Bolderājā būvēs trīs jaunas sociālās mājas

2. Maijs, 2016

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien sēdē atbalstīja lēmumprojektu, ar kuru plānota triju piecstāvu sociālo māju būvniecība Bolderājā.


Jaunajās ēkās plānots izvietot sociālos un grupu dzīvokļus, kā arī sociālo dienas centru, veselības un aprūpes centru - Mežrozīšu ielā 39, Mežrozīšu ielā 41, Mežrozīšu ielā 43 un Stūrmaņu ielā 31 k-2, Rīgā.

Komitejā norādīja, ka šajā rajonā jau ir četras sociālās mājas, kas ekspluatācijā nodotas 2014.gada sākumā.

Jaunos dzīvokļus plānots projektēt kā vienistabas dzīvokļus 22 līdz 25 kvadrātmetru platībā, jo tieši šādi ir vispieprasītākie. Kopumā paredzēts izbūvēt 276 dzīvokļus. Pēc komitejas rīcībā esošās statistikas, šā gada sākumā rindā uz sociālo dzīvokli stāvēja 4052 ģimenes.

“Rīgas pilsētbūvnieks” kā pasūtītājs būvniecību plāno  sākt nākamā gada pavasarī, ja netiks kavēta iepirkuma procedūra, bet pašas ēkas varētu  nodot ekspluatācijā divus gadus pēc būvdarbu sākšanas.

Projekta īstenošana paredzēta divās kārtās - pirmajā kārtā ne vēlāk kā līdz 2019. gadam realizēt trīs sociālo dzīvojamo māju būvniecību ar kopējo dzīvokļu skaitu ne mazāk kā 266 un otrajā kārtā - realizēt divu sociālo dzīvojamo māju  būvniecību  ar kopējo dzīvokļu skaitu ne mazāk kā 391, ar neapdzīvojamām telpām  aprūpes centram un ne mazāk kā 32 grupu dzīvokļiem.

Plānots, ka izmaksas, kas ietver projektēšanu un būvniecību, nepārsniegs 31,6 miljonus eiro. Tāpat paredzēts, ka projekta pirmās kārtas īstenošanas finansēšanai ņems aizņēmumu 2017.-2019.gadā no Valsts kases vai cita aizdevēja, kas piedāvā izdevīgākus aizņēmuma nosacījumus, kopsummā līdz 15,2 miljoniem eiro. Par otrās kārtas būvniecību vēls lems atsevišķi.