"Art of Riga Jazz": mūzikas cienītājus priecēs unikālu koncertu un meistarklašu sērija

11. Oktobris, 2019

No 26.oktobra līdz 10.decembrim dažādās koncertvietās Rīgā izcilu mākslinieku koncerti un meistarklases!"Art of Riga Jazz" ir īpaša improvizācijas un džeza mūzikas koncertu un meistarklašu sērija muzikāli aizrautīgiem klausītājiem, kuri novērtē augsti kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu un izjūt kāri pēc arvien jaunām skanējuma niansēm. Koncertsērija ir lieliska iespēja klausītajiem redzēt un dzirdēt pasaules līmeņa džeza māksliniekus, kuri Latvijā viesojas pirmo reizi.


26.oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 1.studijā koncertu sniegs amerikāņu steel ģitāras meistars Rūzvelts Koljērs (Roosevelt Collier), kurš mūzikas pasaulē savu vārdu ierakstījis kā aizrautīgs džeza, blūza un R&B mūzikas izpildītājs. Mūzikas kritiķi izpildītāju pelnīti sauc par steel ģitāras esenci - pagātni, tagadni un nākotni vienuviet.15. un 16. novembrī plkst. 19.00 ar diviem koncertiem Latvijas Radio 1.studijā viesosies amerikāņu komponists un ģitārists Čārlijs Hanters (Charlie Hunter) kopā ar vokālisti Lūsiju Vudvordu (Lucy Woodward), kuru vārdi džeza mūzikas cienītājiem komentārus neprasa. Koncertā mūziķi uzstāsies ar programmu, kurā iekļauti gan oriģināldarbi, gan dažādi džeza, blūza un R&B skaņdarbi, to vidū, Nīnas Simonas, Besijas Smitas un Vilija Džonsona.

Noslēdzot koncertsēriju "Art of Riga Jazz", 10. decembrī plkst. 19.00 kinoteātrī "Splendid Palace" norisināsies starptautiskas a cappella grupas "Accent" koncerts, kas būs īpaši tuvs vokālistiem un dažādu koru dalībniekiem. Visi "Accent" dalībnieki ārpus grupas darbības ir atzīti dziedātāji un instrumentālisti, bet tieši kopā viņi spēj radīt jaunas vokālā džeza nokrāsas. Pateicoties jaunības degsmei un katra dalībnieka individuālajai vokālās mākslas pieredzei, grupa strauji kļuvusi par vienu no mūsdienu a cappella stila karognesējiem. Tās dalībnieki lielākoties paši sacer savas lipīgas melodijas ar aizrautīgiem dziesmu vārdus, ar to vien pamatīgi atšķiroties no daudzām citām šī žanra apvienībām, kas nereti izpilda citu komponistu radītu un jau klausītāju atzītu skaņdarbu kaverversijas. Grupa 10. decembra rītā plkst. 11.00 pasniegs arī meistarklasi, kuru aicināts apmeklēt ikviens interesents, uzrādot koncerta ieejas biļeti. Sīkāks info, rakstot uz workshop@rigasritmi.lv.

Biļetes uz koncertsēriju "Art of Riga Jazz" nopērkamas visās "Biļešu serviss" kasēs un internetā. Plašāka informācija pieejama mājaslapā www.rigasritmi.lv.

Koncertsērijas ietvaros Rīgā uzstājušies tādi pasaules klases mākslinieki kā amerikāņu ģitārists Jonathan Kreisberg, bundzinieks Terry Bozzio, trompetists Christian Scott, britu dziedātāja ALA.NI, pianists Bill Laurance, portugāļu dziedātājs Salvador Sobral, norvēģu dziedātāja Kristin Asbjornsen, vācu ģitārists Joscho Stephan un daudzi citi.Koncertsēriju "Art of Riga Jazz" atbalsta Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas brīvostas pārvalde, A/S Latvijas gāze, A/S Tele 2, Forum Auto, aviosabiedrība Turkish Airlines un restorāns "Kaļķu vārti".