Brīvdienas galvaspilsētā: “Baltā nakts”, aizraujošā paleontoloģija un latviešu blūzs

7. Septembris, 2017

Ja vēl neesat sastādījuši plānu gaidāmajai nedēļas nogalei, ieskatieties mūsu afišā – tajā jūs atradīsiet daudz interesantu pasākumu, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Zinātniskais šovs “Gudrā Rīga. Paleontoloģija”

9.-10. septembrī projekts “Gudrā Rīga” piedāvā jauno šovu “Paleontoloģija”. Liels paleontoloģiskais pētījums sākās ar neievērojamu muzeja eksponātu: kaula fragmentu ar neskaidra satura etiķeti. Rūpīgi vācot pierādījumus programmas dalībnieki pamazām atklāj sižetu un uzzina arvien vairāk pārsteidzošu faktu par noslēpumaino dzīvnieku.

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 27 eiro

Sēņu dienas Dabas muzejā

Foto: publicitātes

No 14. līdz 18. septembrim Latvijas dabas muzejā noritēs ikgadējās Sēņu dienas. Ekspozīcija mainās katru dienu, tajā būs iespējams apskatīt visiem gan ierastās baravikas, gailenes un bērzlapes, gan Latvijā reti sastopamas sēnes. Tāpat tiks izrādītas arī indīgās sēnes. Eksperti pastāstīs, kādas sēnes drīkst lietot uzturā, bet kādas ir ļoti bīstamas, kā arī dalīsies ar savām sēņu ēdienu receptēm.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90-1,80 eiro  

Kino seanss ar multfilmām bērniem

14. septembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs kārtējais kino vakars mazajiem skatītājiem, kuriem būs iespēja skatīties slavenās studijas DAUKA multfilmas. Seansa garums – 1 stunda.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”

Foto: publicitātes

Šogad ikgadējais kultūras forums Rīgā noritēs naktī no 9. uz 10. septembri. “Baltā nakts” piedāvā 59 dažādus laikmetīgās mākslas un kultūras pasākumus. Šogad forums “Baltā nakts” atzīmē savu jubileju – kopš pirmās “Baltās nakts” jeb Nuit Blanche Parīzē, kur sākotnēji radusies šī foruma ideja, ir pagājuši 15 gadi. Tāpēc šogad Rīgā gaidāma ļoti daudzveidīga starptautiskā programma.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Brauciens pa Daugavu ar burinieku “Lībava”

9. septembrī burinieka “Lībava” komanda aicina uz ceļojumu pa Daugavu cauri vēsturei. Uz burinieka borta ērti var satilpt pat četrdesmit cilvēku, bet no sliktiem laika apstākļiem varēs patverties ērtā kajītē.

KUR? Ķīpsalas jahtu klubs

CIK? 15-30 eiro

Grupas “Down low” koncerts

Foto: publicitātes

9. septembrī naktsklubs “Friends” atklās rudens koncertu sezonu ar 1990-tajos gados populārās grupas “Down low” koncertu. eiropas hiphopa duets izpildīs savas slavenākās kompozīcijas, starp kurām ir Vision of Life, Murder, Potion, Moonlight, un citas.

KUR? Elizabetes iela 55

CIK? 5 eiro

Vjačeslava Mitrohina koncerts

14. septembrī mūzikas namā Daile noritēs latviešu ģitārista Vjačeslava Mitrohina koncerts ar jauno programmu „Latviešu blūzi”. Programmā – Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Vjačeslava Mitrohina un Aivara Hermaņa melodijas blūza stilā.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-15 eiro

Rīgas starptautiskais kinofestivāls

No 7. līdz 17. septembrim norit ikgadējais Rīgas starptautiskais kinofestivāls. Programma ir ļoti liela un iekļauj sevī vairākas sadaļas – konkursa seansus, pirmizrādes, dokumentālo kino, diskusijas un tikšanās, kā arī īpašu bērnu programmu. Kopumā gaidāmi vairāk nekā 90 kinoseansi, kas noritēs Splendid Palace, K.Suns un Kino Bize.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 3-5 eiro

3.Ar otro pusīti

Izrāde „Dienesta romāns”

Foto: publicitātes

14. septembrī teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slaveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās Dailes teātra aktieri un Kultūras koledžas studenti. Skatītājus gaida pavisam neparasta izrāde – šoreiz mākslinieciskā grupa piedāvā lugas lasījumu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Festivāls Homo Novus

Līdz 9. septembrim Rīgā noritēs Homo Novus – starptautiskais Jaunā teātra festivāls. Šogad galvenās festivāla tēmas ir balss, valoda un uztvere – tieši šīm lietām ir veltīta lielākā daļa izrāžu. Festivāls piedāvās sešas pirmizrādes, kuras radījuši latviešu un ārvalstu festivāla dalībnieki. Uz vairākiem pasākumiem skatītājus sagaida Bezmaksas ieeja.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 7-10 eiro

Nacionālā teātra diena Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

9. septembrī Kalnciema kvartālā noritēs Nacionālā teātra diena. No plkst. 10.00 līdz 16.00 apmeklētāji par īpašām cenām varēs iegādāties biļetes uz teātra izrādēm, kas šogad atklās teātra 99. sezonu. Tāpat programmā iekļautas teātra aktieru uzstāšanās ar muzikāliem priekšnesumiem no teātra izrāžu repertuāra.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Būt nacionālistam”

11. septembrī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā būs redzama izrāde “Būt nacionālistam”. Šis ir stāsts par to, kā izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis nonāca darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Maskavas iela 12, k-2

CIK? 12 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Komiskā opera „Figaro kāzas”

9. septembrī Latvijas Nacionālajā operā būs iespēja redzēt „Figaro kāzas”, kuru veidojis argentīniešu režisors Marselo Lomardero, kura uzvedumus ir augsti novērtējuši Dienvidamerikas un eiropas kritiķi un skatītāji. Operas sižetu viņš ir izveidojis pagājušā gadsimta 80-to gadu latīņamerikāņu stilā, radot eksotiskas situācijas, kuras caurvij sociālisms un erotiska spriedze.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Balets „Šeherezāde un viņas stāsti”

Foto: publicitātes

10. septembrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Šeherezāde un viņas stāsti”, pēc arābiešu pasakas „Tūkstoš un viena nakts” motīviem. Nikolaja Rimska-Korsakova un Zoltāna Kodāja mūzika.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Garīgās mūzikas festivāls “Lotosa zieds”

14. septembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies Latvijas radio koris ar programmu “Lotosa zieds”. Tajā iekļauti izmeklēti to dzejdaru un skaņražu darbi, kas atšķirīgā veidā tiecas izpaust austrumu reliģisko kultūru vēsmas. Programmā: Džonatans Hārvijs, Guo Vendzjins, Tošio Hosokava.

KUR? Skārņu iela 19

CIK? 10 eiro

Operete „Sikspārnis”

14. septembrī Latvijas Nacionālajā operā būs iespējams noskatīties Johana Štrausa opereti „Sikspārnis”. Grāfa Orlovska rīkotajā ballē turīgais Gabriels fon Eizenšteins aizraujas ar apburošu svešinieci, pat nenojaušot, ka maska slēpj paša sievu Rozalindu. Bet sievas neveiksmīgais pielūdzējs dziedonis Alfrēds tikmēr nokļūst cietumā Eizenšteina vietā... Johana Štrausa populārākā operete vēsta par greznu un reibinošu pasauli, kurā valda spožums un jautrība, flirts, intrigas un pārpratumi. Operetes jauniestudējumā tiks dziedāts vācu valodā un runāts latviski.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Koncerts Agnus Dei

12. septembrī Rīgas domā ar programmu Agnus Dei uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas ceremonijā kardinālu un Romas pāvesta Jāņa Pāvila II klātbūtnē. Uzstājās Romas operā, Romas auditoriumā, San Paolo bazilikā, Neapoles pilsētas veclaiku baznīcā „Santa Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī Rīgā.

KUR? Herdera iela 6

CIK? 15-35 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Vārds sievietei”

Foto: publicitātes

Līdz 9. septembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā tiks izstādīta ekspozīcija “Vārds sievietei”, kas iepazīstinās ar Aleksandras Beļcovas glezniecības un grafikas darbiem, kā arī gleznojumiem uz porcelāna. Apmeklētājiem būs iespēja ieraudzīt gan autores modernisma posma šedevrus, gan 20. gadsimta 30. gadu Parīzes skolas mākslinieku iespaidā tapušos gleznojumus, gan padomju laika darbus. Retrospekciju papildina arī stāsts par daudziem mazāk zināmajiem Aleksandras Beļcovas biogrāfijas faktiem.

KUR? Elizabetes iela 57a - 26

CIK? 0,50 – 2 eiro  

Izstāde “Bērnu pasaule. 18.–20. gadsimts”

No 3. augusta līdz 1. oktobrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma izstāde “Bērnu pasaule. 18.–20. gadsimts” no starptautiski pazīstamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva un Latvijas muzeju kolekcijām. Šoreiz tiks eksponēts bērnu apģērbu un aksesuāru plašs klāsts. Šoreiz viņa lielisko, unikālo bērnu tērpu kolekciju papildina rotaļlietas, sadzīves priekšmeti un ievērojamu Latvijas kultūras personību fotogrāfijas bērnībā no vairāku Latvijas muzeju krājumiem.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 2-3,50 eiro