Arī Rīgā aizvadītas “Maskavas dienas Baltijā”

23. Septembris, 2019

Piektdien, 20.septembrī, Rīgā aizvadītas “Maskavas dienas Baltijā” pasākumi, kuru laikā Rīgas domes priekšsēdētājs tikās ar Maskavas delegāciju, kuru vadīja valdības ministrs, Maskavas pilsētas Ārējo ekonomisko un starptautisko sakaru departamenta vadītājs Sergejs Čeremins un Tirdzniecības un rūpniecības palātas prezidents Vladimirs Platonovs.


S.Čeremins atzinīgi izteicās par līdzšinējo Rīgas un Maskavas sadarbību. Sarunās abas puses pārrunāja pilsētām aktuālus jautājumus, kā tūrisms, pilsētas attīstība un transporta sistēmas organizēšana, ēku energoefektivitātes uzlabošanu un padomju laika tipveida skolu un bērnu dārzu ēku atjaunošanu. Puses arī vienojās, ka Rīga dalīsies ar savu labo piemēru līdzfinansējuma ieviešanā pilsētas kultūrvēsturiskā būvmantojuma atjaunošanā, savukārt Maskava dalījās pieredzē par pilsētas labiekārtošanu un pilsētvides apsaimniekošanu.

Kopā ar Maskavas delegācijas pārstāvjiem Rīgas domes priekšsēdētājs atklāja forumu par Rīgas un Maskavas sadarbību uzņēmējdarbībā. Apmeklēja Valaamas klostera kora koncertu Rīgas Sv.Pētera baznīcā, kā arī viesus iepazīstināja ar Centra sporta kvartālu.

Rīga un Maskava jau pirms vairākiem gadiem ir vienojušās par sadarbību tirdzniecības, ekonomikas, zinātnes un tehnikas, humanitārajā un kultūras jomās. Lai veicinātu šo sadarbību starp abām galvaspilsētām, ik gadu tiek rīkoti dažāda mēroga pasākumi.