Ar labdarības koncertu Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies koris no Zviedrijas

6. Septembris

27. septembrī plkst. 18.00 Rīgas sv. Pētera baznīcā un 28. septembrī plkst. 18.00 Jelgavas sv. Annas baznīcā ar koncertu “Ziemeļu klasika” uzstāsies Asarūmas pilsētas koris no Zviedrijas. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertos būs bez maksas. Koncerta apmeklējumam Rīgā lūgums iepriekš saņemt bezmaksas ielūgumus jebkurā „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietā.


Koncertiem Latvijā Asarūmas pilsētas koris sagatavojis muzikāli bagātu programmu, sākot no V. A. Mocarta un Fr. Šuberta līdz pat N. Rimska-Korsakova un Žana Sibeliusa vokālajiem skaņdarbiem.

Asarūmas pilsētas koris, kas dibināts 19. gs. beigās kā baznīcas koris, laika gaitā izaudzis par ievērojamu kolektīvu. Pateicoties plašajam repertuāram un regulāriem koncertiem gan dzimtenē, gan ārvalstīs, koris izveidojis savu īpašo identitāti un guvis plašu atpazīstamību.

Kopš 2017. gada CHORUS vadītāja ir Nūra Karhuloma (Noora Karhuluoma), kas ir palīdzējusi korim sasniegt jaunas virsotnes, veltot īpašu uzmanību vokālam un atjaunojot ansambļa repertuāru. N. Karhuloma ir somu izcelsmes dziedātāja, baznīcas mūziķe un vokāla pasniedzēja, kas ar izcilību absolvējusi gan Sibēliusa akadēmiju, gan Metropolijas lietišķo zinātņu universitāti Helsinkos, un vokāla studijas turpinājusi Zviedrijā un Beļģijā. N. Karluhomai īpaši tuva ir seno laiku mūzika un kamermūzika, un viņa darbojas kā baroka ansambļa “Vox Musarum” mākslinieciskā vadītāja.

Kā soliste koncertā piedalīsies arī pianiste un flautiste Marija Lindegrēna (Maria Lindegren), kas savu mūzikas izglītību ir ieguvusi Gēteborgā, Stokholmā un Kopenhāgenā.