēs Volfganga Amadeja Mocarta mūzikas koncerts. Koncertā piedalīsies: Laura Teivāne, Laura Grecka, mecosoprāns; Raimonds Bramanis, tenors; Rihards Millers, baritons; Rīgas Doma zēnu koris; orķestris Sinfonietta Rīga; diriģents Mārtiņš Klišāns. Programmā: Veni Sancte Spritus, Ave Verum Corpus, Requiem D minor.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-30 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi”

No 2018. gada 27. janvāra līdz 15. aprīlim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi” no Polijas Tēlniecības centra Oroņsko darbu kolekcijas. Izstāde tiek rīkota par godu Polijas neatkarības atgūšanas un Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienām. Oroņsko Tēlniecības centra skulptūru un vides mākslas darbu krājums veidojies vēsturiski, īpaši pēdējos 30 gadus apzināti domājot par kolekcijas papildināšanu gan ar klasiķu, gan pavisam jaunu autoru darbiem: sākot ar modernistiem tipisko formas stilizāciju, abstrakciju, ekspresiju līdz laikmetīgiem telpiskiem objektiem, instalācijām, video un neona gaismas projektiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma”

Foto: publicitātes

No 30. janvāra Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma”. Latvijā Vijas Celmiņas lielā retrospekcija notika viņas 75. gadskārtas zīmē 2014. gadā. Šogad, mākslinieces jubilejas gadā, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs vēlas iepazīstināt apmeklētājus ar visiem muzeja krājumā esošajiem Vijas Celmiņas darbiem. Kopumā tās ir vienpadsmit grafikas lapas. Visus šos darbus vienkopus muzejs nekad vēl nav izstādījis. Izstādes laikā tiks demonstrēta Jura Podnieka studijas veidotā dokumentālā filma “Vija Celmiņš. Teritorija” (režisors Olafs Okonovs).

KUR? Kr. Valdemāra iela 10

CIK? 2-6 eiro