"Arsenāls" piedāvā izstādi "Lidija Auza. Glezniecība"

13. Marts

Ikviens interesents tiek aicināts uz izstādes “Lidija Auza. Glezniecība” atklāšanu šo ceturtdien, 2019. gada 14. martā, plkst. 17.00 LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1).


Iespējams, mākslas lietpratēji ir pārliecināti, ka pazīst Lidijas Auzas (1914–1989) glezniecību. Izstāde, kas ir pirmā apjomīgā mākslinieces 40 gados tapušo darbu retrospekcija, piedāvās gan tikšanos ar redzētiem darbiem, gan negaidītus atklājumus, kas no jauna liks pārvērtēt zināmās un tomēr fragmentāri iepazītās gleznotājas daiļradi.

Lidija Auza strādā ar spēcīgu zīmju sistēmu, padomju monotonajam inertumam pretī liek mitoloģisko, tautas folklorā sakņoto gara mājvietu, dabā skatītu ainavu transformē arhetipiskā ainā. Viņa stāsta par vēsturi, atmiņu un cilvēciskām vērtībām, kuras parasti ir dramatiskās pretrunās.

Prieka, pārdomu vai ciešanu attēlojums Lidijas Auzas darbos ieguvis universālu dimensiju. Impulsīvi ekspresīvais glezniecības stils, prasme strādāt ar košu un aktīvu krāsu, nezaudējot kolorīta izsmalcinātību, koncentrētā un lakoniskā domas izteiksme māksliniecei ir veids, kā fiksēt strauji mainīgās pasaules sajūtu.

Izstāde būs atvērta no 15. marta līdz 19. maijam.