Bērnus aicina uz muzikālu izrādi par naudas krāšanu

28. Septembris, 2018

7. un 25. oktobrī Bērnu vokālā studija MOMO jauno sezonu uzsāk ar izglītojošu un atraktīvu koncertuzvedumu “Naudiņš un Jautriņš”.


Uzvedumā stāstīts par finanšu pasaules jēdzieniem – kabatas naudu, euro, naudas krāšanas un tērēšanas likumiem, banku, algu, budžetu, kredītu –, lai bērniem saprotamā un atraktīvā veidā iemācītu finansiālo atbildību.

Koncertuzvedums veidots pēc Jolantas Jērānes un Kristīnes Vilcānes grāmatas “Naudiņš mācās saprast naudu” motīviem. Izrāde piemērota ģimenēm – bērniem vecumā no 5 – 12 gadiem un vecākiem.

Koncertuzveduma ideja radusies vokālās studijas MOMO skolotājām vasaras nometnēs, redzot bērnu kabatas naudas tērēšanas dažādos paradumus. “Bērni ar naudu rīkojas ļoti dažādi. Kādā nometnē viena no meitenēm visu vecāku līdziedoto naudiņu iztērēja pirmajās dienās un atlikušās nometnes laikā bija spiesta aizņemties no citiem bērniem. Kur pretī kāds puisis taupīja katru eiro un viņam saldējums sanāca vēl nometnes noslēguma dienā. Mūsdienās ar naudu jāprot rīkoties gan pieaugušajiem, gan bērniem, jo ātro kredītu pasaule vilina visus. Svarīgi iemācīties naudu ne tikai pareizi krāt, bet arī gudri tērēt. MOMO bērni ir ļoti aizrautīgi un talantīgi, vienmēr grib iesaistīties jaunos projektos, turklāt mēs katru gadu rīkojam kādu koncertuzvedumu. Tāpēc šogad nolēmām apvienot patīkamo ar lietderīgo,” stāsta koncertuzveduma mūzikas autore un MOMO skolotāja Dace Kravale.

Ieskats koncertuzvedumā:

Sapņu mājā dzīvo brāļi Naudiņš un Jautriņš, kuri ir atšķirīgi kā monētas divas puses. Kādu dienu vecāki katram uzdāvina krājkasi un pirmo kabatas naudu. Aidā – pasaulē ir tik daudz lietu, kuras gribētos nopirkt! Bet, ko darīt, ja naudas pietrūkst, jo viss ir iztērēts saldumos? Palīgā dodas gudrais kaķis Maciņš.

Uzvedumā līdz ar bērnu vokālo studiju MOMO, piedalās deju studija “Ritms”, Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas teātra studija. Galvenajās lomās: Laima Miltiņa un Salvis Sprūžs.

Koncertuveduma režisore Aija Treija, māksliniece Rita Missūne, horeogrāfe Elīna Gaitjukeviča.

Oriģinālmūzikas autore Dace Kravale, dziesmu tekstu autore Jolanta Jērāne.

Izrādes notiks VEF Kultūras pils Kamerzālē.

07.10.2018. plkst. 13.00 Labdarības izrāde ar ielūgumiem. Uz to ir aicināti dažādu bērnu namu bērni. Biļetes uz izrādēm 07.10.2018 plkst. 15.00, 19.10 un 25.10.2018. plkst. 19.00 pieejamas VEF Kultūras pils un Biļešu Paradīzes kasēs.

Izrādes veidotāji sadarbībā ar bērnu un jauniešu muzikālās attīstības fondu “Elfrīda” plāno izveidot izglītojošu programmu bērniem par naudu un izrādes ietvaros doties uz pašvaldībām, skolām, kā arī pirmsskolas izglītības iestādēm.

Koncertuzvedums tapis ar VEF Kultūras pils un Rīgas Domes atbalstu.