Ar vēsturiskā skolas zvana skaņām svinīgi atklāj atjaunoto Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas vēsturisko ēkas fasādi

10. Septembris, 2018

Pirmdien, 10.septembrī ar vēsturiskā skolas zvana skaņām svinīgi atklāja atjaunoto Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas (Raiņa bulvārī 8) ēkas vēsturisko fasādi.


Rīgas Valsts 1.ģimnāzija ir ne tikai skola ar senu vēsturi un tradīcijām, bet tā ir skola, kura Latvijā ir slavena ar zinošiem audzēkņiem. Patiesss gandarījums, ka Rīgas centrā ir atjaunota vēl viena vēsturiskā skolas ēka, kura turpmāk vārda tiešajā nozīmē kļūs arī par gaismas pili garāmgājējiem, jo mirdzēs diennakts tumšajās stundās. Nākamgad Rīgas pašvaldība ir iecerējusi sakārtot arī šīs skolas teritoriju, kurā būs iespēja audzēķniem uzlabot arī savu fizisko formu un aktīvi atpūsties.

Pirms atjaunošanas darbu uzsākšanas Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas ēkas fasāde bija sliktā tehniskā stāvoklī, jo daudziem gaišās ēkas skaistajiem dekoratīvajiem elementiem bija izveidojušies nopietni bojājumi. Restaurācijas laikā tika atjaunota ēkas platība gandrīz 3000 kvadrātmetru apjomā. Uz fasādes tika nomainīti gandrīz 1000 metru dažādi skārda nosegelementi – palodzes, dzegas, karnīzes un citi. Atsevišķi ēkas dekoratīvie elemti tika rūpīgi atjaunoti un pilnībā restaurēti. Uz fasādes ir uzstādīti 173 fdažādi gaismas elementi, kas ēkas arhetiktoniskās formas izcels arī naktī,.

Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas ēkas fasādes restaurācijas un atjaunošanas darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica a/s “Būvuzņēmums Restaurators”.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv