Ar ko un kā šogad baros Rīgas bebrus

23. Marts, 2018

No Rīgas Vides aizsardzības fonda plānots finansēt 23 projektus par kopējo summu 824 736 apmērā. Viens no projektiem, kuram tiks piešķirti septiņi tūkstoši eiro, ir pilsētas bebru barošana un novērošana.


Bebri Rīgā jūtas kā pilntiesīgi iedzīvotāji. Tie apēd puķes no dobēm pie Latvijas Nacionālās operas, periodiski apgrauž kokus, līdz saknei nograuzuši rožu krūmus un rododendrus.

Lai izsalkušie bebri nebojātu apstādījumus, viņiem projekta ietvaros tiek vesti krūmi un zari - piegāde "uz mājām" pilnībā apmierina bebru ģimenes prasības.

Pašlaik pilsētas kanālā dzīvo tikai viena grauzēju ģimene: vecāki un mazuļi. Citu bebru kanālā nav – matainā ģimene sargā savu dzīvojamo zonu no svešiniekiem. Pastaigājoties gar kanālu, pilsētas iedzīvotāji un tūristi var pamanīt bebrus ar neapbruņotu aci. Dzīvnieki ir izveidojuši divas alas – vienu pie Latvijas Nacionālās operas, otru – pretī Rīgas Brīvostas pārvaldei. Attālums starp abām alām – tā arī ir tā teritorija, kuru bebri faktiski ir „ierakstījuši savā zemesgrāmatā” un veiksmīgi to pārvalda.

Finansējums paredzēts ne tikai pārtikas piegādei, bet arī novērošanai, kuru veic Rīgas Zooloģiskā dārza speciālisti, pēc kuru rezultātiem speciālisti lemj, kā apmierināt bebrus, lai samazinātu apstādījumiem nodarīto kaitējumu. Jāatzīmē, ka mums vajadzētu priecāties, ka mūsu pilsētas apstākļi nav piemēroti citiem dzīvniekiem, piemēram, vāverēm vai trušiem. Šo dzīvnieku nodarītais kaitējums būtu lielāks.

Lasiet arī:

Rīgas bebru „krusttēvs”