Atklāj Rīgas Fotogrāfijas biennāli - NEXT 2019

2. Aprīlis, 2019

4.aprīlī plkst. 19.00 ISSP Galerijā, Berga bazārā, atklās laikmetīgās mākslas notikumu - Rīgas Fotogrāfijas biennāle - NEXT 2019 ar balvas “Meklējam jauno fotogrāfijā!” 2019. gada uzvarētājas Annijas Muižules (Latvija) personālizstādi “Priecīgi uzņēmēji izklaidējas birojā”.


Starptautiskā žūrija, izvēloties Rīgas Fotogrāfijas biennāles balvas 2019 uzvarētāju Anniju Muižuli, savu lēmumu komentēja šādi: “Pētot attēlu komodifikāciju, kā arī mijiedarbību starp fotogrāfiju un vārdiem, Annija Muižule piedāvā asprātīgu un kritisku laikmetīgās fotogrāfijas analīzi. Viņa pielieto konceptuāli skaidru un apbrīnojami vienkāršu pieeju, pievēršot uzmanību emociju attēlojumam fotoattēlu bankās un vārdu izvēlei fotogrāfiju failu nosaukumos. Tādējādi viņas darbā mijiedarbība starp attēlu banku piedāvājumu un mūsu gaidām kļūst par savdabīgu laikmetīgās fotogrāfijas izpētes metodi un ilustrē veidus, kā šie attēli ne tikai raksturo, bet arī veido mūsu pasaules izpratni.”

Programmas turpinājumā plkst. 20.00 ISSP Galerijā notiks visu piecu balvas "Meklējam jauno fotogrāfijā!" finālistu darbu prezentācijas. Balvas mērķis ir atklāt un novērtēt Baltijas jaunos māksliniekus, kuri savos darbos demonstrē attēla spēku, piedāvā oriģinālu, laikmetam atbilstošu skatījumu un konceptuālu dziļumu. Skatē piedalīsies Georgs Avetisjans (LV), Hedi Janso (EE), Mari Lēna Kīpli (EE), Annija Muižule (LV), Āps Tepers (EE). Lai gan balvas rezultātus starptautiskā žūrija paziņoja jau 2018. gada novembrī, RFB - NEXT 2019 ietvaros tie pirmo reizi būs apskatāmi publiski. Balva "Meklējam jauno fotogrāfijā!" tiek pasniegta jau trešo reizi.

Šogad pirmo reizi festivāla vēsturē RFB rīko portfolio skati, aicinot gan jaunos autorus, gan arī profesionālus māksliniekus tikties ar nozares pārstāvjiem no Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīm un Rietumeiropas, gūt vērtējumu un ieteikumus tālākai attīstībai. Skate notiks 5.aprīlī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā telpās un ISSP Galerijā Berga Bazārā.

Foto: publicitātes

6. aprīlī ISSP Galerijā notiks starptautisks simpozijs “(Ne)Aktīvisma manifestācijas Baltijas jaunākajā mākslā”, tiecoties apzināt politisko un sociālo aktīvismu Baltijas jauno mākslinieku radošajās praksēs un skatot aktīvisma un mākslas attiecības kopumā.
Biennāles starpgadu programma “NEXT” veidota, pievēršot uzmanību jaunajiem māksliniekiem, kas vēl ir savas radošās karjeras sākumā, un dodot viņiem iespēju pieteikt sevi plašākā kontekstā. Programmas ietvaros no 4. aprīļa līdz 28. jūnijam Rīgā un Berlīnē piedāvāsim apmeklētājiem jauno mākslinieku izstādes, lekcijas un simpoziju.

Pilnu Rīgas Fotogrāfijas biennāles - NEXT 2019 programmu skatīt šeit.