Ar ko jāsāk skrituļslidošanā?

15. Maijs, 2017

Skrituļslidas – tas ir vējš sejā, kustība, ātrums, veselīgs dzīvesveids. Vēlaties braukt, taču baidāties? Skrituļslidošanas treneris Lauris Bitenieks pastāstīja, ar ko jāsāk, nodarbojoties ar šo sporta veidu. Bērnu - jauniešu centrā „Laimīte” viņš vada nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem.


Brīvības ielas Nakts brauciens: kā piedalīties?

Vai ir kādi ierobežojumi? Vecums, augums, svars?

Nekādi! Manai meitai ir divi gadi, viņa jau brauc. Ja skrituļošana piesaista, tad noteikti ir jāizmēģina – nav svarīgi, kādas uzbūves cilvēks esat, cik jums gadu un kāda ir jūsu fiziskā sagatavotība. Skrituļslidas lieliski piestāv tiem, kuri nedrīkst vai nevar paskriet. Pie manis nāk bērni, kopā ar viņiem – arī vecāki, kas uzsāk kompānijas pēc.

Ja cilvēks neprot braukt vispār, ko darīt – mēģināt pašam vai meklēt palīdzību?

Labāk meklēt treneri – kaut vai tikai uz vienu nodarbību. Un tad kļūs skaidrs, patīk tev šis sporta veids vai nē. Instruktors dos padomus, atbalstīs. Pēc tam jūs varat pats attīstīt savas prasmes, un arī punu un nobrāzumu būs mazāk (smejas).

Foto: Nora Krevņeva

Kādus jautājumus visbiežāk uzdod iesācēji?

Trener, kā jābremzē? (smejas). Taču agrāk vai vēlāk krīt visi. Pat es, par spīti tam, ka nodarbojos ar to profesionāli. Lūk, redziet, nobrāzu ādu, nokritu Mežaparkā.

Kā izvēlēties skrituļslidas?

Ja jūs nekad neesat braukuši ar tām, tad labāk iznomāt, aiziet pie trenera, saprast, patīk vai nē. Tāpēc, ka var nopirkt skrituļslidas, taču var izrādīties, ka jums ar tām braukt vispār nepatīk vai nepadodas. Taču, ja runa ir par pirkumu, tad es iesaku meklēt specializētajos veikalos. Pārdevēji uzdos jautājumus – kādam mērķim, kādā līmenī to darāt, un tā tālāk. Un palīdzēs izvēlēties piemērotāko variantu. Skrituļslidu cenas ir ļoti dažādas, ir varianti par vairākiem simtiem eiro, ir par dažiem desmitiem. Viss ir atkarīgs no prasībām un naudas maka. Skrituļslidas ir dažādas -  sienamas vai ar siksnām, ar lieliem riteņiem vai ar vidējiem. Ļoti daudz atkarīgs ir no tā, kas cilvēkam nepieciešams. Specializēto veikalu pārdevēji zina, kā palīdzēt izdarīt pareizo izvēli. Un, protams, noteikti nepieciešams aizsargkomplekts – ne tikai ceļu sargi un īpaši cimdi, bet arī ķivere.

Foto: Nora Krevņeva

Vai Rīgā ir daudz celiņu, pa kuriem var braukt?

Es teikšu, ka kā - kur, bet Rīgā ir daudz vietu, atšķirībā no mazajām Latvijas pilsētām. No viena rajona līdz otram var aizbraukt ar skrituļslidām, taču pa bruģi braukt ir neērti. Vispār ir lieliski, kad tā vietā tiek ieklāts asfalts. Es kā profesionālis balsoju par to, lai visur tiktu veidoti asfaltēti celiņi! (smejas.)

Braukšana ar skrituļslidām nāk par labu veselībai, tas ir skaidrs. Taču kam tieši šis sporta veids nāk par labu?

Braukšana ar skrituļslidām ir labs kardiotreniņš. Papildus tam tiek attīstīti kāju un muguras muskuļi. Un vēl tas dod pozitīvas emocijas – arī tas nāk par labu!

Foto: Nora Krevņeva

Tavi treniņi – tajos brauc gan bērni, gan pieaugušie.

Jā. Vecāki atved savus bērnus un sāk paši – lai nebūtu vienkārši jāsēž un jāgaida un pilnvērtīgi pavadītu laiku. Sanāk lieliski ģimenes treniņi!