Biedrība “Dzīve bez glutēna” šovasar rīkos trīs aizraujošus pasākumus bērniem un jauniešiem

25. Jūnijs

Pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālam atbalstam, biedrība “Dzīve bez glutēna” šovasar rīkos trīs aizraujošus pasākumus. Pasākumos var piedalīties bērni un jaunieši no ģimenēm, kas ir biedrības “Dzīve bez glutēna” biedri, ikviens interesents, kurš var dokumentāli apliecināt celiakiju vai glutēna sensitivitāti*, kā arī bērni un jaunieši, kuriem ir jāievēro bezglutēna diēta citu iemeslu dēļ. Dalība visos pasākumos ir BEZMAKSAS!


2020. gada 11. jūlijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļas ainaviskajā teritorijā notiks intelektuāli izklaidējoša un izzinoša spēle jauniešiem “Apkārt pasaulei kopā ar Žilu Vernu”. Spēles laikā bērni kopā ar Žilu Vernu apceļos vairākas valstis, tai skaitā izdomātās valstis Celiakija un Gluta, kur atkārtos un nostiprinās zināšanas par šo valstu īpatnībām, dzīves stilu un uzvedības noteikumiem, kā arī riskiem un draudiem savai veselībai un dzīvībai. Bērnus sagaida fotoorientēšanās un asprātības spēles, dažādi uzdevumi un pazudušo lietu meklēšana.

2020. gada 8. augustā Lucavsalas atpūtas parka teritorijā notiks kvests skolēniem “Bezglutēna iepirkumu pratējs”, kura mērķis ir nostiprināt bērnu zināšanas un iemaņas, lai viņi būtu gatavi patstāvīgam iepirkšanās procesam veikalā. Kvesta laikā būs 10 dažādas spēles ar sporta, atjautības, veiklības elementiem, kuru laikā dalībniekiem būs jāizpilda konkrēts uzdevums, jāatrisina mīkla, jāatrod izeja no kādas situācijas. Spēles notiks komandās.

2020. gada augusta nogalē Pik Nik Parkā Imantā notiks biedrības tradicionālais Bezglutēna pikniks visa vecuma bērniem kopā ar vecākiem. Bērni varēs izmantot visus Pik Nik Parka pakalpojumus - rotaļu laukumus, atrakcijas, minizoo, labiekārtotu piknika vietu.

Lūdzam sekot tālākai informācijai par katru pasākumu, būt aktīviem un izmantot iespēju pavadīt vasaru vēl interesantāk un spilgtāk!

* Celiakija ir neārstējama ģenētiska gastroenteroloģiskās sistēmas slimība. Pacientiem visa mūža garumā jāizvairās no glutēna – kviešu, rudzu, miežu olbaltuma (lipekļa), kas izraisa tievās zarnas bārkstiņu atrofiju. Bojātas zarnu bārkstiņas nespēj uzsūkt uzturvielas, sāk attīstīties dažādas citas slimības. Tas nozīmē, ka ēdienkartē nedrīkst būt produkti, kuros kvieši, rudzi vai mieži ir sastopami pat niecīgā daudzumā.
Glutēna sensitivitāte ir jūtīgums uz glutēnu saturošiem produktiem. Glutēna sensitivitātes gadījumā ir ļoti svarīgi no uztura pilnībā izslēgt glutēnu (lipekli).