Bolderājā pusaudzis reibumā ar “BMW” bēg no policijas (video)

2. Janvāris, 2018

24.decembrī neilgi pēc pulksten 1.30 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki, patrulējot Bolderājā, ievēroja kādu BMWmarkas transportlīdzekli, kurš brauca pa Lielo ielu un sānslīdē nogriezās uz Kapteiņu ielu. Automašīnai bija izsists aizmugurējais logs.


Pēc neilga laika transportlīdzeklim izdevās nozust no policistu redzesloka, taču, turpinot apkārtnes apsekošanu, tas atkārtoti pamanīts Lielupes ielā. Vadītājs, pamanot policijas tuvošanos, uzbrauca uz apstādījumiem un strauji palielināja ātrumu. 

Ņemot vērā, ka radās pamatotas aizdomas, ka vadītājs varētu būt reibumā, likumsargi, izmantojot gaismas un skaņas signālus, vairākkārtīgi deva rīkojumu autovadītājam spēkratu apturēt, taču viņš turpināja vienu pēc otra pārkāpt Ceļu satiksmes noteikumus. Bēgšanas laikā autovadītājs nesavaldīja transportlīdzekli un uz viena no ceļiem saslīdēja.

Policisti nekavējoties ar operatīvo transportlīdzekli nobloķēja ceļu un devās pie bēgļa, taču viņš vēl izmisīgi rūcināja motoru un centās aizbēgt atpakaļgaitā.

Mirkli vēlāk autovadītājs no transportlīdzekļa izvilkts ārā un saslēgts rokudzelžos. Pārrunu laikā noskaidrots, ka spēkratu vadījis 16 gadus vecs pusaudzis. Puisis neslēpa, ka notikuma dienā lietojis alkoholu, turklāt jauneklis nekautrējās vairākas reizes uzstājīgi prasīt cigaretes policistiem, lai izdarītu nākamo pārkāpumu. Cigareti jaunietis nedabūja, bet pasēdēt policijas mikroautobusa aizturēšanas nodalījumā gan.

Izsaukti Valsts policijas darbinieki turpmāko procesuālo darbību veikšanai. Par braukšanu reibumā bez tiesībām likumā paredzēta kriminālatbildība.

*ņemot vērā, ka aizturētais ir nepilngadīgais, video viņa balss ir pārveidota