Bērnudārza vadītāja: kopš izlaiduma pagājuši 40 gadi, bet audzēknis man vēl aizvien nes ziedus

16. Novembris, 2016

Silvija Linaberga ir  bērnudārza vadītāja. Viņas pedagoģiskā darba stāžs ir 43 gadi un lielākā daļa no tiem pavadīti Rīgas 220. pirmsskolas izglītības iestādē. Šeit zināms katrs kaktiņš un pazīstams katrs bērns, jo Silvija grupiņās ir ļoti biežs viesis. Silvija saka, ka viņai ir ļoti cieša  saikne pat ar viņas pirmajiem bērniem, pirmajiem audzēkņiem, kuri joprojām viņu sveic katrā pasākumā.


„Viens puisis, kuram es biju pirmā audzinātāja pirms 40 gadiem, svētkos vienmēr apsveic mūsu audzinātājas. Daudzi mani absolventi  jau nāk uz manu bērnudārzu ar saviem  mazbērniem,” - smej  Silvija.

Lieki stāstīt, cik liela savstarpējā mīlestība šeit valda. Būdama iestādes patriote, viņa vieno un iedvesmo arī savu kolektīvu, tāpēc itin bieži kopīgiem spēkiem tiek paveikts pat neiespējamais.

Vadītājai  Silvijai neviens darbs nav par grūtu - ja vajag, viņa būs dārzniece, vai remontmeistars, un pēc mirkļa jau mīļa auklīte saviem mazajiem ķipariem. Vaicājot  par to, kā pati vērtē savu darbu, Silvija  saka šādi: „Es lepojos ar savām zināšanām , savu iestādi un lielisko kolektīvu, jo bez tā es neesmu nekas – mans spēks ir kolektīvā un  mūsu kopīgā darbā”.

“Man ir liels prieks, ka saņemu šo  balvu, jo reizē to saņem arī visi mani kolēģi, un man jāsaka vislielākais paldies ģimenei, jo darbs bērnudārzā ir tāds, ka tu nevari saprast, kad tu būsi ģimenē un piederēsi tikai saviem bērniem.

Strādājot skolā tās ir nedaudz citādāk: es paņemu savu mapīti, aizeju uz citu klasi. Bet bērnudārzā man jābūt katru dienu, katru mīļu brīdi, jo  jādomā, ko bērniem iedot  tādu, lai viņi visu laiku ar kaut ko nodarbotos.

Pretējā gadījumā  bērns neattīstīs savu radošumu,” – atzīstas skolotāja. 

Atgādinām, ka 10. novembrī,  Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” pasniedza Rīgas pašvaldības balvas labākajiem pirmsskolu darbiniekiem, par godprātīgu, profesionālu pedagoģisko darbu, kā arī par ieguldījumu pirmsskolas izglītības attīstībā.  

FOTO: Sumina labākos Rīgas bērnudārzu darbiniekus