Bērnudārza pavāre: bērniem garšo manas zupas un sviestmaizes

21. Novembris, 2016

Kad  Rīgas 239. pirmsskolas izglītības iestādes gaiteņos sāk virmot svaigi ceptu maizīšu smarža, priecīgi ir visi, jo zina, ka viņu  šefpavāre Inta Linde atkal gatavo kādu gardu pārsteigumu. Viņa šeit strādā jau no 1986. gada  un savā virtuvē jūtas gluži  kā zivs ūdenī. Ēdienu gatavošana ir ne vien darbs, bet arī sirdslieta, tāpēc viss, kas tapis  Intas  rokām, vienmēr ir ļoti gards un krāsains.


Mūsu portālam Linda atklāja, kas bērniem garšo visvairāk. Protams, tās ir  smalkmaizītes, kā arī  siera un frikadeļu zupas, kā arī salāti.

“Dažreiz pie mums atnāk vecāki un jautā: kā jūs to zupu taisāt? Es uztaisīju to pašu, bet bērns teica, ka bērnudārzā ir garšīgāk. Tāpat ir ar  makaroniem, vienmēr jautā, kā mēs ar sieru taisām tik garšīgi,”  tā saka pavāre. 

Viņa piebilst, ka bērni  ir ļoti pateicīgi “klienti”. Ja viņiem kaut kas garšo, viņi desmit reizes atnāks un teiks –ļoti garšīgi. Viņi nemelo.  Ja nav garšīgi, viņi uzreiz pateiks. 

Pateicīgi arī ir vecāki - atnāk,  pasaka paldies un brīnās, kāpēc  mājās bērni neēd, bet bērnudārzā ēd. Lūdz receptes. Uz jautājumu: “Kāpēc joprojām vēlas strādāt pirmsskolā savā profesijā?” Inta Linde atbild: “Mans darbs ir interesants un atbildīgs, tas sagādā man prieku. Man patīk mūsu kolektīvs, kas ir draudzīgs un izpalīdzīgs,  vienmēr varam paļauties viens uz otru. Un strādāt pie maziem bērniem ir mans dzīves aicinājums.” Kopā ar iestādes māsiņu tiek strādāts pie veselīgām ēdienu receptēm un nereti top kas pavisam jauns. Intai patīk savs darbs, patīk iepriecināt bērnus un kolēģus, patīk gatavot garšīgus un veselīgus ēdienus. Inta  ir komandas cilvēks  un, pat ja reizēm šķiet, ka viņa ir klusa,  bērnudārza pasākumus garām viņa nepalaidīs.

“Mans darbs sākas  jau pulkstenis 5:00 no rīta, jo 8:00 jau ir brokastis. Katru dienu mainās bērnu skaits: šodien, piemēram, jāpabaro trīs reizes dienā 230 cilvēki, jo mums dārziņā ir 12 grupiņas. Bet es citu darbu nevaru iedomāties, jo bērni ir ļoti pateicīgi. Man  patīk gatavot tieši bērniem. Es jau 30  gadus strādāju bērnudārzā. Ja es varētu, es vēl 30 gadus strādātu virtuvē,” smejas pavāre.

Foto: Riga.lv

Atgādinām, ka 10. novembrī,  Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” pasniedza Rīgas pašvaldības balvas labākajiem pirmsskolu darbiniekiem, par godprātīgu, profesionālu pedagoģisko darbu, kā arī par ieguldījumu pirmsskolas izglītības attīstībā.  

FOTO: Sumina labākos Rīgas bērnudārzu darbiniekus