Autostāvvieta pie Rīgas Centrāltirgus: kur meklēt izdevīgāko vietu

8. Septembris, 2016

Rīgas Centrāltirgus ir vieta, kur apgrozās ievērojami cilvēku pūļi. No agra rīta līdz vēlam vakaram rīdzinieki un pilsētas viesi apgrozās gar tirgus stendiem, salīdzinot cenas un meklējot vissvaigākās preces: svaigu govs pienu, tikko lasītas sēnes un ogas, smaržīgus ziedus vai kartupeļu maisu priekšdienām. Tikai kā to visu aizvest? Ērtākais veids – ar savu privāto automašīnu. Lai izvairītos no pārpratumiem uz ielām un uzzinātu, kur tieši var atstāt mašīnu un cik tas izmaksā, portāls riga.lv ir izveidojis Rīgas Centrāltirgus autostāvvietu karti.


RĪGAS CENTRĀLTIRGUS TERITORIJĀ:

1.  

Kur: Centrāltirgum pieguļošā autostāvvieta Maskavas ielā, kuras apsaimniekošana, sākot ar 1. jūliju, nodota Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”.

Izmantošanas nosacījumi: Stāvvietas darba laiks darba dienās ir no plkst. 8:00 – 20:00, sestdienās no plkst. 9:00 – 17:00, bet pārējā laikā, kā arī svētdienās un svētku dienās, pakalpojums ir bezmaksas.

Cik maksā: Stāvvietas apmaksa Maskavas ielā jāveic atbilstoši B zonas tarifam – pirmā stunda 2 eiro (ar Rīdzinieka karti € 1,60), bet katra nākamā - 2,50 eiro (ar Rīdzinieka karti € 2,00 ). Minimālā samaksa - € 0,50. Ar iedzīvotāja karti - € 55,00 mēnesī.

Kā apmaksāt: Norēķināties par autostāvvietu pakalpojumu Maskavas ielā ir iespējams maksas automātā, izmantojot banku norēķinu kartes, Rīdzinieka kartes un e talonus, kā arī ar īsziņu vai mobilo lietotni.

2.  

Kur: Centrāltirgus pircējiem pieejamas autostāvvietas Gaiziņa, Spīķeru, Pūpolu ielās ar iebraukšanu no Maskavas un Prāgas ielām.

Izmantošanas nosacījumi: Minētajās Centrāltirgus apsaimniekotajās stāvvietās maksa par auto novietošanu un stāvēšanu Centrāltirgus teritorijā atkarīga no stāvēšanas ilguma un diennakts laika. Jāmaksā arī brīvdienās un svētku dienās .

Cik maksā: No plkst. 8:00 līdz 17:00 – pirmā stunda 2.00 EUR, katra nākamā stunda 2.50 EUR, No plkst. 17:00 līdz 8:00 – 3.00 EUR par periodu. Ja automašīna atrodas RCT teritorijā abos periodos, jāmaksā atbilstoši abiem tarifiem. Invalīdiem automašīnu novietošana šajās stāvvietās ir bezmaksas.

Kā apmaksāt: Norēķiniem skaidrā naudā.

3.  

Kur: Papildus autostāvvietas atrodas Centrāltirgus ielā, blakus pilsētas kanālam

Izmantošanas nosacījumi: Piesaistītā komersanta apsaimniekotajās autostāvvietās Centrāltirgus ielā klientu ērtībām uzstādīti stāvvietu apmaksas automāti. Stāvvietu darba laiks ir katru dienu no plkst. 7:00 – 20:00.

Cik maksā: Maksa par autostāvvietas izmantošanu ir 2,00 eiro par pirmo un 2,5 eiro par katru nākamo stundu. Novietojot automašīnu uz laiku, kas ilgāks par 4 stundām, pieejams izdevīgs dienas tarifs – 8,00 eiro par dienu. Centrāltirgus ielā paredzētas arī īpašas stāvvietas invalīdiem, kuru izmantošana ir bez maksas.

Kā apmaksāt: Centrāltirgus ielā uzstādītajos stāvvietu apmaksas automātos iespējams norēķināties tikai ar skaidru naudu, automāts neizdod atlikumu.

4.  

Kur: Centrāltirgus teritorijā ir izvietotas četras bezmaksas stāvvietas velosipēdiem. Tās atrodas pie uzņēmuma administrācijas ēkas ieejas Nēģu ielā 7, pie gaļas paviljona Centrāltirgus ielā 1, korp.3, pie zivju paviljona Centrāltirgus ielā 1, korp.3 izejas uz Maskavas ielu, kā arī Nakts tirgū uz Spīķeru ielas, pie biedrības “Sarkanais krusts” ēkas.

Izmantošanas nosacījumi: Tikai velotransportam

Cik maksā: Bezmaksas.

ĀRPUS RĪGAS CENTRĀLTIRGUS TERITORIJAS

5.  

Kur: SIA “Rīgas satiksme” autostāvvieta Turgeņeva ielā (posmā no Gogoļa ielas līdz Krasta ielai,

Posmā no Elijas ielas līdz Maskavas ielai abās ielas pusēs, un arī līdz Gogoļa ielai), Prāgas ielā (no vienās ielas puses).

Izmantošanas nosacījumi: Darba laiks – darba dienās no 8:00 – 20:00, sestdienās  no 9:00 – 17:00, bet pārējā laikā, kā arī svētdienās un svētku dienās, pakalpojums ir bez maksas.

Cik maksā: Stāvvietas apmaksa Turgeņeva ielā jāveic atbilstoši B zonas tarifam – pirmā stunda 2,00 eiro (ar Rīdzinieka karti € 1,60), bet katra nākamā - 2,50 eiro (€ 2,00). Minimālā maksa - € 0,50. Ar iedzīvotāja karti - € 55,00 mēnesī

Kā apmaksāt: Norēķināties par autostāvvietu pakalpojumu Turgeņeva  ielā ir iespējams maksas automātā, izmantojot banku norēķinu kartes, Rīdzinieka kartes un e talonu, kā arī ar īsziņu vai mobilo lietotni.

6.  

Kur: Universālveikala Stockmann stāvvieta 13. janvāra ielā 8 un Prāgas ielā 2

Izmantošanas nosacījumi: Divas slēgtās daudzstāvu stāvvietas. Darba laiks sakrīt ar veikala darba laiku – no 9:00 līdz 22:00.

Cik maksā: stunda maksā 2 eiro (universālveikala klientu kartes īpašniekiem - bezmaksas), pēc tam – 3 eiro pa katru nākamo stundu. Šāds tarifs darbojas arī brīvdienās un svētku dienās.

Kā apmaksāt: Skaidrā naudā vai ar bankas norēķinu  karti.