Bērnam ir liekais svars? Bezmaksas programma virssvara samazināšanai bērniem un pusaudžiem

28. Februāris, 2018

SIA ”Rīgas veselības centrs” (RVC) Rīgas domes Labklājības departamenta projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros kopš 2017. gada rudens īsteno BEZMAKSAS programmu* „Virssvara kabinets bērniem, iekļaujot ģimeņu izglītošanu”. Tās mērķis ir nodrošināt veselīga dzīvesveida un uztura, kā arī svara kontroles prasmju apgūšanu ģimenēs, kurās aug bērni (no zīdaiņa vecuma līdz 18 gadiem) ar paaugstinātu ķermeņa svaru.**


Mazuļu un bērnu palielināta svara profilakse ir ļoti būtiska, jo virssvars bērnībā rada lielāku varbūtību ne tikai paaugstinātai ķermeņa masai turpmākajā dzīvē, bet agrīnai saslimšanai ar cukura diabētu un sirds asinsvadu slimībām.

 Līdz šim pilnu nodarbību ciklu programmas ietvaros ir pabeigušas 6 grupas RVC filiālēs „Iļģuciems” un „Ķengarags”.

Marta otrajā pusē plānots atvērt jaunas grupas filiālēs “Iļģuciems”, „Imanta”, “Ķengarags” un „Bolderāja”, tāpēc ģimenes tiek aicinātas pieteikties dalībai programmā. 

 Programmā iesaistītajām ģimenēm – bērnam un viņu pavadošajam pieaugušajam – 12 nedēļu garumā tiek nodrošinātas 52 kontaktnodarbības (viena 60 minūšu ilga nodarbība vienlaikus 5 ģimenēm).

To laikā SIA ‘Rīgas veselības centrs” rehabilitācijas medicīnas speciālisti - fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, pediatrs, uztura speciālists, fizioterapeits un psihologs - programmas un katrs savas kompetences ietvaros konsultē un apmāca dalībniekus, iesaistot tos mērķtiecīgās, zinātniski pamatotās aktivitātēs, kā arī sniedzot ieteikumus mājās veicamai virssvara korekcijai. Programma ietver kā teorētiskās nodarbības, tā praktiskās nodarbības. Teorētiskās nodarbības veltītas:

 • veselīga dzīvesveida prasmēm;

 • uztura nozīmei svara korekcijā;

 • nepareizas ēšanas paradumu izraisītām veselības problēmām;

 • virssvara saistībai ar psihoemocionālo veselību;

 • fizisko aktivitāšu paškontrolei paredzēto lietotņu izmantojumam.

  Savukārt praktiskās nodarbībās tiek apgūti veselīgas maltītes gatavošanas, svara mazināšanai atbilstošas ēdienkartes izveides principi un uztura paradumi, kā arī noderīgi fiziskie un elpošanas vingrojumi.

 • Foto:

  Programmu pabeigušie vecāki kā ļoti noderīgas novērtē uztura speciālista lekcijas, praktiskās nodarbības ēdiena pagatavošanā, kā arī fiziskās aktivitātes fizioterapeita vadībā, kā galveno ieguvumu atzīmējot ģimenes dzīvesveida paradumu maiņu, kā rezultātā uzlabojusies bērna veselība, t.sk., panākts bērna svara samazinājums.

  Papildu informācija rodama RVC mājas lapā, savukārt uzziņas par iespēju pieteikties un piedalīties programmā:

  e-pasts: esivesels@rigasveseliba.lv mob. tel.: 29502008

  *Pakalpojums tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.