Brīvdienas galvaspilsētā: čigānu džezs, Čaikovskis mazajiem un Āpša gads

12. Oktobris, 2017

Ja vēl neesat sastādījuši plānus gaidāmajai nedēļas nogalei, noteikti ieskatieties mūsu afišu, kurā mēs esam apkopojuši interesantāko, kas galvaspilsētā norisināsies tuvāko dienu laikā, un uz šiem pasākumiem varat doties kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Cikla “LeNeSons” koncerts

%%_photo_32586_%%

14. oktobrī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris atklās izglītojošā bērnu cikla “LeNeSons” sezonu ar koncertu Lielajā ģildē. Jaunās sezonas pirmajā koncertā izskanēs Pētera Čaikovska “Gadalaiki” – tajos ir gan cīruļa dziesma, sniegpulkstenīši un baltās naktis, gan ražas laiks, rudenīgas medības un ziemīgs brauciens trijjūgā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 1,50 – 13 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

14. oktobrī Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats oktobrī būs “Āpša gads”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Tirgus un ritma meistarklase bērniem

14. oktobrī Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais zemnieku amatnieku tirgus. Bērnus vecumā no 11 līdz 12 gadiem gaida uz ritma darbnīcu, kuru vadīs bundzinieks Dzintars Vīksna no apvienības “Pulsa Efekts”.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Opera bērniem “Ansītis un Grietiņa”

Foto: publicitātes

14. oktobrī Latvijas Mūzikas akadēmijā būs skatāma opera “Ansītis un Grietiņa”, kuru pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem bērniem sarakstījis vācu komponists Engelberts Humperdinks.

KUR? Kr. Barona iela 1

CIK? 5 eiro

Zinātniskais šovs „Skaņas noslēpumi”

15. oktobrī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv rādīs zinātnisko šovu skolēniem – „Skaņas noslēpumi”. Aizraujošajā izrādē būs iespēja ieraudzīt skaņu, izjust to un, protams, uzzināt daudz jauna: kā skaņa rodas, kā mainīt skaļumu netradicionālā veidā. Plkst. 11:00 izrāde notiks krievu valodā, bet 13:00 – latviešu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 7 eiro  

2.Ar draugiem

Maks Barskih koncerts

Foto: publicitātes

14. oktobrī Studio 69 noritēs populārā ukraiņu mūziķa un izpildītāja Maks Barskih koncerts. Viņa debija uz lielās skatuves notika 2008. gadā, bet jau 2010. gadā mākslinieka popularitāte bija sasniegusi Krievijas, Kazahstānas un Baltijas robežas. Mūziku un tekstus, kurus Maks Barskih izpilda, viņš raksta pats.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 30 eiro

“Stand-up” šovs “English Comedy Night”

17. oktobrī Kaņepes kultūras centrā noritēs “stand-up” šovs “English Comedy Night” ar slavenā kanādiešu komiķa Krisa Betsa piedalīšanos. Asprātīgs, skarbs, bet ļoti izklaidējošs – šis mākslinieks jau ir ieguvis lērumu cienītāju visā pasaule. Pasākums noritēs angļu valodā.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 7 eiro  

Stāvizrāde “Humors pa latviski”

17. oktobrī kafejnīcā Tims Mints komiķis Maksims Trivaškevičs piedāvās jauno programmu “Humors pa latviski”, kurā viņš pastāstīs savus labākos jokus, kas uzrakstīti pēdējo divu gadu laikā. Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem latviešu komiķiem. Viņš ir daudz uzstājies visā Latvijā, lielos mūzikas un radošajos festivālos, kā arī ārzemēs.

KUR? Jāņa sēta 5

CIK? 5 eiro

Koncerts Bob Marley Tribute Show

Foto: publicitātes

18. oktobrī mūzikas namā Daile ar programmu, kas veltīta Bobam Mārlijam, uzstāsies Ralfs Eilands un Regeja orķestris. Īpašais viesis – Semijs Dredloks. Programmā iekļautas pazīstamākās Boba Mārlija dziesmas.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-25 eiro  

Grupas Dzelzs Vilks koncerts

20. oktobrī uz mūzikas kluba 9. Vilnis skatuves kāps populārā latviešu grupa Dzelzs Vilks, kura pagājušajā gadā atzīmēja savu 25. jubileju, un kurai ir izdevies saglabāt savu aktualitāti dažādu paaudžu publikām.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 7-70 eiro

Čigānu kultūras festivāls “Roma World”

Foto: publicitātes

20. oktobrī kinoteātrī “Splendid Palace” noritēs Starptautiskais čigānu kultūras festivāls “Roma World 2017”. Skatītājus sagaida tikšanās ar dažādiem stiliem, kurus izpildīs mākslinieki no dažādām pasaules valstīm. Būs dzirdams čigānu džezs, avangards, Balkānu brass, Čigānu pops, klasika un romances, tautasdziesmas un dejas.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10-30 eiro

3.Ar otro pusīti

Balle Mazajā ģildē

Katru otro sestdienu Mazajā ģildē notiek tematiskās balles ar deju orķestra un pieaicināto mākslinieku piedalīšanos. 14. oktobrī deju cienītājiem spēlēs un dziedās Andris Reinis un grupa “Mazā Ģilde”.

KUR? Amatu iela 3.5

CIK? 10 eiro

Žana Marī Mašado un Didjē Itirsarī koncerts

Foto: publicitātes

15. oktobrī Kultūras pilī Ziemeļblāzma noritēs franču dueta – pianista Žana Marī Mašado un akordeonista Didjē Itirsarī koncerts. Rīgas publikai viņi piedāvās kompozīcijas, kas iekļautas abu pirmajā kopīgajā albumā, kas izdots šī gada februārī.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5 eiro

Izrāde „Stokholmas smukulis”

19. oktobrī teātra klubā Austrumu Robeža izrādīs komēdiju „Stokholmas smukulis”. Ja tu esi skaists, tad nokļūt uz žurnāla vāka vai iekarot sievietes sirdi ir tīrais nieks. Bet ko gan darīt tiem, kas nav tik izskatīgi? Cīnīties! Un viena no labākajām metodēm – izlikties par smukuli, turklāt – gudru smukuli.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Trīs māsas. Refleksija”

Foto: publicitātes

14. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs redzama izrāde “Trīs māsas. Refleksija”, kas veidota pēc tāda paša nosaukuma Antona Čehova lugas, kas uz teātra skatuvēm redzama jau vairāk nekā gadsimtu. Šoreiz savu redzējumu piedāvās kritiķu cienītais un prēmijām apbalvotais Vladislavs Nastavševs.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-22 eiro

Izrāde “Doriana Greja portrets”

17. oktobrī Dailes teātrī – izrādes “Doriana Greja portrets” pirmizrāde, kas veidota pēc Oskara Vailda tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Angļu literatūras klasikas darbs par morālo pagrimumu un par noziegumiem saņemto pelnīto sodu, ir kļuvis par vienu no populārākajiem ne tikai teātra uzvedumiem, bet arī kinofilmām. Tagad arī režisores Lauras Grozas-Ķiberes versija.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Dienvidu saules promenāde”

Foto: publicitātes

14. oktobrī Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē noritēs Marlēnas Keines (soprāns ), Mihaila Čuļpajeva (tenors) un Agneses Egliņas (klavieres) koncerts. Programmā iekļauti spāņu, itāļu un franču komponistu darbi – kancionas, romances, mīlas dueti.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 10 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts

15. oktobrī Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskajā baznīcā noritēs ērģeļmūzikas koncerts ar Ērikas Jonītes (soprāns), Irinas Viļegžaņinas (čells), Līvas Tomiņas (vijole) un Janas Zariņas (klavieres) piedalīšanos. Koncertprogrammā – baroka laikmeta mūzika (Vivaldi, Bahs, Hendelis).

KUR? Deglava iela 1

CIK? Ieeja par ziedojumiem

Rudens kamermūzikas festivāls

No 5. līdz 20. oktobrim noritēs ikgadējais rudens kamermūzikas festivāls, kas ir viens no nozīmīgākajiem un tradīcijām bagātākajiem kamermūzikas festivāliem Latvijā. Rīgas koncerti noritēs Lielās un Mazās ģildes zālēs.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 7-25 eiro

Opera „Fausts”

Foto: publicitātes

18. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – jaunais operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli... Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Koncerts “Čella algoritms”

19. oktobrī Lielajā ģildē noritēs koncerts, kas veltīts čellistes un pedagoģes Eleonoras Testeļecas jubilejai. Programmā: Ernsts Blohs - Schelomo čellam un orķestrim, Jānis Ivanovs – Čellkoncerts, Džoakīno Rosīni Operas “Vilhelms Tells” uvertīra, Dobrinka Tabakova Čellkoncerts.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 11-29 eiro

Rīgas A Capella festivāls

Foto: publicitātes

20. oktobrī galvaspilsētā sāksies vokālās mūzikas festivāls ar gan Latvijas, gan citu pasaules valstu veiksmīgu mūziķu piedalīšanos. Starp dalībniekiem - The Swingles, Solala, Latvian Voices, un citi.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 10-28 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Nosaukumam nav nozīmes”

No 7. oktobra līdz 19. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā noritēs mūsdienu mākslas izstāde “Nosaukumam nav nozīmes”, kurā 32 latviešu mākslinieki izstāda savus jaunos darbus. Daudziem autoriem ir liela starptautisko izstāžu pieredze. Mākslinieki pielieto plašu mediju klāstu – no zīmējuma, video un fotogrāfijas līdz objektiem un instalācijām. Lai labāk orientētos ekspozīcijā, apmeklētāji varēs izmantot Bezmaksas ceļvedi.

KUR? Jāņa Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Paralēli”

Foto: publicitātes

No 6. septembra līdz 29. oktobrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” ir skatāmas divas personālizstādes – Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa projekts “Paralēli”. Abi autori var strādāt blakus, vienā darbnīcā, jo viņi mākslā atraduši katrs savu ceļu, ko nosaka raksturs un iekšējā gleznieciskā struktūra. Tādēļ arī izstādes viņi var rīkot reizē, jo abi ir tik atšķirīgi un pašpietiekami.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro