Ar velo uz darbu: 10 rīdzinieki par kustību, veloceliņiem un Rīgas velo sezonas ilgumu

22. Septembris, 2017

Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros Rīgā noritējusi akcija “Ar velo uz darbu”. Šodien tiek atzīmēta Diena bez auto un 10 šī pasākuma dalībnieki pastāstīja portālam riga.lv, kāpēc ikvienam vajadzētu pamēģināt nomainīt autobusu pret velosipēdu!


Juris

Foto: Riga.lv

Pašlaik ar velosipēdu uz darbu braucu praktiski katru dienu. Tagad braucu no darba, atbraucu pavērot pasākumu.

Protams, laika apstākļi ir svarīgi, bet lietus reti ir tik spēcīgs, lai atteiktos no velosipēda. Velosipēds apnikt tiešām nevar – aizbrauc uz darbu možs, spēku pilns un labā garastāvoklī. Protams, ir lieliski, ja darba vietā ir piemēroti apstākļi: iespēja pārģērbties, atstāt velosipēdu. Ja tas viss ir iespējams, tad ir grūti iztēloties, kāpēc gan nebraukt uz darbu ar velosipēdu.

Adrians

Foto: Riga.lv

Ar velosipēdu dažādās darīšanās braucu gandrīz katru dienu – parasti, lai nokļūtu tur, kur nepieciešams, paiet ne vairāk kā pusstunda. Ar velosipēdu kaut kur nokļūt vispār ir ātrāk, nekā ar sabiedrisko transportu, jo īpaši tad, ja ielās ir sastrēgumi – var vienkārši pabraukt garām mašīnām. Svarīgi saprast, ka arī velosipēdists ir satiksmes dalībnieks un arī viņam ir jāievēro visi noteikumi.

Madara un Artūrs

Foto: Riga.lv

Madara: Principā uz darbu ar velosipēdiem braucam katru dienu, līdz pat laikam, kad sāk snigt. Līdz manam darbam ar velosipēdu aizbraukt ir tikpat ātri, cik ar sabiedrisko transportu, tāpēc īpašu iemeslu izmantot autobusu es neredzu.

Artūrs: Man ir līdzīga situācija, tikai līdz darba vietai es nokļūstu pat ātrāk, nekā autobuss. Kāpēc gan ikvienam neizmēģināt darīt tāpat? Velosipēds ir neatkarība.

Zinaīda

Foto: Riga.lv

Es braucu ar velosipēdu katru dienu, arī uz darbu. Šogad sāku sezonu jau martā un ceru braukt līdz pat sniegam. Man tas ļoti patīk: nekad nav slinkums un man patīk kustēties, tā ir vienkārši bauda! Jo īpaši tad, ja darbs ir sēdošs, ofisā, velosipēds ir lieliska iespēja izkustēties. Un vēl var apskatīt apkārtni, ieelpot svaigu gaisu, ieklausīties pilsētā – skaistums!

Ilmārs

Foto: Riga.lv

Ar velosipēdu es braucu katru dienu, bet ziemā… Kad mums pēdējo reizi bija ziema? Braukšana ar velosipēdu nozīmē nekādu sastrēgumu, un arī pilsētas infrastruktūra pēdējā laikā attīstās, tiek izveidoti jauni veloceliņi. Esmu pamanījis, ka ziemā sniegu no tiem notīra pat ātrāk nekā kājāmgājēju ietves – pat ja braucu uz darbu sešos – septiņos no rīta, viss ir tīrs! Pilsēta patiešām ir sākusi domāt par velobraucējiem. Kāds varbūt saka, ka tā var tikai sasvīst, bet nekur nevajag steigties! Arī ar bērniem es pārvietojos ar velosipēdu, nesen viņiem jautāju, kā viņiem patīk labāk – tā vai ar mašīnu? Viņi teica, ka, protams, ar velosipēdu, jo ar to var aizbraukt, kur vien vēlies, braukt jebkādā maršrutā.

Ivo

Foto: Riga.lv

Ar velosipēdu braucu 365 dienas gadā. Kad ir sniegs – pērku vislētāko velosipēdu, kuru nepieciešamības gadījumā var arī izmest, un pārvietojos ar to. Citiem vārdiem sakot, vēlos pateikt paldies Rīgai: ziemā braucu ar velosipēdu no Pārdaugavas, jau sešos rītā visi veloceliņi ir notīrīti, nekādu problēmu nav! Liels velosipēda pluss ir tāds, ka tevi neaizturēs neviens sastrēgums. Darbs man ir ļoti labā vietā centrā, ir iespējams aizskriet līdz dušai un atstāt velosipēdu drošā vietā. Un, protams, tas ir sports un svaigs gaiss.

Toms

Foto: Riga.lv

Es ļoti bieži braucu ar velosipēdu, no rīta tas palīdz pamosties un saglabāt možumu visas dienas garumā. Darbā ir daudz jautrāk, ķeries pie darbiem ar lielu atdevi. Un vēl nav problēmu ar automašīnas novietošanu un tu neesi atkarīgs no sabiedriskā transporta.

Rūta

Foto: Riga.lv

Ar velosipēdu braucu katru dienu, pagājušajā gadā tikai vienu mēnesi braucu ar autobusu, kad bija pavisam slidenas brauktuves. Kamēr dodies uz darbu, tu vari pamosties un uzmundrināt sevi. Vēl braukšanas laikā var sakārtot pa plauktiņiem visus dienas plānus, nodoties savām radošajām idejām. Atpakaļceļā – izvēdināt galvu pēc ilgas darba dienas. Un vēl nav nepieciešamības doties uz sporta zāli: pietiek ar to, ka dienā nobraucu 14 kilometrus! Un nav nepieciešams braukt ar sabiedrisko transportu kopā ar lērumu citu cilvēku. Velosipēdam ir tikai plusi, un, starp citu, ir ļoti silti, pat tagad, septembra beigās.

Jānis

Foto: Riga.lv

2 reizes gadā es braucu uz darbu ar mašīnu. Kad sniegs ir līdz ceļiem. Tas ir hobijs, tas ir tas, pie kā esmu pieradis no bērnības – velosipēds ir mans mīļākais pārvietošanās līdzeklis no trīs gadu vecuma, tas ir asinīs.

Laura

Foto: Riga.lv

Pēdējā laikā ar velosipēdu es braucu nedaudz retāk, bet pēdējo divu gadu laikā uz darbu esmu tā devusies gandrīz katru dienu. Man patīk, ka tas ir vienkāršāk, ātrāk un ērtāk. Tiem, kuri vēlas mainīt sabiedrisko transportu vai mašīnu pret velosipēdu, es iesaku sākt siltajā sezonā un izvēlēties patīkamu maršrutu.