Ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, ierobežojumi mazināti, bet distancēšanās joprojām saglabājas

11. Maijs

Rīgas pašvaldība aicina visus iedzīvotājus joprojām stingri ievērot veselības drošības pasākumus – rūpīgu roku higiēnu, fizisko distancēšanos un pārdomātu rīcību, atrodoties gan publiskās vietās, gan sadzīvē, lai mazinātu koronavīrusa Covid-19 izplatību. Valdība, izvērtējot pandēmijas norisi pasaulē un Latvijas epidemiologu norādījumus, ir pagarinājusi ārkārtējo situāciju līdz 9. jūnijam un mazinājusi ierobežojumus, taču arī turpmāk divu metru distancēšanās un epidemiologu ieteikumi ikdienā ir obligāti jāievēro.


No 12. maija tiks mazināti ierobežojumi izglītības, sporta, dažādu pasākumu organizēšanas un pulcēšanās, kā arī tūrisma jomās. Pašvaldība vēl sniegs papildus informāciju par ierobežojumu mazināšanu atsevišķos gadījumos.

Izglītības jomā visu veidu mācību process joprojām notiks attālināti, tai skaitā pašlaik netiks organizētas bērnu nometnes. Ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, pirmsskolas varēs lemt, kā šajā mācību gadā organizēt 5-6 gadus vecu bērnu apmācību – klātienē vai attālināti.

Foto: Valsts kanceleja

Ievērojot noteiktos fiziskās distancēšanas un epidemioloģiskās drošības pasākumus, tiks atļautas klātienes konsultācijas, lai sagatavotos valsts pārbaudījumiem vai profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem. Lai gan 9. klašu skolēniem obligātie eksāmeni ir atcelti, arī viņiem konsultācijas klātienē būs atļautas.

Foto: Valsts kanceleja

Klātienē varēs notikt arī organizēti bezkontakta sporta treniņi vai nodarbības, ievērojot šādus nosacījumus:

  • vienā treniņgrupā vienlaikus pulcējas ne vairāk kā 25 personas;
  • treniņa laiks iekštelpās – trīs stundas, ārtelpās laiks neierobežots;
  • nodarbību vada sertificēts treneris;
  • tiek ievērota savstarpēja divu metru distance;
  • fiziski nepārklājas dažādu treniņgrupu plūsmas;
  • treniņā neiesaistās bērni, kas jaunāki par septiņiem gadiem;
  • jāievēro sporta norises vietas pārvaldnieka un trenera norādījumi;
  • jāievēro citi fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi, kas tiks izstrādāti sadarbībā ar Veselības ministriju.

Ja iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus, tiks atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos un piketos. Tāpat tiks atļauta organizēta reliģisko darbību veikšana. Arī privātos pasākumos mājās būs jāņem vērā dzīvokļa platība, lai nepārsniegtu cilvēku skaitu, kas atbilst epidemiologu norādījumiem.

Pasākumos, kuros apmeklētāji piedalīsies, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, netiks piemērots noteiktais cilvēku skaita ierobežojums.

Pasākumu norises ilgums ārtelpās nebūs ierobežots, taču iekštelpās tas nedrīkstēs pārsniegt trīs stundas. Organizatoram būs jānodrošina arī ierobežojumu ievērošana un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība.

Foto: Valsts kanceleja

Kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks pagarināts no plkst. 7.00 līdz 24.00. Turpmāk brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādās visi veikali.

Lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu sabiedriskā transporta izmantošanu, būs pienākums sabiedriskajā transportā valkāt mutes un deguna aizsegu.

Pēc 12. maija tiek atļauts organizēt tūrisma pakalpojumus ceļošanai tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Pamatojoties uz Baltijas valstu spēju efektīvi kontrolēt slimības izplatīšanos reģionā, no 15. maija tiek atvērtas savstarpējās Baltijas valstu robežas brīvai iedzīvotāju kustībai.

Atgādinām, ka, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās joprojām var ne vairāk kā divas personas vai arī personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā vai arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Turklāt atceltie ierobežojumi var tikt mainīti gan ierobežojumu pastiprināšanas, gan samazināšanas virzienā atkarībā no koronovīrusa Covid-19 izplatības gaitas.