Atklās mākslinieka Jāņa Brinkmaņa 110 gadu atceres izstādi; ieeja bez maksas

29. Oktobris, 2019

No 1. novembra līdz 30. novembrim kultūras pilī "Ziemeļblāzma" būs skatāma gleznotāja Jāņa Brinkmaņa darbu izstāde, kura veltīta mākslinieka piemiņai, sagaidot viņa 110. dzimšanas dienu.


Izstādē būs eksponēti mākslinieka radītie darbi, kas spilgti raksturo 20. gadsimta dzīvi un cilvēkus. Gleznu sižeti nav tikai noskatītas ainas no ostas strādnieku ikdienas, bet arī paša mākslinieka piedzīvotais, jo, pelnot līdzekļus, lai studētu glezniecību, gleznotājs vasarās strādāja par kuģu krāvēju. Vēlākajos gados Brinkmanis visbiežāk gleznojis dabu, Vecmīlgrāvja ainas - senās mājas, ieliņas, ziedošos dārzus.

Vienā no Brinkmaņa darbiem ir spilgta viņa bērnības atmiņu aina - kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā uz soliņa sēž un sarunājas Krišjānis Barons ar Augustu Dombrovski, kuram pie kājām viņa uzticamais draugs suns Kangars. Šo gleznu mākslinieks dāvinājis kultūras pils "Ziemeļblāzma" tēlotāja mākslas studijai.

Jānis Brinkmanis ir dzimis Vecmīlgrāvī, skolas gaitās sācis mecenāta Augusta Dombrovska celtajā skolā. Iestājies Latvijas mākslas akadēmijā, kur ar labiem panākumiem studēja pie Jāņa Roberta Tilberga, viņa darbus studiju laikā atzinīgi vērtēja arī Vilhelms Purvītis. Brinkmaņa darbi privātās kolekcijās atrodas Latvijā, bijušajās PSRS valstīs, ASV, Vācijā, Lielbritānijā, Austrālijā un Bulgārijā.

Ieeja izstādē - bezmaksas!

Izstādi rīko kultūras pils "Ziemeļblāzma" sadarbībā ar Jāņa Brinkmaņa ģimeni.