Atvērta Rīgas Veselības Centrs filiāle "Iļģuciems"

23. Maijs, 2017

Pagājušā gada novembrī tika uzsākti Rīgas veselības centra filiāles “Iļģuciems” rekonstrukcija.


Rekonstrukcijas laikā ievērojamas izmaiņas piedzīvojusi ēkas fasāde, kurai paaugstinot ēkas energoefektivitāti atbilstoši mūsdienu prasībām, ir nosiltināta. Ēkas fasādes krāsas izvēlētas tādas, lai atjaunotais veselības centrs iekļautos apkārtesošā pilsētvidē. Īpaši izcelti ēkas dekoratīvie krāsojumi zem logiem, radot telpiskuma iespaidu ar vizuālās mākslas stilu poparts.

Foto: Riga.lv

Atjaunošanas darbu laikā veikta jaunu inženierkomunikāciju izbūve. Ēkai ir pilnībā nomainīta apkures, ūdens apgādes sistēma no jauna veicot cauruļvadu montāžu 4890 metru garumā. Ierīkota jauna un ekonomiska elektroapgādes sistēma izmantojot LED gaismas paneļus telpu apgaismojumam. Arī ēkas fasādei ir uzstādīts jauns apgaismojums. Apjomīgs darbs ir veikts izveidojot jaunās vājstrāvu sistēmas. Ēkā tagad ir jauna uguns/dūmu atklāšanas, apsardzes un datoru tīklu sistēma. Kopējais ievilktais kabeļu daudzums, kas izmantots poliklīnikas modernizācijai sastāda 28 850 metrus.

Foto: Riga.lv

Ir veikta 2000 kvadrātmetru platībā iekštelpu pārplānošana un rekonstrukcija. Iekštelpas ir krāsotas gaišos toņus, kuri akcentēti izmantojot veselības centra korporatīvās identitātes oranžā krāsa. Telpās grīdas apdarei izmantots linolejs, kas paredzēts speciāli medicīnas iestādēm. Izgatavotas un uzstādītas 144 jaunas koka durvis ārstu kabinetiem, 6 metāla durvis, 17 alumīnija iekšdurvis un to konstrukcijas. Īpaša uzmanība remontdarbu laikā pievērta rentgena kabinetam, kurš izveidots speciāli lai aizturētu rentgena starojumu. Ēkā ir uzstādīts jauns pasažieru lifts, kas paredzēts speciāli šaurām un nelielām lifta šahtām. Būvdarbu laikā veikti arī ēkas labiekārtošanas un bruģēšanas darbi izveidojot jaunus gājēju ceļus un piebraucamos ceļus poliklīnikas vajadzībām.

Foto: Riga.lv

Būvdarbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica SIA “Torensberg”.

Rīgas veselības centra filiāles “Iļģuciems” ēka tika uzbūvēta 1967. gadā par Pārdaugavas rūpnīcu saziedotajiem līdzekļiem kā ambulatorā ārstniecības iestāde. Poliklīnika nodrošina speciālistu konsultācijas un izmeklējumus tuvējo apkaimju iedzīvotājiem.