Bolderāja: aizbēgušie zirgi nonākuši atpakaļ pie saimnieka ar sociālo tīklu palīdzību

31. Maijs, 2018

29. maijā neilgi pēc pulksten 22.00 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma vairāku satrauktu Bolderājas iedzīvotāju zvanus. Rīdzinieki ziņoja par trīs zirgiem, kuri ēd zāli netālu no Bolderājas jaunajiem kapiem. 


Auļotāji bez pieskatītājiem brīvi pārvietojās pa blakus esošo teritoriju un nebija piesieti, tādejādi apdraudot arī ceļu satiksmes dalībnieku drošību. Kārtības sargi, dodoties uz izsaukumu, apstājās pie netālu esošās zirgaudzētavas. Taču tās darbinieki paskaidroja, ka viņiem zirgi nav pazuduši. Sarunas laikā policisti lūdza arī palīdzību, ja neizdosies atrast auļotāju īpašnieku.

Nepieciešamības gadījumā zirgaudzētavas darbinieki piekrita ierasties notikuma vietā aizvest rikšotājus līdz audzētavai, kur tiktu nodrošināta pagaidu izmitināšana.

Ierodoties notikuma vietā, sastapti vairāki garāmgājēji un autovadītāji, kuri savus spēkratus bija apturējuši ceļa malā un ieslēguši avārijas signālus. Notikuma vietā noskaidrots, ka netālu atrodas arī ceļojošais cirks. Policisti nekavējoties devās uz cirku, taču arī tur darbinieki stāstīja, ka zirgi nepiederot viņiem.

Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Ņemot vērā, ka strauji iestājās tumsa un notikuma vietā nebija iespējams noskaidrot zirgu īpašnieku, likumsargi atkārtoti sazinājās zirgaudzētavu. Kārtības sargi aizbrauca pakaļ tās darbiniekiem, un ar viņu palīdzību zirgus nogādāja līdz zirgaudzētavai.

Ar sociālo tīklu palīdzību jau nākošajā dienā izdevās noskaidrot auļotāju īpašnieku.

Rīgas pašvaldības policija izsaka pateicību iedzīvotajiem, kas palika notikuma vietā un palīdzēja zirgus noturēt vienuviet, kā arī Sporta centrs "Kleisti" darbiniekiem par ieguldījumu zirgu īpašnieka atrašanā un pagaidu izmitināšanā.