Biķernieku mežā stādīs 1 000 ozolus

20. Aprīlis, 2017

Piektdien, 21. aprīlī, plkst. 10.00 Rīgas domes vadība piedalīsies 500 ozolu stādīšanas talkā Biķernieku mežā. Vēl 500 ozoli tiks iestādīti tuvākajā laikā. 


SIA „Rīgas meži”, turpinot Biķernieku meža kopšanas darbus, šogad veic meža kopšanas cirti mežā starp Lielvārdes, Biķernieku un Stigu ielām. Kopšanas laikā tiek izzāģēti kaltušie, slimie un augšanā atpalikušie koki, kā arī tiek samazināta audzes biezība, tādējādi palielinot augšanas telpu un uzlabojot vidi paliekošajiem kokiem.

Tāpat pilnībā nozāģētas pāraugušās papeles abās Ieriķu ielas pusēs pie sabiedriskā transporta pieturvietas “Stacionārs “Biķernieki””. Tieši šo nozāģēto veco papeļu vietā tiks stādīti sarkanie ozoli (Quercus rubra) – ļoti skaisti dekoratīvi koki ar ieapaļu vainagu.

Sarkanais ozols savvaļā aug  Ziemeļamerikā, taču arī Latvijas klimats tam ir labi piemērots, sava krāšņuma dēļ tas bieži tiek audzēts apstādījumos. Mūsu klimatiskajos apstākļos ozols var izaugt līdz 25 metiem garš. Rudenī koka lapas nokrāsojas sarkanas.

Biķernieku meža kopšanas darbi tika uzsākti pirms četriem gadiem. Jau izkoptajās meža teritorijās gar pastaigu celiņiem tiek veikta ikgadēja pameža kopšana, veidojot sakoptu vidi, kas piemērota sportošanai un pastaigām.

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm