Balso par Rīgu kā labāko vietu tūristiem!

29. Janvāris

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir izvirzīta prestižajam Eiropas labākā tūrisma galamērķa jeb “European Best Destination” titulam 2019. gadā. Balsojums ilgs līdz pat 5. februārim un balsošanā var piedalīties ikviens, balsojot reizi nedēļā no vienas ierīces. 


Šī gada Eiropas labākais tūrisma galamērķis tiks noteikts balsojumā interneta vietnē www.europeanbestdestinations.com. 

Kamēr Eiropa izvēlas labāko pilsētu, mēs nolēmām noskaidrot garāmgājēju viedokli: kāpēc gan tūristiem pavisam noteikti ir jāapmeklē Rīga?

Foto: Riga.lv

Igors, Daugavpils:

“Šeit ir ļoti skaistas un mājīgas vecpilsētas ieliņas un neaprakstāmi gardi ēdieni”.

Foto: Riga.lv

Marina, Rjazaņa:

“Man šī pilsēta atgādina vairākas pilsētas uzreiz – nedaudz atgādina Ļvovu, nedaudz Helsinkus. Man šeit ļoti patīk: ārzemniekiem ērta pilsēta”.

Katerina, Sanktpēterburga:

“Šeit ir brīnišķīgas jūgendstila ēkas. It kā arī pie mums, Sanktpēterburgā, ir kaut kas līdzīgs, bet šeit tomēr ir kaut kā krāšņāk.”

Foto: Riga.lv

Jauniešu grupa no Rīgas un Jēkabpils:

 “Šeit ir vienkārši lieliski pavadīt laiku ar kompāniju! Daudz arhitektūras un kultūras objektu, kurus var vērot stundām ilgi!”

Foto: Riga.lv

Vidi un Sahila, Indija:

 “Vispirms, mēs novēlam Rīgai konkursā uzvarēt. Jo šī ir brīnišķīga pilsēta, kas mums ir devusi iespēju iegūt interesantu pieredzi, tostarp arī studijās.”

Foto: Riga.lv

Alens un Džefrijs, Indija:

 “Jums ir brīnišķīga valsts. Tā stipri atšķiras no mūsējās un ar to mums tā patīk. Mēs šeit mācāmies un tas ir lieliski, ka šeit ir daudz iespēju ārvalstu studentiem.”

Foto: Riga.lv

Rifkats, Aleksejs un Zufars, Tatarstāna:

 “Mēs esam student un ceļojam pa dažādām valstīm. Līdz Sanktpēterburgai lidojām ar lidmašīnu, tālāk plānojam doties uz Somiju. Kad domājām, vai braukt caur Viļņu, Tallinu, vai Rīgu, izvēlējāmies tieši Rīgu. Kaut gan mēs šeit ieradāmies tikai šorīt no rīta, mēs jau esam iecienījuši jūsu pilsētu – šeit ir ļoti skaista arhitektūra, šaurās vecpilsētas ieliņas, ikviena māja šeit ar kaut ko ir unikāla un šeit ir apburošas baznīcas.”

Foto: Riga.lv

Džesika, Beļģija:

 “Šī ir mūsu pirmā vizīte Rīgā. Te ir ļoti auksti, pie mums ir siltāks – temperatūra virs nulles, sniega nav. Taču mēs jau esam paguvuši iemīlēties jūsu arhitektūrā, Latvijas Nacionālās operas ēkā, Melnajos kaķos un esam sajūsmā par baznīcām.”

Foto: Riga.lv

Edgars, rīdzinieks:

“Šeit ir ļoti skaista arhitektūra, lieliski restorāni un fantastiski cilvēki”.

Foto: Riga.lv

Sofija, Jekaterina un Aļina, skolnieces:

“Uz šejieni ir vērts atbraukt, lai izbaudītu mūsu brīnišķīgo ziemu, novērtētu mūsu klimatu, kas atšķirībā no gadalaika var būt tik ļoti dažāds”.

Foto: Riga.lv

Vēsma, rīdziniece:

 “Mums ir tik skaista pilsēta! Mani draugi no Vācijas un Itālijas saka, ka mūsu pilsēta esot ideāla. Tāpēc viņi šeit ļoti bieži brauc un es viņus satieku ar lielu prieku.”

Foto: Riga.lv

Mūzikas grupa “Carnival Youth”:

 “Mūsu pilsētā ir neatkārtojama mūzika, talantīgi mūziķi. Brauciet paklausīties!”

Foto: Riga.lv

Rolands, restorāna “Mio” bārmenis:

 “Pie mums var garšīgi paēst un vienkārši labi pavadīt laiku vienā no vismājīgākajām kafejnīcām!”

Foto: Riga.lv

Patriks, “Rīgas satiksmes” pasažieris:

 “Šeit arhitektūrā var redzēt dažādu kultūru sajaukumu. Var apskatīt, kā dzīvojuši latvieši, vācieši un krievi un to, kā pilsēta attīstās tagad.”

Foto: Riga.lv

Ludmila, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljona darbiniece:

 “Šeit ir tik interesanti! Mums tirgū ir tik daudz unikālu vietu, kurās pārdod unikālas preces. Un mūsu ēdināšanas zona vispār ir atradums: šeit var atrast gan pelmeņus, gan hamburgerus, gan bezglutēna ēdienus, gan ēdienus vegāniem!”

Foto: Riga.lv

Anno un Štefans, Vācija:

 “Mēs šeit esam tikai divas dienas, bet domājam aizkavēties, lai šeit mācītos. Pagaidām mums viss ļoti patīk – lūk, tagad devāmies uz tirgu.”

Foto: Riga.lv

Medus pārdevēji Rīgas Centrāltirgū:

 “Tūristiem ļoti patīk mūsu tirgus, viņi nogaršo preces un ved saviem draugiem, radiem. Mūsu medu jo īpaši novērtē japāņi.”

Ludmila, suvenīru pārdevēja:

 “Mūsu suvenīrus dievina visi tūristi. Brauc ļoti daudz viesu no Krievijas un Ukrainas, visiem pilsēta ļoti patīk. Saka, cik šeit esot tik skaisti, ka esot vienmēr jāatgriežas. Visvairāk pie mums pērk magnētus. Taču šoziem liels pieprasījums ir arī cepurēm, dūraiņiem un šallēm ar nacionāliem ornamentiem un apdrukām.”