Bezmaksas kursi topošajām māmiņām februārī

8. Februāris

Mazuļa gaidības ir uztraukumu pilns, atbildīgs un finansiāli prasīgs laiks. Lai topošās māmiņas varētu saņemt pēc iespējas vairāk svarīgus padomus un prasmes, kas saistītas ar dzemdībām un pirmajiem bērna dzīves mēnešiem, kā arī lai viņas ievērotu veselīgu dzīvesveidu grūtniecības laikā, Rīgas dome piedāvā bez maksas nodarboties ar sportu, uzzināt par pareizu uzturu un barošanu ar krūti.


Vingrošanas nodarbības grūtniecēm

Iespējas: bezmaksas nodarbību cikls grūtniecēm fizioterapeitu vadībā  zālē un baseinā (1 cikls – kopskaitā 12 grupu nodarbības 60 minūšu garumā, grupā ne vairāk kā 10 grūtnieces), kurā iekļautās aktivitātes:

  • - individuāli piemērotas intensitātes un sarežģītības ziņā;
  • - palīdz uzturēt optimālu svaru;
  • - nodrošina relaksāciju un muskuļu atbrīvošanu;
  • - sekmē pareizas elpošanas tehnikas apguvi;
  • - sagatavo sievietes ķermeni izmaiņām grūtniecības laikā un dzemdībām.

Nianses: Viena grūtniece var apmeklēt tikai vienu nodarbību ciklu gan baseinā, gan zālē. Lai saņemtu pakalpojumu, nepieciešama ginekologa izziņa ar atļauju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm ūdenī un/vai sporta zālē, un mātes pase, kas apliecina grūtniecību.

Kur? Nodarbības notiek  SIA „Rīgas veselības centrs” filiālēs . Tās tiek rīkotas Rīgas domes Labklājības departamenta projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros

  • „Vingrošanas nodarbības baseinā” notiek „Rīgas veselības centra” filiālē „Ķengarags”.
  •  „Vingrošanas nodarbības zālē” notiek „Rīgas veselības centra” filiālēs „Ziepniekkalns”, „Ķengarags”, “Iļģuciems”, „Bolderāja” un „Imanta”.

Janvāra grafiks pieejams šeit

Kā pieteikties?

e-pasts: esivesels@rigasveseliba.lv mob. tel.: 29502008

Informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājaslapā www.veseligsridzinieks.lv 

Nodarbības par veselīgu uzturu topošajām māmiņām

Iespējas: Nodarbībās speciālisti sniegs zināšanas un palīdzēs rast izpratni par veselīgu uzturu, kas palīdzēs neapjukt plašajā informācijas un padomu klāstā, ar ko mūsdienās ik dienas sastopas jaunie vecāki.

Nodarbībās tiks pārrunāti vairākas ar veselīgu uzturu saistītas tēmas, piemēram, sabalansēts uzturs grūtniecības un zīdīšanas periodā, optimāls svara pieaugums grūtniecības laikā, ieteicamie un nevēlamie pārtikas produkti grūtniecības un zīdīšanas laikā, ēdienkartes plānošana, ar uzturu saistītas saslimšanas, uztura ietekme uz vēl nedzimušā bērna veselību un daudzas citas.

Nianses: Nodarbību laikā to apmeklētājas ne tikai uzklausīs speciālista teikto, bet varēs arī uzdot jautājumus, iesaistīties diskusijās, dalīties savā pieredzē un veikt praktiskus uzdevumus. Nodarbībās iegūtās zināšanas būs viegli izmantojamas praktiski un iekļaujamas ikdienas rutīnā, tādā veidā ļaujot jaunajām māmiņām vieglāk plānot ēdienkarti, padarot to veselīgu un sabalansētu, kā arī iekļaujot tajā jaunas garšas daudzveidībai.

Kur? Lekcijas notiek dažādās Rīgas apkaimēs, tostarp arī pilsētas centrā.

Nodarbību grafiks pieejams mājaslapā www.veseligsridznieks.lv.

Kā pieteikties? 

Dalība nodarbībās ir bezmaksas.  Pieteikšanās un papildus informācija par nodarbībām - zvanot uz tālr. nr. 27898032, 67408206 vai rakstot uz e-pasta adresi karjera@buts.lv. 

Krūts zīdīšanas konsultācijas

Iespējas: Jaunās un topošās māmiņas tiek aicinātas apmeklēt zīdīšanas konsultācijas. Zīdīšanas konsultācijas notiks mazās grupās (3 ģimenes), kuru laikā zīdīšanas konsultants sniegs padomus par krūts zīdīšanu, māmiņai piemērotāko zīdīšanas tehniku un tās pozitīvajiem aspektiem, kā arī atbildēs uz aktuālajiem jautājumiem.

Nianses: Zīdīšanas konsultācijas māmiņa var apmeklēt kopā ar partneri vai kādu citu tuvu cilvēku. Konsultācijai nepieciešams iepriekš pieteikties. Katra konsultācija ilgst stundu.

Ir arī iespēja izsaukt speciālistu mājās.  Konsultācija arī būs bezmaksas.

Kur?

Kopumā līdz 2018. gada beigām projekta ietvaros plānots rīkot 1156 nodarbības dažādās Rīgas apkaimēs. Vienas nodarbības ilgums ir 1 stunda.

Kā pieteikties?

Šajā saitē , kā arī šeit pieejami grafiki, adreses un tālruņu numuri pierakstam.