Ar koncertu “Osokins Bēthovenam” Andrejs Osokins aicina svinēt Bēthovena 250. jubilejas gadu

30. Janvāris

Sestdien, 8.februārī, plkst. 19.00 Lielajā Ģildē notiks Andreja Osokina solokoncerts “Osokins Bēthovenam”. Vērienīgajās Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejas svinībās, kas 2020. gadā aptver visu pasauli, pianists Andrejs Osokins vairākās koncertturnejās pārstāvēs Latviju.


Andrejs Osokins uzstāsies gan ar Bēthovena klaviermūzikai veltītiem solokoncertiem un pirmatskaņos komponista Andra Dzenīša veltījumu Bēthovenam «Bez mēness», gan arī solo ar orķestri, izpildot vienu no klasiskās mūzikas virsotnēm - Bēthovena 5. klavierkoncertu.

Solokoncerti «Osokins Bēthovenam» šogad pavasarī notiks arī Vācijā, kā arī Astanas opernamā Kazahstānā. Koncerti Latvijā notiks 8. februārī Lielajā Ģildē un 20.martā jaunajā koncertzālē «Zinta» Dobelē. Šo programmu Andrejs Osokins veltījis savam iedvesmotājam, dvēseliski un mākslinieciski vistuvākajam komponistam un pianistam Ludvigam van Bēthovenam. Īpaši šai programmai komponists Andris Dzenītis ir radījis jaundarbu «Bez mēness», kas savu pirmatskaņojumu piedzīvos koncertā Lielajā ģildē Andreja Osokina interpretācijā.

Koncerta programmas koncepcijas kodols ir fantāzija kā visbrīvākā, visstihiskākā un improvizatoriskākā mūzikas forma. Kā arka koncertu ieskaus Bēthovena mūža iedvesmas - Volfganga Amadeja Mocarta filigrānā, ēteriski smeldzīgā “Fantāzija do minorā” un Roberta Šūmaņa “Nepieradinātās dvēseles Fantāzija”, kura sākuma bija iecerēta kā veltījums Bēthovena pieminekļa tapšanai.

Programmas centrā ir divas paša Ludviga van Bēthovena fantāzijas: vismazāk atskaņotā Fantāzija Op. 77 un viena no pazīstamākajām - «Sonata quasi una fantasia» jeb slavenā Mēnesnīcas sonāte.

Īsi pirms turnejas Izraēlā Andrejs Osokins muzicēs kopā ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri, atskaņojot Bēthovena 5. klavierkoncertu Tallinā un citās pilsētās. Vienīgais turnejas koncerts Latvijā 14.martā notiks koncertzālē “Cēsis”, kurā Andrejs Osokins ir 2020.gada rezidējošais mākslinieks. Savukārt maijā pianistu dzirdēsim solo ar Āhenes simfonisko orķestri «Beethoven Orbit» festivālā Vācijā.

Līdztekus jauno programmu iestudēšanai, Andrejs Osokins strādā ierakstu studijā kopā ar pasaulslaveno soprānu Marinu Rebeku, iemūžinot albumā Sergeja Rahmaņinova mūzikai veltītu programmu. Top arī jaunā “Trīs Osokini un draugi” programma, kas izskanēs 6. aprīlī Latvijas Nacionālajā Operā.

Andrejs Osokins atklāj: ”Šogad manā koncertu grafikā ir ļoti burvīgas dažādas programmas, katra ar savu noskaņu un enerģiju. Taču Bēthovena mūzikai veltītos koncertus es gaidu ar īpašu satraukumu un saviļņojumu. Kopā ar klausītājiem vērosim Bēthovena monumentālās personības ietekmi uz visu turpmāko Eiropas mūzikas attīstību. Šis gads ir veltīts Bēthovena dižajam garam un, kas zina, varbūt viņš patiešām tur būs kopā ar mums.”