Bezmaksas kursi un sports topošajiem un jaunajiem vecākiem maijā

8. Maijs, 2018

Mazuļa gaidības ir uztraukumu pilns, atbildīgs un finansiāli prasīgs laiks. Lai topošās māmiņas varētu saņemt pēc iespējas vairāk svarīgus padomus un prasmes, kas saistītas ar dzemdībām un pirmajiem bērna dzīves mēnešiem, kā arī lai viņas ievērotu veselīgu dzīvesveidu grūtniecības laikā, Rīgas dome piedāvā bez maksas nodarboties ar sportu, uzzināt par pareizu uzturu un barošanu ar krūti.


1.Vingrošanas nodarbības grūtniecēm

Iespējas: bezmaksas nodarbību cikls grūtniecēm fizioterapeitu vadībā  zālē un baseinā (1 cikls – kopskaitā 12 grupu nodarbības 60 minūšu garumā, grupā ne vairāk kā 10 grūtnieces), kurā iekļautās aktivitātes:

  • individuāli piemērotas intensitātes un sarežģītības ziņā;
  • palīdz uzturēt optimālu svaru;
  • nodrošina relaksāciju un muskuļu atbrīvošanu;
  • sekmē pareizas elpošanas tehnikas apguvi;
  • sagatavo sievietes ķermeni izmaiņām grūtniecības laikā un dzemdībām.

Nianses: Viena grūtniece var apmeklēt tikai vienu nodarbību ciklu gan baseinā, gan zālē. Lai saņemtu pakalpojumu, nepieciešama ginekologa izziņa ar atļauju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm ūdenī un/vai sporta zālē, un mātes pase, kas apliecina grūtniecību.

Kur? Nodarbības notiek  SIA „Rīgas veselības centrs” filiālēs . Tās tiek rīkotas Rīgas domes Labklājības departamenta projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros

  • „Vingrošanas nodarbības baseinā” notiek „Rīgas veselības centra” filiālē „Ķengarags”.
  •  „Vingrošanas nodarbības zālē” notiek „Rīgas veselības centra” filiālēs „Ziepniekkalns”, „Ķengarags”, “Iļģuciems”, „Bolderāja” un „Imanta”.

Maija grafiks pieejams šeit

Kā pieteikties?

e-pasts: esivesels@rigasveseliba.lv mob. tel.: 29502008

Informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājaslapā www.veseligsridzinieks.lv 

2.Krūts zīdīšanas konsultācijas

Iespējas: Jaunās un topošās māmiņas tiek aicinātas apmeklēt zīdīšanas konsultācijas. Zīdīšanas konsultācijas notiks mazās grupās (3 ģimenes), kuru laikā zīdīšanas konsultants sniegs padomus par krūts zīdīšanu, māmiņai piemērotāko zīdīšanas tehniku un tās pozitīvajiem aspektiem, kā arī atbildēs uz aktuālajiem jautājumiem.

Nianses: Zīdīšanas konsultācijas māmiņa var apmeklēt kopā ar partneri vai kādu citu tuvu cilvēku. Konsultācijai nepieciešams iepriekš pieteikties. Katra konsultācija ilgst stundu.

Ir arī iespēja izsaukt speciālistu mājās.  Konsultācija arī būs bezmaksas.

Kur? Kopumā līdz 2018. gada beigām projekta ietvaros plānots rīkot 1156 nodarbības dažādās Rīgas apkaimēs. Vienas nodarbības ilgums ir 1 stunda.

Nodarbību grafiks

Kā pieteikties?

Šajā saitē , kā arī šeit pieejami grafiki, adreses un tālruņu numuri pierakstam.

3.Nodarbības topošajiem un jaunajiem tētiem un mammām

Iespējas: Topošos un jaunos tētus un mammas aicina uz bezmaksas nodarbībām “Bērns ienāk ģimenē: pārmaiņas pāra attiecībās un tēva loma jaundzimušā bērna dzīvē, tēva ietekme un ieguldījums bērna agrīnajā attīstībā” un “Bērnu gaidot: pārmaiņas pāra attiecībās un topošā tēva loma, grūtniecības ietekme uz pāra attiecībām, topošo tēva un mātes vajadzības, tēva lomas apgūšana”.
Nodarbības notiks Rīgas Dzemdību namā, tās vadīs psiholoģe, ģimenes psihoterapeite, Dr. Psych. Ilona Laizāne, ģimenes psihoterapeits Aldis Miglinieks un ģimenes psihoterapeite, Mg. Psych. Andželika Kāle.

Nianses: Nodarbības ietver izglītojošu informāciju par pārmaiņām pāra attiecībās, bērnam ienākot ģimenē, un tēva loma jaundzimušā bērna dzīvē, tēva un mātes lomas un sadarbība bērna veiksmīgai attīstībai. Nodarbībās arī tiks pārrunāts, kā bērniņa gaidīšanas laikā mainās pāra savstarpējās attiecības, un pastāstīts, kā topošais tētis var pats sagatavoties pārmaiņām dzīvē, kā arī atbalstīt un palīdzēt topošajai mammai.

Kur? Nodarbība “Bērns ienāk ģimenē: pārmaiņas pāra attiecībās un tēva loma jaundzimušā bērna dzīvē, tēva ietekme un ieguldījums bērna agrīnajā attīstībā” notiks 8.maijā, plkst. 17:30 – 19:00 (vadīs Ilona Laizāne) un 22.maijā, plkst. 17:30 – 19:00 (vadīs Aldis Miglinieks).

Nodarbība “Bērnu gaidot: pārmaiņas pāra attiecībās un topošā tēva loma, grūtniecības ietekme uz pāra attiecībām, topošo tēva un mātes vajadzības, tēva lomas apgūšana” notiks 29.maijā, plkst. 17:30 – 19:00. Šo nodarbību vadīs Andželika Kāle.

Nodarbību grafiks

Kā pieteikties? Lai pieteiktos izvēlētajai nodarbībai (vai nodarbībām) lūdzam rakstīt uz e-pasta adresi ardes@inbox.lv vai zvanīt uz tālr. nr. 26938883.

Informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājaslapā www.veseligsridzinieks.lv