Brīvdienas galvaspilsētā: Amatu un rotaļu diena, ļoti daudz kino un tikpat daudz humora

1. Septembris, 2017

Ar rudens iestāšanos galvaspilsētā atgriežas aktīva kultūras un izklaides dzīve. Teātros sākas jaunās sezonas, norit uzreiz vairāki vērienīgi festivāli, izstāžu zālēs un galerijās vērojamas jaunas ekspozīcijas. Ieskatieties mūsu afišā un tajā atradīsiet daudz interesantu pasākumu, uz kuriem varat doties kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: p

2. septembrī Kalnciema kvartālā noritēs zemnieku un amatnieku preču tirgus. Savukārt bērnus sagaida videi draudzīgas skolas grāmatu vākošanas darbnīca, kuru vadīs biedrība homo ecos. Uz skatuves kāps deju skolas “Vendija” audzēkņi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Slavenais pīlēns Tims”

2. septembrī Latvijas Leļļu teātris pie sevis gaida pašus mazākos skatītājus. Izrāde „Slavenais pīlēns Tims” par drosmīgo un nebēdnīgo putnēnu paredzēta skatītājiem no 3 gadu vecuma. Tims nāk no visai parastas pīļu ģimenes, kas dzīvo visai ierastā mājdzīvnieku sabiedrībā ar savu ikdienu, paražām, tenkām un attiecībām. Taču Tima ziņkāre un dzīvesprieks ir spēcīgāks par mātes aizliegumiem – tā var nokļūt gan jautros, gan visai bīstamos piedzīvojumos. 11:00 izrāde būs vērojama krievu valodā, savukārt 14:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Burgeru festivāls

Foto: p

2. septembrī Doma laukumā no plkst. 12.00 līdz 22.00 noritēs pirmais Rīgas burgeru festivāls. Dalību tajā ir apstiprinājuši 15 restorāni un kafejnīcas. Paralēli burgeru gatavošanai un ēšanai visas dienas garumā noritēs dažādas sacensības, muzikālie priekšnesumi un izrādes.

KUR? Doma laukums

CIK? Bezmaksas

Amatu diena Brīvdabas muzejā

3. septembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs Amatu diena ar rotaļām un spēlēm. Apmeklētājus sagaida izklaidējošas spēles, konkursi, stafešu skriešanas sacensības, senas spēles folkloras grupu vadībā. Pasākumi noritēs dažādās muzeja vietās.

KUR? Bonaventuras iela 10

CIK? 1,40-4 eiro

Izrāde „Putnu opera”

3. septembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs bērnu uzveduma „Putnu opera” izrāde. Labais doktors Dūlitls un viņa draugi vienmēr gatavi steigties palīgā tiem, kurus piemeklējusi kāda ķibele. Krāšņie putni un atjautīgie dzīvnieciņi ne mirkli nezaudē dūšu: viņi atrod noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēš ugunsgrēku un pat iestudē panākumiem bagātu operu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 30 eiro

2.Ar draugiem

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

3. septembrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Improvizācijas šovs

Foto: p

5. septembrī Spīķeru kvartālā startēs improvizācijas projekts, kurā var piedalīties ikviens, kurš prot un kuram patīk uzstāties publikas priekšā.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? Bezmaksas

Stāvizrāžu šovs English Comedy Night

5. septembrī Andrejsalā noritēs stand up comedy šovs “English Comedy Night” ar divu slavenu Austrālijas komiķu dalību – uz skatuves kāps Brandon Burns un Craig Quartermaine. Abi mākslinieki ir ļoti asprātīgi, smieklīgi, taču vienmēr runā par aktuālāko un sāpīgāki. Pasākums noritēs angļu valodā.

KUR? Andrejsala, Noliktava nr. 3

CIK? 7 eiro  

Komēdija „Klīnika”

7. septembrī teātra klubā „Austrumu Robeža” būs vērojama pikantā komēdija „Klīnika”, kas balstīta uz Ivara Šterna lugas motīviem. Klīnika - karikatūriska alegorija par varu un cilvēka instinktu valdīt vai pakļauties. Tajā pacienti jūtas kā mājās, bet darbinieki ļoti mīl savu darbu.. kamēr viņi neuzzina, ka politiķi vēlas klīniku slēgt, lai tur atvērtu bordeli. Bet te starp pacientiem atklājas kāds ļoti svarīgs viesis, kas šo situāciju var mainīt.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Rīgas starptautiskais kinofestivāls

7. septembrī startēs ikgadējais Rīgas starptautiskais kinofestivāls, kas ilgs līdz 17. septembrim. Programma ir ļoti liela un iekļauj sevī vairākas sadaļas – konkursa seansus, pirmizrādes, dokumentālo kino, diskusijas un tikšanās, kā arī īpašu bērnu programmu. Kopumā gaidāmi vairāk nekā 90 kinoseansi, kas noritēs Splendid Palace, K.Suns un Kino Bize.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 3-5 eiro

3.Ar otro pusīti

Jakova Rafalsona radošais vakars

Foto: p

3. septembrī uz kuģa – restorāna “Rīgas pērle” noritēs aktiera Jakova Rafalsona radošais vakars. Programmā – joki, anekdotes, aizkulišu humors un sarunas ar skatītājiem.

KUR? Piestātne pie Vanšu tilta 11. novembra krastmalā

CIK? 18 eiro

Ģitāru trio AG 3 koncerts

6. septembrī Mūzikas namā Daile uzstāsies ģitāru trio AG3, kurā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie vairāku paaudžu ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš. Tajā izskanēs flamenko stila skaņdarbi, mūzika Latīņamerikas ritmos un džeza manierē, kā arī ģitāristu radītas kompozīcijas.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-25 eiro

Dzejnieces Irinas Astahovas vakars

8. septembrī Lielajā Ģildē noritēs tikšanās ar krievu dzejnieci Irinu Astahovu, kura ir pazīstama ar pseidonīmu Ah Astahova. Dzejniece Rīgā ieradīsies pirmo reizi. Uz Lielās Ģildes skatuves Irina prezentēs savu jaunāko krājumu "Kabatas planēta" un lasīs priekšā publikas iecienītākos dzejoļus.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 13-31 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Festivāls Homo Novus

No 1. līdz 9. septembrim Rīgā noritēs Homo Novus – starptautiskais Jaunā teātra festivāls. Šogad galvenās festivāla tēmas ir balss, valoda un uztvere – tieši šīm lietām ir veltīta lielākā daļa izrāžu. Festivāls piedāvās sešas pirmizrādes, kuras radījuši latviešu un ārvalstu festivāla dalībnieki. Uz vairākiem pasākumiem skatītājus sagaida Bezmaksas ieeja.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 7-10 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Georgija Osokina koncerts

2. septembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs latviešu pianista Georgija Osokina solokoncerts. Georgijs Osokins ir jaunākais muzikālās Osokinu ģimenes pārstāvis. Koncertprogrammā - Domeniko Skarlattī, Johans Sebastians Bahs, Žans Filips Ramo, Sergejs Rahmaņinovs.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-15 eiro

Balets „Apburtā princese”

Foto: p

2. septembrī Latvijas Nacionālajā operā – baletuzvedums „Apburtā princese”. Pasaku prinči un princeses, labas un ļaunas fejas, dažādi brīnumaini varoņi no mīļākajām bērnības pasakām atdzīvojas vienkopus baletā, kuram P. Čaikovskis radījis brīnišķīgu mūziku un ļāvis noticēt sapnim par patiesu mīlestību, kas uzvar visu. Baletā saglabāta Mariusa Petipā oriģinālā horeogrāfija.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-30 eiro

Koncerts Ave Maria

5. septembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Garīgās mūzikas festivāla noslēgums

Foto: p

7. septembrī Rīgas Domā noritēs Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla noslēguma koncerts, kurā izskanēs Maikla Tipeta oratorija “Mūsu laika bērns”. Piedalās: Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Inga Šļubovska Kancēviča (soprāns), Ieva Parša, (meco soprāns), Olivers Kūsiks (tenors), Rihards Macanovskis (baritons), Oskars Pauliņš (gaismu mākslinieks), diriģents Māris Sirmais.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 7-30 eiro

Balets „Žizele”

8. septembrī Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē tiks izrādīts baleta uzvedums „Žizele”. Ādolfa Adāna balets, kuru uzvedis Aivars Leimanis, ir pirmais lielais romantisma laikmeta balets un viens no retajiem šī laikmeta baletiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Uz idilliska ciemata fona risinās stāsts par naivas meitenes apgānīto mīlestību, ārprātu un dzīvi pēc nāves briesmīgā un brīnišķīgā pasaulē, kur dominē villas – atriebīgi maldinātu sieviešu rēgi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Krievu mākslas zelta klasika. 19. gadsimts”

Līdz 29. oktobrim mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde “Krievu mākslas zelta klasika. 19. gadsimts”. Koncepcija balstās uz vēlmi iepazīstināt skatītājus ar tā laika ievērojamo meistaru labākajiem darbiem. Kopumā izstādei atlasīti 285 eksponāti – glezniecība, grafika, tēlniecība, ko papildina dekoratīvā māksla – porcelāna, stikla, lakas un sudraba izstrādājumi. Galvenie stilistiskie akcenti likti uz 19. gadsimta pirmās puses romantisma tendencēm un reālisma izpausmi gadsimta otrajā pusē.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-7 eiro

Konceptuālu rotu izstāde “Supercalifragilisticexpialidocious”

Foto: p

8. septembrī galerijā “Putti” tiks atklāta Rēkas Lērinceas (Ungārija) un Gisberta Štaha (Vācija) konceptuālo rotu izstāde. “Supercalifragilisticexpialidocious – Rotas nav tikai rotas”. Atrodoties uz robežas starp kiču un patēriņa mākslu, mākslinieki rada krāsainu kaleidoskopu, kas sastāv no rotām, objektiem, instalācijām un video materiāliem, ar kuru palīdzību abi mākslinieki cenšas definēt un izgaismot rotas jaunā – humoristiskā, kritiskā un filozofiskā veidā, radot rotas gan atsevišķi, gan sadarbojoties kopā.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bezmaksas