AS „Rīgas siltums” turpina samazināt siltumenerģijas tarifu

30. Aprīlis

Sarūkot energoresursu izmaksām un veidojoties papildu ieņēmumiem, AS „Rīgas siltums” nu jau otro reizi šajā gadā samazinās siltumenerģijas tarifu. Ceturtdien, 30. aprīlī, jaunais tarifa projekts iesniegts izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).


Samazinātais siltumenerģijas tarifs Rīgā būs 45,69 EUR/MWh bez PVN, kas ir par 5 % (jeb 2,39 eiro) mazāks, salīdzinot ar iepriekš (aprīlī) apstiprināto siltumenerģijas tarifu 48,08 EUR/MWh bez PVN.

Plānots, ka samazinātais siltumenerģijas tarifs stāsies spēkā no 2020. gada 1. jūnija.

AS „Rīgas siltums” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis saka: „Sarūkot energoresursu izmaksām un ņemot vērā to, ka tarifa piemērošanas kārtība ļauj operatīvi veikt siltumenerģijas tarifa pārrēķinu, tika nekavējoties izstrādāts samazinātais siltumenerģijas tarifs. Ceram, ka šis solis būtiski mazinās klientu bažas par sagaidāmo apkures sezonu un iespējām norēķināties par AS „Rīgas siltums” sniegtajiem pakalpojumiem. Tāpat tas varētu būt pozitīvs signāls komercklientiem, domājot par savas komercdarbības saglabāšanu šajos sarežģītajos apstākļos. Siltumenerģijas tarifa samazinājums jau vasarā atvieglos klientiem maksājumus par karsto ūdeni.”

Šobrīd Rīgā ir mazākais siltumenerģijas tarifs starp lielajām Latvijas pilsētām.

Iepazīties ar jauno tarifu un sniegt savus priekšlikumus par piedāvāto siltumenerģijas tarifu var septiņu dienu laikā no paziņojuma publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”, vēršoties AS „Rīgas siltums” (Cēsu ielā 3a, Rīgā), rakstveidā vai elektroniski (fakss: 67017363; e-pasts: siltums@rs.lv).

Par AS „Rīgas siltums”
AS „Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. 77 % no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometri, no kuriem 74 % atrodas AS „Rīgas siltums” īpašumā.

Foto: