Apstiprinās konkursa "Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2019. gadā" rezultātus

25. Aprīlis, 2019

Piektdien, 26. aprīlī, plkst. 10.00 Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē (Riharda Vāgnera ielā 5, 219. kabinetā) apstiprinās konkursa "Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2019. gadā" rezultātus.


Šogad pašvaldība apstiprinātajiem projektiem budžetā ir rezervējusi 1,2 miljonus eiro lielu līdzfinansējumu. Konkursā kopumā pieteikti 133 projekti, kopsummā par gandrīz 2,2 miljoniem eiro. Konkursa lielajā programmā, kas paredz namu fasādes atjaunošanu, ir saņemti 112 projektu pieteikumi, bet konkursa mazajā programmā, kas paredz namu atsevišķu detaļu, piemēram, durvju, balkonu u.c. atjaunošanu, iesniegts 21 projekta pieteikums.

Jau ceturto gadu pēc kārtas Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija izvērtēs konkursā iesniegtos darbus. Ja 2016. gadā namu īpašnieki ar pašvaldības līdzfinansējumu atjaunoja 20 ēkas, bet astoņi īpašnieki restaurēja kādu no ēkas detaļām, tad pagājušajā gadā ar pašvaldības līdzfinansējumu tika atjaunotas 79 kultūrvēsturiskā būvmantojuma ēkas.

Konkursā namīpašniekiem ir iespēja pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas darbiem 50 % apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai. Pašvaldības līdzfinansējums namīpašniekam tiek piešķirts tikai pēc konkursā pieteiktā projekta īstenošanas.

Plašāka informācija par konkursu publicēta mājas lapā: www.atjauno.riga.lv