Atklās divu atjaunotu bērnudārzu ēku fasādes ar monumentālās mākslas darbu “Pieneņu pūkas”

12. Septembris, 2018

Šodien, 12.septembrī, plkst.16.00 Rīgas domes pārstāvji apmeklēs Mīlgrāvja apkaimes bērnudārzus – Rīgas 145. pirmsskolas izglītības iestādi (Mores ielā 8) un Rīgas 162.pirmsskolas izglītības iestādi “Saulīte” (Lēdurgas ielā 18a), lai kopā ar bērnudārzu audzēkņiem un vecākiem atklātu divu atjaunotu ēku ar monumentālās mākslas darbu “Pieneņu pūkas”.


“Abas pirmsskolas izglītības iestāžu ēkas ir vienots komplekss. Monumentālās mākslas darbs “Pieneņu pūkas” krāsojums ir pakārtots ēkas funkcijai un veidots kā dominante apkārtējā pilsētvidē. Oranžo, spilgti zaļo un debess zilo toņu gamma ir izvēlēta apzināti, lai ēkas uzmirdzētu tumšā priežu meža ielokā. Krāsu pāreja zīmējumam piešķir apjomu, līniju ritms grafiku. Fasāde kā ziedošu kalnu un pakalnu ainavu,” tā par savu darbu stāsta tās autore Rīgas domes Īpašuma departamenta projektu vadītāja un māksliniece Dace Baidekalne.
 
Visas vasaras garumā - no maija līdz pat augusta beigām, pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma, būvkompānija “Laguta” veica pirmsskolas izglītības iestāžu ēku energoefektivitātes uzlabošanas būvdarbus – nosiltināja ēkas fasādes un jumtus.

Šogad pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma ir veikti dažāda veida būvniecības darbi 67 pirmsskolas izglītības iestādēs. Ēku energoefektivitātes uzlabošanas būvdarbi sešās iestādēs.