Ar lielu apmeklētāju interesi noslēgusies pirmā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle

6. Novembris, 2018

Pēc piecu mēnešu kritiķu un apmeklētāju pozitīvi novērtētās pirmās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles norises, kas tika noslēgta 28. oktobrī, organizatori informē, ka to ir apmeklējuši vairāk nekā 55 000 apmeklētāji.


Pirmo vērienīgāko mākslas notikumu Baltijas reģionā ir atzinīgi novērtējusi ne tikai starptautiskā prese un mākslas pasaule, bet arī vietējā sabiedrība, un šī ir bijusi līdz šim vislabāk apmeklētākā laikmetīgās mākslas izstāde Latvijā.

2016. gadā aizsāktā ideja šogad vainagojās kā jauns un pārsteidzošs notikums laikmetīgajā mākslā, kas ir piešķīris Rīgas kultūras dzīvei jaunu dimensiju.

Pateicoties biennālei, apmeklētājiem ir bijusi iespēja iepazīt 104 mākslinieku, tai skaitā 10 mākslinieku kolektīvu, darbus un kopumā, izstādes vadošās kuratores Katerinas Gregos un biennāles dibinātājas, komisāres Agnijas Mirgorodskas vadībā, mākslinieki biennālē izrādījuši 141 mākslas darbu, tostarp arī 10 liela mēroga mākslas instalācijas pilsētvidē. Lai arī lielākā daļa mākslinieku (vismaz viena trešdaļa no Baltijas valstīm un gandrīz 70% no Baltijas jūras reģiona), kas uzaicināti piedalīties biennālē, ir dzimuši, dzīvo vai strādā Baltijas valstīs, tajā bija sastopami arī pasaules vadošie mākslinieki.

Biennāles izstāde bija apskatāma astoņās organizatoru rūpīgi izraudzītās vietās, no kurām 7 atradās Rīgā (Latvijas Universitātes bijusī Bioloģijas fakultātes ēka, topošais mākslas centrs „Zuzeum“, Andrejsala, Kristapa Morberga rezidence, bijušās tekstilrūpnīcas „Boļševička“ teritorija, Kaņepes Kultūras centrs, „Sporta2“ kvartāls) un astotā Jūrmalā,Mākslas stacijā "Dubulti", tādejādi aptverot krāšņus un daudzveidīgus arhitektūras un vēstures mantojumus, kam biennāle iedeva savu noskaņu.