Atvērs konkursam „Rīgas pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai” pieteiktos projektus

2. Marts

Piektdien, 2. martā plkst. 12.00 Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē, kas notiks R.Vāgnera ielā 5, 219. kabinetā, atvērs konkursam „Rīgas pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai” pieteiktos projektus.


Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija pagājušā gada 10. novembrī apstiprināja Rīgas domes atklātā konkursa nolikumu līdzfinansējuma piešķiršanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Konkursā ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas darbiem 50 % apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

Pieteikumi līdzfinansējuma saņemšanai pretendentiem bija jāiesniedz no pagājušā gada 22. novembra līdz šī gada 2. marta plkst. 9.00.

Šogad pašvaldības līdzfinansējumam varēja pieteikt ne tikai tās ēkas, kuras atrodas Vecrīgā vai Rīgas vēsturiskajā centrā, bet arī tās, kuras atrodas apbūves aizsardzības teritorijās Āgenskalnā, Bolderājā, Čiekurkalnā, Dzegužkalnā, Jaunmīlgrāvī, Maskavas forštatē, Pleskodālē, Sarkandaugavā, Teikā, Torņkalnā, Vecāķos, Vecdaugavā un Vecmīlgrāvī.

Konkursa pieteikumu projektus izvērtēs Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu. Taču tas īpašniekam tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas. Šogad Rīgas pašvaldība šim mērķim kopumā ir piešķīrusi 900 000 eiro lielu finansējumu. Plašāka informācija par konkursu publicēta mājas lapā: www.atjauno.riga.lv