Bērnus aicina bez maksas iegūt velosipēda vadītāja apliecību

21. Maijs, 2019

Vasaras brīvdienās bērnus, kuri ir sasnieguši vismaz 10 gadu vecumu, aicina uz veloaktivitāšu ciklu “Drošais ātrritenis 2019”, kā arī uz Jauno velovadītāju skolas nodarbībām.


Jūnija pirmajā pusē bērni Jauno velovadītāju skolā 8 nodarbībās varēs apgūt ceļu satiksmes noteikumus. Pēc tam bērni un pusaudži varēs nokārtot Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksāmenu un saņemt nopietnu dokumentu, kas dod tiesības piedalīties ceļu satiksmē. Sīkāk par to, ko drīkst un nedrīkst darīt gan jauni, gan pieauguši velosipēdisti, lasiet šeit.

Mācības ir bez maksas, bet nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās (vietu skaits ierobežots), rakstot uz e-pastu ritenvasara@inbox.lv (sīkāka informācija pa tel. 26280340).

Cikls „Drošais ātrritenis” ļaus ne tikai uzzināt, kā ar riteni braukt droši un ātri, bet arī pamēroties spēkiem ar citiem drošiem un ātriem braucējiem, kuri ievēro noteikumus. Tas nav supernopietns sporta veids, kas prasa kādus īpašu sagatavošanos, tāpēc piedalīties var ikviens interesents. Ir tikai jāņem sev līdzi ritenis. Apbalvošana un diploms gaida visus, kas tikuši līdz finišam (neatkarīgi no ieņemtās vietas un nobraukto apļu skaita).

Braucieni notiek pa veloklasēm (kuras var tikt dalītas arī vecumgrupās), sākot no mazajiem bērnu riteņiem līdz pat lielajiem MTB.

Bērni un pusaudži var ņemt līdzi arī vecākus - dalībai velostafetē, pieaugušajiem neatteiks arī iespēju piebiedroties 26+"MTB klases braucienā. Tās mammas un tēti, kuri tomēr nevēlas sēsties uz velosipēda, varēs uzmundrināt savus bērnus no trases malas.

Tuvākie velobraucienu posmi: 3., 10. un 17. jūnijā Biķernieku trasē S. Eizenšteina ielā 2 (starts no 17.30), kā arī sestdien, 29. jūnijā Grīziņkalna parkā pie J. Asara ielas (starts no 12.00).

Par dalību nav jāmaksā. Ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālo atbalstu pasākumu rīko Tehniskās jaunrades nams „Annas 2” sadarbībā ar BKSB un CSDD.

Sīkāka informācija – tālruņa nr. 29511925 un 26280340