Auto īpašnieku ievērībai: nenotīrīts no sniega auto var “izmaksāt” 350 eiro

21. Decembris, 2018

Ja auto īpašnieks Rīgā ilgāk par trim diennaktīm no sava spēkrata nav notīrījis sniegu, tad viņam par to var draudēt 350 eiro liels sods. Tāpāt auto īpašniekiem ir pienākums notīrīt no sniega teritoriju ap savu transportlīdzekli. Citiem vārdiem runājot: transportlīdzekļi, kas tiek atstāti uz vietas ilgāk par trim dienām, ir jānotīra no sniega tādā mērā, lai tas netraucētu satiksmi un gājēju kustību.


Rīgas domes noteikumi paredz, ka atbildība par ielu sakopšanu no sniega gulstās arī uz automašīnu īpašnieku pleciem. Proti, ir būtiski, lai specialai sniega tīrīšanas tehnikai netiktu traucēts darbs: stāvošiem ielas malās spēkratiem nav jāpārveršās par lielām sniega kupenām, savukārt no auto un pieguļošās teritorijas notīrīto sniegu iespējams uzkraut uz brauktuves, un tas vēlāk tiks satīrīts.

Gadījumā, ja auto īpašnieks ir devies komandējumā, ceļojumā vai vienkārši ir saslimis, Rīgas dome aicina spēkrata īpašnieku palūgt kādu savu radinieku notīrīt auto. Ja automašīna traucē attīrīt ielas, tad mašīnas īpašnieks tiks sodīts un auto evakuēs.

Jaatzīmē, ka Rīgas pašvaldības policija nerīko speciālus reidus, lai pārbaudītu, vai automašīna ir notīrīta no sniega. Te runa ir par elementāru pieklājību, cienot citus satiksmes dalībniekus. Tas pats attiecas uz sniega notīrīšanu pagalmā savai automašīnai.

Vēl viena nianse, kas jāievēro autovadītājiem, ir tas, kā tiek plānota sniega tīrīšana viņu apkaimē, īpaši, ja runa ir par pilsētas maģistrālajām ielām.

Katru gadu tajās stāvvietās, kas atrodas ielas malā, pilsētā tiek plānota arī stāvvietu attīrīšana no sniega un par to parasti tiek paziņots ar brīdinājumiem stāvvietas apkaimē.

Šādos gadījumos bieži mēdz būt tā, ka iedzīvotāji brīdinājumus neievēro, līdz ar to sniega tīrītājs nevar piekļūt attiecīgajai stāvvietai un tad uz notikuma vietu tiek saukts evakuators, lai automašīnu pārvietotu uz citu vietu. Tādā veidā automašīnas īpašnieks rada sev neērtības, jo viņam pēc tam ir jāzvana policijai, lai noskaidrotu, kur viņa automašīna atrodas, kā arī tiek kavēts laiks sniega tīrītājam, līdz ar to nav iespējams ātri un efektīvi strādāt.

Jāatzīme, ka šogad Rīgas pašvaldības policijā nav saņemtas sūdzības par šo pārkāpumu, līdz ar to nav izrakstīta neviena administratīvā pārkāpuma protokola.