Brīvdienas galvaspilsētā: eglītes un priedītes, vienradža anatomija un pasakas uz ledus

21. Decembris, 2018

Pilsētā ienāk Ziemassvētki un garās brīvdienas. Bērnus — no mazuļiem līdz pusaudžiem — gaida daudzas “Ziemassvētku eglītes”. Baznīcās skanēs Ziemassvētku melodijas. Savā tradicionālajā afišā esam apkopojuši interesantākos tuvāko dienu pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā…


1....Ar visu ģimeni:

Ziemas saulgrieži Etnogrāfiskajā muzejā

Foto: publicitātes

22. decembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Ziemas saulgriežu svinības seno paražu garā. Senatnē šajā dienā no sētas uz sētu tika vilkts lielais bluķis, kam vajadzēja savākt visus sliktos darbus un domas, pēc tam to sadedzināja. Ugunskurs simbolizēja jauna gada sākšanos un sauli. Būs arī rotaļas, zīlēšanas un Ziemassvētku tirdziņš.

KUR? Brīvības iela 21

CIK? 1,40-4 eiro 

Ziemassvētku tirdziņš

22. un 23. decembrī Kalnciema kvartāls aicina uz Ziemassvētku tirgu. Apmeklētājus gaida daiļamata meistaru darinātas svētku preces un īpaši ēdieni, kā arī radošās darbnīcas bērniem, bērnu grāmatu prezentācijas un daudz kas cits.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bez maksas 

Teatralizēts uzvedums “Ziemassvētki Pasaku mežā”

No 22. decembra līdz 27. decembrim Rīgas Skolēnu pils aicina uz svētku izrādi “Ziemassvētki Pasaku mežā”. Bērni varēs satikties ar Rūķiem, Ezi, Zaķi, Vāveri un citiem burvju meža iemītniekiem un, protams, ar Ziemassvētku vecīti.

KUR? K. Barona iela 99

CIK? 3-12 eiro

Ziemassvētku ieskandināšana Centrāltirgū

Foto: publicitātes

22. un 23. decembrī Centrāltirgus aicina apmeklēt mājražotāju un amatnieku tirdziņu. Te varēsiet iegādāties adījumus un keramikas izstrādājumus, virtuves piederumus un pirts lietas, izšuvumus, pinumus, sveces. Būs arī kūpinājumi, zivis, maize, putraimdesas, šokolādes konfektes, piparkūkas, halva un daudz kas cits. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies grupa “Betija Bite & the Bill Brothers”, dīdžejs Sandis Soms un akordeonists Arkādijs Zimovs. Bērni un pieaugušie varēs piedalīties radošajās darbnīcās – piparkūku glazēšanā, ķekatu masku veidošanā, eglīšu un galda rotājumu gatavošanā, rūķu cepuru un sapņu ķērāju darināšanā.

KUR? Nēģu laukums

CIK? Ieeja bez maksas

Super eglīte

No 22. decembra līdz 26. decembrim “Studio 69” gaida bērnus uz interaktīvo pasākumu “Super eglīte”. Lai atgrieztu burvju spēku Ziemassvētku vecītim, supervaroņi, fejas un viņu mazie viesi dziedās, dejos un piedalīsies konkursos. Pasākuma kulminācija būs milzu transformeru iznāciens, kas uzvarēs ļauno Magetronu un izglābs Jauno gadu. Izrādes notiek latviešu un krievu valodā.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 5-90 eiro 

Zinātniskais jaunais gads

22. un 23. decembrī projekts “Gudrā Rīga” aicina piedalīties programmā “Zinātniskais jaunais gads”. Bērni veiks desmit oriģinālus eksperimentus, pētīs grifa un vienradža anatomiju un saliks datoru Stīva Džobsa garāžā, izies cauri četriem sarežģītiem Jaungada kvesta posmiem, salabos dāvanu auto: vissarežģītāko zinātnisko ierīci, kāda vien cilvēcei zināma. Bet vecākiem būs interaktīvā lekcija viktorīna.

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 35 eiro 

Jaunais gads uz Mēness

Foto: publicitātes

22. decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā bērnus gaida tikšanās ar Nezinīti un viņa draugiem, kuri aicinās uzbūvēt lielu starpplanētu kosmosa kuģi un organizēt jaungada ekspedīciju uz Mēnesi. Pasākumā viesosies arī Salavecis un Sniegbaltīte.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 5-12 eiro 

Emociju Jaungada piedzīvojumi

No 22. decembra līdz 26. decembrim radošais centrs “Alternatīvā Realitāte” aicina uz Ziemassvētku pasākumu, kas veidots pēc slavenās animācijas filmas “Prāta spēles” motīviem. Bērni iepazīsies ar Emocijām, uzzinās, kā rodas Prieks, Skumjas, Bailes, Riebums un Dusmas un kā panākt, lai visas Emocijas sadzīvotu draudzīgi.

KUR? Tallinas iela 30

CIK? 15 eiro 

Deju lielkoncerts “Saules spēks”

22. decembrī Ķīpsalas hallē notiks deju lielkoncerts, kurā piedalīsies vairāk nekā 700 dejotāju no dažādām Latvijas pilsētām. Programmā – valstī atzinību guvušo horeogrāfu iestudētas deju izrādes, arī dejas no Dziesmu un Deju svētku repertuāra.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 10-18,50 eiro 

Leļļu izrāde “Sniega karaliene"

Foto: publicitātes

23. decembrī Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde “Sniega karaliene”. Tas ir klasisks pasakas iestudējums, kurā mazā drosmīgā meitene Gerda uzvar Sniega karalieni, kas bija viņai atņēmusi brāli. Mērķtiecība, atvērtība un sirds siltums palīdz atrast sabiedrotos grūtajā ceļā, un siltās asaras izkausē ledus kristālus brāļa sirdī. Plkst. 11 izrāde tiks rādīta latviešu valodā, plkst. 14 – krievu valodā.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro 

Koncertlekcija “Muzikālie Ziemassvētki – apkārt Skandināvijai”

23. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Lielajā zālē notiks koncertlekcija no cikla “Jaunā filharmonija”. Ciklā ietverti seši unikāli multimediāli pasākumi, kas radušies Hermaņa Brauna fonda un fonda “Atklātā pasaule” sadarbībā. Skatītāji – skolēni un viņu vecāki – koncertlekcijās iepazīstas ar mūzikas vēstures izcilākajiem laikmetiem, atklāj leģendas un uzzina noslēpumus par mūziķiem, mūzikas instrumentiem un skaņdarbiem. Par mūziku stāsta Inna Davidova.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 7 eiro 

Jaungada pasaka par apburto laiku

23., 24., 25. un 26. decembrī viesnīcā “Bellevue” bērni tiek aicināti uz “Jaungada pasaku par apburto laiku”. Galvenā izrādes varone Eglīte veselu gadu gaidīja Jaungada svētkus, bet nekas tā arī nenotiek... Ļaunais Pulkstenieks nobūris visu pasaules laiku, un līdz Jaungadam ikreiz vienmēr atliek tikai 5 minūtes. Galvenajai varonei ir vajadzīga palīdzība, un drosminieki dosies ceļojumā pa pasaku mežu un izglābs Jauno gadu. Izrādes laikā būs arī spēļu programma.

KUR? Slokas iela 1

CIK? 5-20 eiro 

Trīs sivēnu Jaungada piedzīvojumi

Foto: publicitātes

24. decembrī Kongresu namā Sanktpēterburgas muzikālā teātra mākslinieki aicina bērnus uz jautru un pamācošu izrādi. Ziemassvētku priekšvakarā šo svētku divi galvenie varoņi – Salatētis un Santa Klauss – sāk strīdēties, kā izglītot jaunus džentlmeņus. It īpaši, ja šie džentlmeņi ir sivēni un kaut kur tuvumā uzglūn Pelēkais vilks. Stāsta beigas ir neparastas: trīs sivēni tiks galā ar vilku kā īsti džentlmeņi.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 5-18 eiro F

Koncerts “Sniegavīra ekspresis”

25. decembrī mūzikas namā “Daile” visi tiek aicināti uz ģimenes koncertu, kurā piedalās Ralfs Eilands, Kristīne Prauliņa un grupa “Very Cool People”. Koncerta programmā iekļautas populārākās Ziemassvētku dziesmas: “Zvaniņš skan”, “Laba slava sniedziņam”, “Jingle bells rock”, “Santa Claus ir coming to town” un citas.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 12-25 eiro 

Ledus šovs “Kopā un mūžīgi”

25. decembrī “Arēnā Rīga” slavenais ledus šovu režisors Iļja Averbuhs piedāvās izrādi “Kopā un mūžīgi!”. Olimpiskie un pasaules čempioni daiļslidošanā skatītājiem izdejos ļoti personisku tikšanās un šķiršanās stāstu.Viesizrādes tiek rīkotas, atzīmējot “Iļjas Averbuha producentu kompānijas” 15 gadu jubileju. Šovā piedalās Krievijas un pasaules labākie daiļslidotāji, daiļslidošanas leģendas: olimpiskie čempioni Aleksejs Jagudins, Tatjana Totmjaņina, Maksims Mariņins, Romāns Kostomarovs, Tatjana Volosožara un Maksims Traņkovs, kā arī daudzi citi. “Kopā un mūžīgi!” piedalās arī unikālais ledus akrobāts Jevgenijs Kuzņecovs – pasaulē vienīgais daiļslidotājs, kas uz ledus veic atmugurisko salto.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 10-50 eiro 

Izrāde “Sniega karaliene”

Foto: publicitātes

27. un 28. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī mazie skatītāji un viņu vecāki tiek gaidīti uz izrādi “Sniega karaliene”. Kajs un Gerda ir bērnības draugi: gluži kā brālis un māsa, viņi kopā rotaļājas, mācās un klausās pasakas. Taču brīdī, kad divas lauskas no ļaunā spoguļa iekrīt Kaja acīs un sirdī, zēns pārsteidzoši mainās. Gerda joprojām viņu mīl, un, kad Sniega karaliene nolaupa un nobur Kaju, meitene dodas ceļā, lai sameklētu savu draugu.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7-17 eiro 

Sniegavīrs pastnieks – smilšu kinopasaka

27. decembrī kinoteātrī “K. Suns” notiks smilšu animācijas izrāde “Sniegavīrs Pastnieks”. Tas paredzēts bērniem līdz 10 gadu vecumam. Pasakā atdzīvojas visi: gan sniegavīrs, gan Salatēvs, gan zvēriņi. Stāsts par labestību un ļaunumu, īstu draudzību un jautriem piedzīvojumiem. Mūzikas pavadījumā tieši uz skatuves māksliniece Tatjana Gavriļenko radīs smilšu gleznas.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 10-15 eiro 

Ledus šovs “Alise Brīnumzemē”

27. decembrī “Arēnā Rīga” būs redzama pasaka “Alise Brīnumzemē”. Profesionāli daiļslidotāji, iejūtoties Alises un viņas draugu tēlos, izpildīs sarežģītas figūras, apvienojot tās ar cirka mākslas elementiem. Alise – tā pati meitene, kas pabijusi Brīnumzemē, tikai vecāka. Viņa beidz skolu, gaidāma izlaiduma balle un pieaugušo dzīve. Visi apkārtējie izsmej Alisi, jo neviens netic brīnumiem. Alise nolemj atgriezties Brīnumzemē, taču izrādās, ka tajā viss mainījies – iznīcība un nabadzība. Runā, ka pār zemi valda Melnā karaliene, bet neviens viņu nav redzējis. Kopā ar senajiem draugiem Alise dodas bīstamā piedzīvojumā, lai glābtu Brīnumzemi no bojāejas.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 5-30 eiro 

“Ziemassvētku priedīte” ar Marku Rivu un grupu “Bermudu Divstūris”

Foto: publicitātes

28. decembrī VEF Kultūras namā notiks neparasts svētku pasākums skolēniem –“Jaungada priedīte”. Kā jokojoties teicis viens no tā dalībniekiem dziedātājs Markus Riva, “Ziemassvētku eglītes ir vakardiena”. Pasākumā piedalās arī populārā Latvijas grupa “Bermudu Divstūris”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 18 eiro 

Cirka izrāde “Fauna”

28. decembrī Kongresu namā būs iespēja noskatīties cirka izrādi “Fauna”. Izmantojot izcilas akrobātiskās prasmes, mākslinieki iejūtas un rada dzīvnieku tēlus, kas apveltīti ar brīnumainām spējām. “Faunā” piedalās pieci akrobāti un viens mūziķis. Trupa ieguvusi balvas pasaulē nozīmīgos festivālos – Labākie jaunie mākslinieki festivālā “Fringe Adelaide 2017” un Labākā cirka izrāde festivālā “Fringe Edinburgh 2017”. Skatītājiem no 4 gadu vecuma.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 3,50-20 eiro 

Koncertuzvedums “Svētki koru pilī”

28. decembrī Valsts akadēmiskais koris “Latvija” aicina mazos klausītājus uz Zirgu ielas koncertzāli uz koncertuzvedumu “Svētki koru pilī”, lai uzzinātu, no kā sastāv koris, ko kora dziedātāji ar savām balsīm var paveikt, ko īsti dara diriģents un vai ir viegli kļūt par kordziedātāju. Ar savām prasmēm pasākumu vizuāli papildinās smilšu animācijas māksliniece Guna Miķelsone.

KUR? Kaļķu iela 11A

CIK? 7 eiro 

Ziemassvētku tirgus Vecrīgā

Foto: Rīga.lv

Līdz 5. janvārim Vecrīgā darbojas tradicionālais Ziemassvētku tirgus, kas rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā dažādas svētku preces – gardumus, suvenīrus un amatnieku darinājumus. Brīvdienās visus tirdziņa apmeklētājus priecēs koncerti un svētku pasākumi.

KUR? Doma laukums

CIK? Ieeja bez maksas 

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

No 7. decembra līdz 13. janvārim galvaspilsētā norit jau par tradīciju kļuvušais ikgadējais pilsētvides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Šogad festivālā ir apskatāmi objekti, ko radījuši profesionāli mākslinieki, radošo jomu pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Starp darbiem būs gan jauni, gan tādi, kurus skatītāji ir iecienījuši pagājušajos gados.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bez maksas 

2.… Ar draugiem

 

Grupas “Iļģi” Ziemas saulgriežu nakts koncerts

22. decembrī VEF Kultūras namā ar tradicionālo Ziemas saulgriežiem veltītu koncertu uzstāsies folkloras grupa “Iļģi”. Programmā izskanēs labākie dziesmu aranžējumi no grupas repertuāra.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8-15 eiro 

Labdarības festivāls “Še desmit!”

Foto: publicitātes

22. decembrī koncertzālē “Palladium” notiks labdarības festivāls “Še desmit!” ar Latvijas mākslinieku piedalīšanos. Koncertā uzstāsies Čipsis un Dullais, “Sudden Lights”, “Singapūras Satīns”, “Pirmais Kurss” un reperis Edavārdi, kā arī DJ Niks Evalds. Savāktie līdzekļi tiks nodoti akcijai “Dod pieci”, lai jaunajiem vecākiem izveidotu psiholoģisko palīdzību “Bez maksas”.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 15 eiro 

Pāvels Voļa “Lielais Stand Up”

22. decembrī “Arēnā Rīga” ar jaunu programmu “Lielais Stand Up” uzstāsies Pāvels Voļa – viens no Krievijas labākajiem un asākajiem “Comedy Club” komiķiem. Šovmens, TV zvaigzne, aktieris un mūziķis Pāvels Voļa ir viens no Krievijas labākajiem komiķiem Stand Up žanrā. Pēc viena gada viesizrāžu tūres izlaišanas viņš atgriežas uz skatuves ar jaunu, asprātīgu joku izlasi.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 35-79 eiro 

Izrāde “Krizis Žanra Live”

23. decembrī pirmo reizi teātra klubā “Austrumu Robeža” uzstāsies trio “Žanra krīze”. Vairākus gadus viņi bija “Comedy Club” dalībnieki, bet tagad ir izveidojuši savu projektu “Krizis Žanra Live”. Trio dalībnieki – Gars Dmitrijevs, Nikolajs Tereščenko un Vladimirs Hotelašvili – parādīs jaunākos numurus un miniatūras no sava repertuāra.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 8-18 eiro

Ulda Marhileviča koncerts

Foto: publicitātes

23. decembrī Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā izskanēs latviešu komponista Ulda Marhileviča koncerts. Programmā iekļauta instrumentālā mūzika, kā arī dziesmas no jaunā cikla “Labākie draugi” un klausītāju iemīļotākās autora kompozīcijas. Koncertā piedalīsies arī dziedātāja Antra Stafecka, aktieris Gints Grāvelis un J. Mediņa Mūzikas skolas zēnu koris.

KUR? Brīvības iela 119

CIK? 12 eiro 

“Melo-M” grupas koncerts

27. decembrī Kongresu namā uzstāsies grupa “Melo-M”. Programmā iekļautas tautasdziesmas, kas veidotas aranžējumos čellu trio un sitamajiem instrumentiem, kā arī oriģinālas kompozīcijas un pasaules hiti. Īpašie viesi: dziedātāja Dināra Rudāne un DJ Makree.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 10-25 eiro 

3.... Ar otro pusīti

Nataļjas Udalovas un Sergeja Zikova koncerts

22. decembrī Rīgas Kongresa namā ar jauno programmu “Ļeņingradas vakari” uzstāsies mākslinieki no Sanktpēterburgas Sergejs Zikovs un Nataļja Udalova. Programmā izskanēs Venjamina Basnera, Andreja Petrova, Vasilija Solovjova-Sedova, Izaka Švarca un citu Ļeņingradas komponistu dziesmas. Būs dziesmas no slavenām filmām, lirika, romances un estrādes šlāgeri.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 10-30 eiro 

Rīgas Ziemassvētku koncerts

Foto: publicitātes

25. un 26. decembrī Ķīpsalas hallē notiks Ziemassvētku koncerti, kuros piedalās ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, etnomūzikas grupa “Tautumeitas” un operas solisti Jolantu Strikaiti un Mihails Čuļpajevs, kamerorķestris un kori. Programmā izskanēs komponistu Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Jāņa Strazda, Ainara Virgas dziesmas, kā arī slavenu ārzemju autoru skaņdarbi, populāra klasiskā mūzika un tradicionālās Ziemassvētku melodijas.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 10-25 eiro 

Muzikāla izrāde “Parasts brīnums”

24. decembrī Rīgas Kongresu namā būs muzikālā teātra “Pēterburgas operete” viesizrāde “Parasts brīnums”, kuras pamatā ir pazīstamā Jevgenija Švarca luga. Kāds burvis apprecas, iekārtojas un sāk dzīvot ierastu dzīvi. Bet vienalga – baro burvi, kā gribi, tas vienalga aizraujas ar brīnumiem. Tad nu viņš iesaistās mīlas stāstā – un viss sajūk, sapinas un, galu galā, atrisinās tik negaidīti, ka burvis pats no pārsteiguma var tik ieplest rokas.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 10-28 eiro 

Operetes Jaungada koncerti

26. decembrī VEF Kultūras namā notiks Jaungada koncerts, kurā izskanēs populāru operešu fragmenti Lauras Purenas, Antas Jankovskas, Irmas Pavāres, Emīla Kivlenieka, Andreja Krutoja, Naura Indzera, Kaspara Gulbja un citu solistu un mūziķu izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-35 eiro 

Komēdija “Reiz jaungada naktī…”

Foto: publicitātes

28. decembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma izrāde “Reiz jaungada naktī…”, kas radīta pēc Eldara Rjazanova un Emīla Bragniska lugas “Vieglu garu” motīviem. Tās pašas, no kuras dzimusi kulta kinokomēdija “Likteņa ironija”. “Austrumu robežai” šis jau ir otrais iestudējums, kas veidots pēc padomju kinoklasikas motīviem – iepriekš jau tikai izmantoti “Dienesta romāna” motīvi.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro 

4.... Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Tik klusa un svēta...”

22. decembrī Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā notiks koncerts, kurā izskanēs tradicionālās Eiropas Ziemassvētku dziesmas, kā arī latviešu komponistu dziesmas, no kurām vairākas būs pirmatskaņojumi. Koncertā piedalīsies vijolnieks Raimonds Ozols, vokālisti Kristīne Zahārova un Mārtiņš Rusks, kā arī pianists Valts Pūce.

KUR? Torņakalna iela 3/5

CIK? 10-15 eiro 

Baleta “Riekstkodis” translācija

23. decembrī Maskavas namā projekta “Lielais balets kino” ietvaros rīdzinieki varēs noskatīties pēc Hofmana pasakas motīviem radīto baleta izrādi ar Čaikovska mūziku “Riekstkodis” Maskavas Lielā teātra mākslinieku izpildījumā. Galvenā Ziemassvētku pasaka, obligāta Jaungada brīvlaika sastāvdaļa, brīnums un burvestība, priekšnojautas un svētku gaidas, ģeniālā un iemīļotā mūzika – tas viss ir “Riekstkodis”.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 9-14 eiro 

Koncerts “Kinofilmu mūzika”

Foto: publicitātes

23. decembrī VEF Kultūras pilī Gubernatora simfoniskais orķestris uzstāsies ar programmu “Kinofilmu mūzika”. Publika dzirdēs  skaņdarbus no kinolentēm “Kapteiņa Granta bērni”, “Šerloks Holmss un Doktors Vatsons”, “Dienesta romāns”, “Sargies, auto!”, “Brīnumdari”, “Mērija Popinsa”, “Cirks”, “Pavasaris”, “Jautrie zēni” un citām. Orķestra sastāvā ir vairāk nekā 50 mūziķu, to diriģēs jaunais talantīgais diriģents Maksims Aleksejevs. Koncertu ar savu balsi izdaiļos vokāliste no Itālijas, Zuraba Sotkilava audzēkne, lieliskais soprāns Marina Načkebija.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-50 eiro  

Koncerts “Eiropas Ziemassvētki. Sergejs Jēgers. Ave Maria”

25. decembrī Rīgas Domā uzstāsies slavenais latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers. Izskanēs Sezāra Franka, Georga Frīdriha Hendeļa, Vladimira Vavilova, Henrija Pērsela, Kamila Sensānsa u. c. komponistu mūzika. Koncertā piedalīsies arī Dita Krenberga (flauta) un Diāna Jaunzeme-Portnaja (ērģeles).

KUR? Herdera lauk. 6

CIK? 15 eiro 

Balets “Gulbju ezers”

25. decembrī VEF Kultūras pilī uzstāsies “Moscow City Ballet” zvaigznes ar krāšņu izrādi “Gulbju ezers”. “Moscow City Ballet”, ko 1988. gadā izveidojis Viktors Smirnovs-Golovanovs, pamatoti lepojas ar Krievijas klasiskā baleta tradīcijām. Kopš 1989. gada šī trupa apceļojusi visu pasauli un uzstājusies Singapūrā, Filipīnās, ASV, Kanādā, Kiprā, Grieķijā, Anglijā un daudzās citās valstīs.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 30-70 eiro 

Koncerts “Ziemassvētku rapsodija”

Foto: publicitātes

22. un 26. decembrī Lielajā ģildē notiks koncerts “Ziemassvētku rapsodija”, kas kļūs arī par divu izcilu komponistu – Džordža Geršvina (120 gadi) un Ērvinga Berlina (130 gadi) – jubilejas svinībām. Dž. Geršvina “Rapsodiju blūza stilā” kopā ar orķestri “Rīga” atskaņos izcilais latviešu pianists Andrejs Osokins. Savukārt Ē. Berlina dziesmas Ziemassvētku noskaņās izdziedās džeza dziedātāja Evilena Protektore.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-40 eiro 

Natālijas Gaņinas koncerts

26. decembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” uzstāsies Karaliskās mūzikas koledžas studente Natālija Gaņina. Jaunā un talantīgā Latvijas pianiste Natālija Gaņina pagaidām vēl nav pazīstama plašai publikai, bet jau ir daudz paveikusi savā muzikālajā dzīvē. Tagad Natālija mācās Karaliskās mūzikas koledžas bakalaura programmā profesora Naidžela Kleitona klasē. Koncertā viņas izpildījumā varēs dzirdēt Šopēna, Rahmaņinova, Čaikovska, Ravēla un citu komponistu darbus.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-15 eiro 

Kora “Drevņerusskij raspev” koncerts

27. decembrī Doma baznīcā notiks Anatolija Grindenko vadītā Maskavas Patriarhāta vīru kamerkora “Drevņerusskij raspev” koncerts “Krievija, Austrumi un Rietumi”. Koncerta programmā būs Bizantijas Ziemassvētku dziesmas, Gruzijas liturģiskie un senkrievu dziedājumi, krievu tautasdziesmas un krievu klasiķu – Čaikovska, Rahmaņinova, Taņejeva, Rimska-Korsakova, Sviridova – kompozīcijas. 

KUR? Herdera lauk. 6

CIK? 10-30 eiro 

Koncerts “Gaisma no sirds”

Foto: publicitātes

27. decembrī Rīgas Lutera baznīcā programmā “Gaisma no sirds” uzstāsies Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers. Programmā izskanēs Jāņa Lūsēna, Riharda Dubra un citu latviešu komponistu skaņdarbi.

KUR? Torņakalna iela 3/5

CIK? 12-20 eiro 

Olgas Pjatigorskas koncerts

27. decembrī Sv. Jāņa baznīcā ar koncertu “Ave Maria” uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātājas balsij piemīt skaists piesātināts tembrs. Dziedājusi Vatikānā Tēva Pio iecelšanas svēto kārtā ceremonijā kardinālu un Romas pāvesta Jāņa Pāvila II klātbūtnē. Uzstājusies Romas operā, Romas auditoriumā, San Paolo bazilikā, Neapoles pilsētas vecākajā baznīcā “Santa Kjara”, Alžīras nacionālā teātrī u. c.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 20 eiro

Koncerts “Eiropas Ziemassvētki. J. S. Bahs. Ziemassvētku oratorija

28. decembrī Rīgas Lutera baznīcā notiks koncerts, kas noslēgs festivālu “Eiropas Ziemassvētki”. Programmā būs Johana Sebastiāna Baha “Ziemassvētku oratorijas” 1., 4. un 6. daļa. Koncertā piedalīsies Elīna Šimkus (soprāns), Sāra Kemēņa-Pakvuda (mecosoprāns), Nikolass Malrojs (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons), Latvijas Radio koris, orķestris “Sinfonietta Rīga”, diriģents Kaspars Putniņš.

KUR? Torņakalna iela 3/5

CIK? 15 eiro 

6.… Ar draugu – teātra cienītāju:

Nacionālā teātra aktieru “Gadumijas koncerts”

Foto: publicitātes

No 22. līdz 30. decembrim Latvijas Nacionālajā teātrī notiks ikgadējie gadumijas koncerti. Šoreiz teātra aktieri piedāvās klausītājiem populāras melodijas un muzikālas svētku ainiņas no Vecrīgas dzīves.

KUR? Kronvalda bulv. 2

CIK? 5-25 eiro 

Dailes teātra Vecgada koncerts

No 22. decembra uz Dailes teātra skatuves notiks Vecgada koncertu sērija. Aktieri izspēlēs situācijas ar dažādām svētku svinēšanas paražām. Mākslinieku izpildījumā  izskanēs latviešu šūpuļdziesmas – no komponistiem klasiķiem līdz pat mūsdienu autoriem, gan piemirstiem, gan iemīļotiem.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro 

Izrāde “Smilšu cilvēciņi”

22. decembrī Jaunatnes teātris “Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina uz izrādi “Smilšu cilvēciņi” pēc Jānas Dobrevas lugas. Kādā uzņemšanas telpā liktenis saved kopā četras sievietes – divas jaunas un divas vecākas. Katrai ir savs liktenis, bailes un cerības, prieki un bēdas. Ne uzreiz viņas spēj sadzirdēt vienai otru, taču viņas apvieno kaut kas vairāk par kopīgu gaidīšanu pie slēgtām durvīm.

KUR? Čaka iela 67/69

CIK? 8-12 eiro 

Izrāde “Gandrīzlaime”

Foto: publicitātes

28. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz izrādi “Gandrīzlaime”, kuras pamatā ir mūsdienu amerikāņu dramaturga Džona Kariani luga. Deviņas viegli ironiskas, ļoti spilgtas un visai trāpīgas skices par mīlestību: tikšanās un šķiršanās, atzīšanās un domstarpības, pārsteigumi un sapņi – tā ir luga par visiem priekiem un skumjām, kas veido iemīlējušos un mīlētāju “gandrīzlaimi”. Protams, pasaule nav pilnīga, ideāla, taču mīlestība pastāv. Un reizēm ar to arī pietiek.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50-20 eiro 

Izrāde “Būt nacionālistam”

28. decembrī Dirty Deal Teatro izrādīs iestudējumu “Būt nacionālistam”. Tas ir stāsts par to, kā dramaturgs Matīss Gricmanis nonāk darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam, un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 12 eiro 

Izrāde “Rondo”

28. decembrī teātrī Ģertrūdes ielā skatāma izrāde “Rondo”, kuras pamatā ir Artūra Šniclera luga ar tādu pašu nosaukumu – darbs, kas 20. gadsimta sākumā sacēla skandālu Vīnes augstākajās aprindās un tika aizliegts, apvainojot tā autoru netikumībā un piedauzībā. Lugas darbība pārcelta uz mūsdienu Rīgu, uz laiku, kad seksualitāte ir kļuvusi par katra izklaides industrijas produkta neatņemamu sastāvdaļu. Un priekšplānā izvirzās nevis jautājums “kurš ar kuru”, bet – vai patiesa tuvība vispār ir iespējama? 

Līdz 16 gadiem nav ieteicams.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro 

7... Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

“Jarmarka” Latvijas Mākslas akadēmijā

Foto: publicitātes

No 15. decembra līdz 30. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijā norisinās ikgadējā izstāde “Jarmarka”, kur var iegādāties studentu darbus. Šogad tā notiek ar devīzi “Māksla ir modē”. Mākslas akadēmijas studenti tajā prezentē vairāk nekā 10 000 darbu glezniecības, grafikas, skulptūras, keramikas un tekstilizstrādājumu žanros. Organizatori iesaka apmeklēt izstādi ne tikai vienu reizi vien, jo piedāvājums mainās katru dienu.

KUR? Kalpaka bulv. 13

CIK? Bez maksas

Laikmetīgo rotaslietu izstāde “Aiz loga mazliet snieg”

No 6. decembra līdz 5. februārim mākslas galerijā PUTTI ir skatāma mūsdienu juvelierizstrādājumu izstāde. Spilgti elementi, daudzveidīgi akmeņi, krāsu brīvība un mūsdienu formas. Tas ir iedvesmas iemiesojums aukstā gadalaikā, kad ārā snieg. Izstādē piedalās Latvijas un ārzemju juvelierizstrādājumu meistari.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bez maksas 

Labdarības izstāde

23. decembrī no plkst. 11.00 līdz 20.00 “Happy Art Museum” notiks ikgadējais Ziemassvētku mākslas labdarības tirdziņš, kuru organizē cilvēku ar īpašam vajadzībām biedrība MOTUS VITA. Izstādē pieejami mākslas izstrādājumi, kas izgatavoti dažādās dekupāžas tehnikās, gleznojumi uz stikla, zīda, koka, kā arī citi oriģinālie suvenīri. Visus izstādes eksponātus veido cilvēki ar īpašām vajadzībām, un tā ir daļa no mākslas terapijas programmas, kas tiek īstenota profesionālu mākslinieku vadībā.

KUR? Dzirnavu iela 67 (T/C “Galleria Riga”, 7. stāvs)

CIK? Ieeja bez maksas 

Izstāde “Lietots Rīgā. 19. gs. otrā puse – 1918. gads”

Foto: publicitātes

No 1. jūlija līdz gada beigām Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā skatāma izstāde “Lietots Rīgā. 19. gs. otrā puse – 1918. gads”, kas stāsta par novitātēm, kuras ienāca mūsu galvaspilsētas dzīvē laikā no 19. gs. otrās puses līdz 20. gs. sākumam un izpaudās visās dzīves jomās, tostarp rīdzinieku sadzīvē. Izstādē ir aplūkojami interjera un sadzīves priekšmeti, kas ražoti Rīgā un citās Eiropas valstīs, Krievijā un pat ASV un kas tika pārdoti Rīgas veikalos.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1-5 eiro 

Izstāde “1918. Brīvības šiks

No 4. oktobra līdz 21. aprīlim Rīgas Modes muzejā skatāma izstāde “Brīvības šiks”, ko organizē muzejs un Aleksandra Vasiļjeva fonds, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: Worth, Redfern, Cheruit, kas pārstāv klasisku un aristokrātisku greznību, savukārt izcilais kuturjē Pols Puarē aizrāvies ar antīko kultūru un Austrumiem, bet Žanna Lanvēna un māsas Kallo atklājas kā spožas sava laika modes dizaineres.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro