Bijušais dzīvesbiedrs strīda laikā policistu klātbūtnē uzbrūk draudzenei

25. Janvāris, 2018

21. janvārī neilgi pēc pulksten 10.00 Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Brasā, kur kāda dzīvokļa durvīs lauzās izsaucējas bijušais dzīvesbiedrs.


Ierodoties notikuma vietā, izsaucēja norādīja uz bijušo mīļoto. Sieviete skaidroja, ka vīrietis atnācis pakaļ savām personīgajām mantām. Tās tika savāktas jau iepriekš, saliktas maisos un izliktas pie dzīvokļa durvīm. Izsaucēja skaidroja, ka šādi rīkojusies, jo rīta pusē, sazinoties ar bijušo pa tālruni, sapratusi, ka viņš ir alkohola reibumā un nespēj samierinājies ar viņas lēmumu neturpināt kopdzīvi. Vīrietis savas mantas paņēmis, taču sācis dauzīt pa durvīm un logiem.

Turpat netālu atradās arī manāmi iereibušais vīrietis. Kungs piegāja pie bijušās dzīvesbiedres un uzsāka sarunu, apgalvojot, ka viņa nav atgriezusi visas mantas. Pēkšņi viņš pagrūda policistu malā un dūri raidīja izsaucējas virzienā, trāpot viņai pa vaigu.

Uzbrucējs nekavējoties aizturēts, pielietojot fizisku spēku. Sievietei piedāvāta medicīniskā palīdzība, taču viņa no tās atteicās, skaidrojot, ka vēlas ekspertīzi par miesas bojājumu noteikšanu. Vienlaikus izskaidrotas arī viņas tiesības rakstīt iesniegumu par bijušā dzīvesbiedra nošķiršanu un tuvošanās aizlieguma noteikšanu. Policisti uz pieteikuma pamata sagatavoja abus lēmumus.

Savukārt uzbrucējs nogādāts dežūrdaļā, kur veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņš ir 1,91 promiles reibumā.

Ņemot vērā, ka mājoklī atradās arī abu kopīgs bērns, informācija reģistrēta bērnu tiesībsargājošo iestāžu datu bāzē turpmākām procesuālām darbībām. Vienlaikus aizturētajam izskaidrots pieņemtais lēmums par nošķiršanu un tuvošanās aizliegumu.