Atliek gala lēmuma pieņemšanu par koku nociršanu Dumbrāja ielā 29

20. Novembris, 2019

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija otrdien, 19. novembrī, atlika gala lēmuma pieņemšanu par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai Dumbrāja ielā 29, Rīgā, kur projekta attīstītājs SIA „Bonava Latvija” iecerējis būvēt jaunas daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas ar pazemes un virszemes autostāvvietām.


„Publiskās apspriešanas laikā mēs saņēmām ļoti daudz viedokļu no Imantas un tuvāko apkaimju iedzīvotājiem, un vairums no tiem bija pret koku izciršanu, tāpēc komisija lēma, ka projekta attīstītājam ir jāmeklē vēl risinājumi, lai šeit saglabātu pēc iespējas vairāk ainaviski vērtīgo koku. Ja uzņēmums grib sevi pozicionēt kā sociāli atbildīgu uzņēmumu, tad viņam ir jāņem vērā sabiedrības nostāja,” teica Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas priekšsēdētājs.

Kopumā no Imantas un citu apkaimju iedzīvotājiem publiskās apspriešanas laikā, kas norisinājās no 21. maija līdz 17. jūnijam, tika saņemti 563 viedokļi par koku iespējamo ciršanu Dumbrāja ielā 29, Rīgā. Koku ciršana netika atbalstīta 160 anketās, kas saņemtas no tiešā tuvumā dzīvojošajiem, un 379 anketās, kurās savu viedokli pauduši tālāku apkaimju iedzīvotāji.

Projekta attīstītāja sākotnējā iecere paredzēja cirst divas kļavas, 25 bērzus, vienu ozolu, trīs priedes un vienu ievu. Patlaban attīstītājs ir izskatījis iespēju koriģēt sākotnējo ieceri un saglabāt vairākus ainaviski vērtīgus kokus, kā arī iestādīt 18 jaunus kokus pilsētai piederošajos blakus esošajos zemesgabalos. Teritorijā ap jaunceltnēm plānots papildus izvietot mazāka mēroga kokus konteineros.

 Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas ieskatā ir iespējas projektu precizēt.

“Mēs, "Bonava Latvija", esam atvērti kopā ar iedzīvotājiem un Rīgas domi atrast visām pusēm pieņemamu risinājumu, lai sniegtu Rīgas iedzīvotājiem iespējas dzīvot mūsdienīgā, apzaļumotā un labiekārtotā vidē, jo arī mums tas ir svarīgi. Attīstot jauno mājokļu projektu Dumbrāju ielā 29, mēs esam paredzējuši plašas zaļās zonas izveidi, saglabājot lielu skaitu esošo koku un papildinot teritoriju ar jauniestādītiem kokiem, kā arī veidojot arī krūmu un ziemciešu apstādījumus. Vienlaikus esam iecerējuši iestādīt 18 papildu dižstādus Rīgas domes izvēlētajā vietā. Tādējādi kopumā šajā Rīgas apkaimē iestādīsim divreiz vairāk koku nekā to ir šobrīd,” saka "Bonava Latvija" projekta attīstības vadītājs Mārtiņš Vonda.