Arhitektūras muzeja atklās izstādi “Mikrorajoni. Spožums un posts”. Ieeja bez maksas

19. Jūnijs

Latvijas Arhitektūras muzeja krājumā ir gandrīz tūkstotis 20. gadsimta Rīgas plānojuma projektu. Izstāžu cikls “Rīga, kuras nav. Kartes un plāni” iepazīstina ar Latvijas galvaspilsētas plānošanas dokumentiem, kuri to radīšanas laikā nebija publiski pieejami.


Piektā izstāde “Mikrorajoni. Spožums un posts” analizē būvniecības procesus laikā no 20. gs. 60. līdz 80. gadiem no mūsdienu skatupunkta, kad varam novērtēt ieguvumus un zaudējumus. Padomju režīms, iedvesmojoties no Eiropas pilsētplānošanas paraugiem, būtiski pārveidoja pilsētas nomales apkaimes, kur līdz tam atradās Pierīgas muižiņas, dārzniecības, rīdzinieku sakņu dārzi jeb t.s. dārziņu kolonijas.

Izstāde nevar atbildēt uz samilzušajiem mūsdienu jautājumiem - ko darīt ar 60.-80. gadu apbūvi? Problēmu cēloņi meklējami padomju laikmeta pilsētbūvnieku centienos radīt vispārcilvēcīgu sociālo utopiju totalitārā režīma saimnieciskās mazspējas apstākļos. Tolaik tikai daļa no arhitektu piedāvājumiem tika realizēta. Varbūt atrisinājums meklējams mikrorajonu izcelsmes analīzē, un mūsdienu Rīgas dalījums apkaimēs ir solis uz to?

Izstādes atklāšana - trešdien, 20. jūnijā plkst. 17.00, un būs apskatāma līdz 10. septembrim.

IZSTĀDI ATBALSTA: Valsts kultūrkapitāla fonds

Ieeja bezmaksas.