Bezmaksas Ciguna nodarbības rīdziniekiem: kā un kur tās notiek?
Instruktore Anita Tamašauska par ķīniešu vingrošanas priekšrocībām

25. Maijs, 2019

Rīgas iedzīvotājiem pilsētā regulāri norit bezmaksas lekcijas par veselīgu dzīvesveidu, kā arī sporta treniņi un labsajūtas uzlabošanas pasākumi. Riga.lv parunāja ar vienu no bezmaksas Ciguna nodarbību pasniedzējām Anitu Tamašausku, lai uzzinātu sīkāk - kur un kā pilsētā norit ķīniešu ārstnieciskās vingrošanas nodarbības, kā tās nāk cilvēkiem par labu un kas nodarbībās var piedalīties.


Es ar Cigunu sāku nodarboties jau 2000. gadā, bet 2015. gadā saņemu instruktora sertifikātu un sapratu, ka vēlos turpināt uzlabot savu pašsajūtu, psiholoģisko un fizisko komfortu, kā arī vēlos ar to palīdzēt citiem cilvēkiem.

Ciguns ir ķīniešu vingrošana, tulkojumā “ci” nozīmē “enerģija”, bet “gun” – darbs. Nodarbībās mēs strādājam ar savu dzīves spēku – ar enerģiju, domām, kustībām un elpošanu.

Mūsu nodarbības projekta ietvaros rīdziniekiem notiek samērīgi, ar akcentu uz komfortu, lai visiem būtu patīkami, viegli un mierīgi, lai visas kustības būtu pareizas. Bet pieredzējušāku grupu dalībnieki izpilda fiziskākus vingrojumus.

Bezmaksas Cigun nodarbības Rīgā: nodarbību saraksts maijam

Foto: Riga.lv

Pēc Ciguna nodarbībām cilvēki kļūst mierīgāki, līdzsvarotāki, viņi izjūt enerģijas pieplūdumu. Daudzi brīnās – kas tie par brīnumiem? Brīnumi patiešām notiek. Piemēram, vecākajam mūsu dalībniekam ir 90 gadu un viņš atnāca uz nākamo nodarbību, sakot, ka jūt tik lielu enerģiju, ka ir pārkārtojis visu māju, izdarījis visu, ko atlicis uz nākamo nedēļu. Un tas nav vienīgais gadījums. Vienalga, vai tas ir Ciguna iespaidā vai nē, bet daudzi cilvēki atzīmē, ka pēc nodarbībām viņi jūtas mierīgāki un veselīgāki.

Foto: Riga.lv

Pie mums nāk cilvēki bez nekādas iepriekšējas sagatavošanās. Ja domājat, ka netiksiet galā, ka mūsu nodarbībās visi ir ļoti pieredzējuši un sagatavoti, tā nav. Visiem tas būs saprotams, nekāda iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama, nepieciešams tikai ērts apģērbs. Atmosfēra pie mums ir pozitīva, radoša.

Foto: Riga.lv

Teikt visiem: “Nāciet! Ciguns ir tas, kas jums nepieciešams!” es nevaru, iespējams, tam vēl nav pienācis laiks un jums kaut kādi apstākļi neļaus nodarboties ar Cigunu. Bet ja jūsu interese sakrīt ar nodarbībām un to norises laiku, kā arī ar iespēju piedalīties, noteikti atnāciet!

Foto: Riga.lv