Brīvdienas galvaspilsētā: Dzīvnieku dienas, detektīvs bērniem un “humors pa latviski ”

6. Oktobris, 2017

Ja vēl neesat izplānojuši, kā pavadīt gaidāmās brīvdienas, varat nesatraukties – mēs jums palīdzēsim. Ieskatieties mūsu afišā un pārliecinieties – galvaspilsēta piedāvā ļoti daudz interesantu pasākumu, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Dzīvnieku dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā

7. un 8. oktobrī galvaspilsētas Zooloģiskajā dārzā noritēs ikgadējās Dzīvnieku dienas. Par šī pasākuma tradīciju ir kļuvusi neoficiāla sacensība starp apmeklētājiem – kurš dzīvnieks ir vispopulārākais vārdos un uzvārdos? Tāpēc, ja jūsu vārdā vai uzvārdā ir sastopams kāds dzīvnieka nosaukums jebkurā valodā, par to ir jāziņo zooloģiskā dārza kasierim – jums tiks piešķirta 50% atlaide. Dzīvnieku nosaukumus svešvalodās var pierādīt, ņemot sev līdzi kopiju no vārdnīcas. Un neaizmirstiet par personu apliecinošu dokumentu!

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4-6 eiro, ģimenes biļete – 17 eiro (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni )

Zinātnes šovs “Gudrā Rīga. Zinātniskais detektīvs”

7.-8. oktobrī projekts “Gudrā Rīga” piedāvā jaunu šovu “Zinātniskais detektīvs”. Sarežģītu noziegumu izmeklēšanas procesā jaunie detektīvi centīsies atšķirt pakaļdarinājumu no viltojuma, lai apstiprinātu vai noraidītu aizdomās turētā vainu un kāds, iespējams, atklās dopingu sportista asinīs. Divu stundu laikā jaunie kriminologi atklās daudz sarežģītu noziegumu, veiks ekspertīzes un pārliecināsies par eksakto zinātņu praktisko nozīmi, uzzinās daudz jauna par baktērijām, pirkstu nospiedumiem, ķīmiskajiem indikatoriem un daudz ko citu.

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 27 eiro

Izrāde „Pelnrušķīte”

Foto: publicitātes

7. oktobrī Latvijas Leļļu teātrī noritēs izrādes „Pelnrušķīte” pirmizrāde. Klasiskā leļļu izrāde atgriežas uz teātra skatuves ar jaunām lellēm, kas katru personāžu apvelta ar spilgtu raksturu.

Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt plkst. 14:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

7. oktobrī Latvijas Dabas muzejā sāksies pasākumu cikls “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats oktobrī būs “Āpša gads”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)   

Zinātniskais šovs „Ugunīgā zinātne”

7. oktobrī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu „Ugunīgā zinātne”. Bērniem pastāstīs par uguni, parādīs, kāds tas mēdz būt un kā tas rodas, kā tas atšķiras no sprādziena. Tāpat skatītāji redzēs vienu no lieliskākajiem eksperimentiem ar Rubensa cauruli, kuras liesmas dejo mūzikas ritmā. 11:00 priekšnesums noritēs krievu valodā, savukārt 13:00 – latviešu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 7 eiro

2.Ar draugiem

Komēdija „Klīnika”

Foto: publicitātes

7. oktobrī teātra klubā „Austrumu Robeža” būs vērojama pikantā komēdija „Klīnika”, kas balstīta uz Ivara Šterna lugas motīviem. Klīnika - karikatūriska alegorija par varu un cilvēka instinktu valdīt vai pakļauties. Tajā pacienti jūtas kā mājās, bet darbinieki ļoti mīl savu darbu.. kamēr viņi neuzzina, ka politiķi vēlas klīniku slēgt, lai tur atvērtu bordeli. Bet te starp pacientiem atklājas kāds ļoti svarīgs viesis, kas šo situāciju var mainīt.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Dejas uz pilona festivāls “Pole Emotion”

7. oktobrī Studio 69 koncertzālē noritēs dejas uz pilona festivāls “Pole Emotion 2017”. Baltijas festivālā piedalās 60 dalīnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Vācijas, Dānijas, Nīderlandes, Slovēnijas un Izraēlas.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 15-25 eiro

Complexion koncerts

7. oktobrī klubā Depo uzstāsies britu dīdžejs Complexion, ierakstu kompānijas Future Beats Records radītājs un populārās radio pārraides “The Future Beats Show” vadītājs. Complexion piepilda Londonas deju zāles, uzstājoties kopā ar tādām basa un hiphopa mūzikas zvaigznēm kā A$AP Rocky, Schoolboy Q, Little Simz un Soulection leibla māksliniekiem. Pasākuma viesi atbalstīs vietējie ritmu meistari, dīdžeji: Vital, Yoot Digme (a.k.a. Cute) un M/V.

KUR? Vaļņu iela 32

CIK? 5 eiro

Ballīte ar dīdžeju Burak Yeter

7. oktobrī klubā Coyote Fly uzstāsies slavenais producents un dīdžejs Burak Yeter, deju grīdu hita “Tuesday” autors. Viņš ir slavens arī ar tādu zvaigžņu kā Depeche Mode, Black Eyed Peas, Ališa Kīza, Asers, Bruno Marss, Sems Smits, Beyonce, un citu hitu remiksu radītājs.

KUR? Tērbatas iela 2

CIK? 10-20 eiro

Stāvizrāde “Humors pa latviski”

10. oktobrī Cartel Bar komiķis Maksims Trivaškevičs piedāvās jauno programmu “Humors pa latviski”, kurā viņš pastāstīs savus labākos jokus, kas uzrakstīti pēdējo divu gadu laikā. Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem latviešu komiķiem. Viņš ir daudz uzstājies visā Latvijā, lielos mūzikas un radošajos festivālos, kā arī ārzemēs.

KUR? Torņa iela 4

CIK? 5 eiro

Festivāla Skaņu mežs 2017 koncerts

13. oktobrī Mūzikas namā Daile festivāla Skaņu mežs 2017 ietvaros uzstāsies duets Shabazz Palaces, deju mūzikas žanra novatore Jlin, projekts Pharmakon, ģitārista Džo Morisona un Daniela Levina duets, latviešu projekts Strops un vietējais bītmeikeris Oreole ar audiovizuālu priekšnesumu.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-15 eiro

3.Ar otro pusīti

Rudens Balle

Foto: publicitātes

7. oktobrī Kultūras pilī Ziemeļblāzma noritēs rudens balle, kuras programmā tiks iekļauta balles deju zelta klasika – valsis, tango, fokstrots, samba, džaivs utt. Viesiem uzstāsies Diāna Pīrāgs un Mirage Jazz Orchestra.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 10-15 eiro

Grupas “Latvian Voices” koncerts

7. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar programmu “Sudrabs” uzstāsies vokālā grupa Latvian Voices. Programmā iekļautas kolektīva oriģinālās kompozīcijas kā arī tautasdziesmas un populāras dziesmas grupas dalībnieku aranžējumā.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 15 eiro

Zigmara Liepiņa autorkoncerts

11. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs komponista Zigmara Liepiņa autorkoncerts. Koncerta pirmajā daļā tiks atskaņoti fragmenti no operas Parīzes Dievmātes katedrāle. Libreta autors – Kaspars Dimiters. Savukārt otrajā daļā skanēs Transcendentālā oratorija, kas tapusi pēc 2011. gadā notikušās zemestrīces Japānā. Koncertā uzstāsies solisti Inga Kalna, Georgs Onjani, Inga Šļubovska-Kancēviča, Kristīne Zadovska, Krišjānis Norvelis, Rihards Millers.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Karmena”

8. oktobrī Dailes teātrī – izrāde “Karmena” pēc Prospēra Merimē darba motīviem. Novele ir stāsts par baska Hosē un čigānietes Karmensitas kaislīgo mīlestību. Hosē pieprasa no Karmenas pilnīgu pakļautību, taču brīvību mīlošā čigāniete atsakās ziedot neatkarīgu dzīvi.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro  

Izrāde “Būt nacionālistam”

Foto: publicitātes

11. oktobrī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā būs redzama izrāde “Būt nacionālistam”. Šis ir stāsts par to, kā izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis nonāca darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Maskavas iela 12, k-2

CIK? 12 eiro

Izrāde „Ak, tētīt...”

12. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespēja noskatīties izrādi „Ak, Tētīt...”, kas radīta pēc mūsdienu franču dramaturga Floriana Zellera lugas „Tēvs” motīviem – luga ieguvusi atzinību lērumu. Tēvu un bērnu attiecības nekad nav vieglas, taču lugas autors cenšas parādīt tās no veca vīra skatupunkta. Vīra, kurš saprot, ka bērniem ir sava dzīve – spilgta un aizņemta. Un viņam šajā dzīvē nav atvēlēts tik daudz laika, kā agrāk.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 20 eiro

Teātra festivāls “Patriarha rudens”

Foto: publicitātes

Līdz 8. oktobrim noritēs ikgadējais teātra festivāls “Patriarha rudens”. Festivāla ietvaros skatītāji varēs iepazīties ar jauno teātru darboņu – Latvijas Kultūras akadēmijas studentu (režisoru, aktieru, dramaturgu, utt.) darbiem.

KUR? Dzirnavu iela 46

CIK? 6 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Rudens kamermūzikas festivāls

No 5. līdz 20. oktobrim noritēs ikgadējais rudens kamermūzikas festivāls, kas ir viens no nozīmīgākajiem un tradīcijām bagātākajiem kamermūzikas festivāliem Latvijā. Rīgas koncerti noritēs Lielās un Mazās ģildes zālēs.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 7-25 eiro

Balets „Žizele”

Foto: publicitātes

8. oktobrī Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē tiks izrādīts baleta uzvedums „Žizele”. Ādolfa Adāna balets, kuru uzvedis Aivars Leimanis, ir pirmais lielais romantisma laikmeta balets un viens no retajiem šī laikmeta baletiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Uz idilliska ciemata fona risinās stāsts par naivas meitenes apgānīto mīlestību, ārprātu un dzīvi pēc nāves briesmīgā un brīnišķīgā pasaulē, kur dominē villas – atriebīgi maldinātu sieviešu rēgi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Orķestra “Rīga” koncertsezonas atklāšana

12. oktobrī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā orķestris “Rīga” atklās savu jauno koncertsezonu ar trīs mūsdienu amerikāņu komponistu - Stīvena Braienta, Frenka Tičeli un Džona Makkeja - skaņdarbiem

KUR? Uzvaras bulvāris 2a

CIK? 15 eiro

Dueata Classic Duet koncerts

8. oktobrī Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzejā ar programmu “Kas ir dārgais manai sirdij...” uzstāsies Classic Duet – dziedātājas Larisa Lutjko un Gaļina Poļakova. Klausītājus sagaida tikšanās ar tautasdziesmām, vecām romancēm un mūsdienu autoru skaņdarbiem.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 12 eiro

Balets „Šeherezāde un viņas stāsti”

Foto: publicitātes

12. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Šeherezāde un viņas stāsti”, pēc arābiešu pasakas „Tūkstoš un viena nakts” motīviem. Nikolaja Rimska-Korsakova un Zoltāna Kodāja mūzika.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Operete „Sikspārnis”

13. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā būs iespējams noskatīties Johana Štrausa opereti „Sikspārnis”. Grāfa Orlovska rīkotajā ballē turīgais Gabriels fon Eizenšteins aizraujas ar apburošu svešinieci, pat nenojaušot, ka maska slēpj paša sievu Rozalindu. Bet sievas neveiksmīgais pielūdzējs dziedonis Alfrēds tikmēr nokļūst cietumā Eizenšteina vietā... Johana Štrausa populārākā operete vēsta par greznu un reibinošu pasauli, kurā valda spožums un jautrība, flirts, intrigas un pārpratumi. Operetes jauniestudējumā tiks dziedāts vācu valodā un runāts latviski.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “"Dievi, varoņi, atspulgi un ēnas"”

Foto: publicitātes

No 7. oktobra līdz 13. novembrim galerijā Museum LV būs skatāma Lilijas Dineres un Roberta Dinera izstāde. Izstādē varēs arī aplūkot abu mākslinieku radošas sadarbības rezultātu - divu nozīmīgu literāro pieminekļu: senfranču eposa "Dziesma par Rolandu" un senislandiešu episko dziesmu krājuma "Eddas dziesmas" vizuālo interpretāciju latviešu valodas izdevumiem.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas  

Izstāde “Tapio Virkala. Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”

13. oktobrī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma izcilā somu dizainera Tapio Virkalas (1915-1985) darbu izstāde “Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”. Izstāde pirmo reizi Latvijā sniedz unikālu iespēju iepazīties ar meistara darbu plašo klāstu no Stikla muzeja un privātkolekcionāra Kyösti Kakkonen krājuma.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 1,60 – 3,50 eiro