Apskriet apkārt Latvijai: Rīdzinieks Dins Vecāns par savu neparasto ceļojumu

9. Jūnijs, 2017

Pirms trim nedēļām Dins Vecāns izaicināja pats sevi: apskriet apkārt dzimtajai valstij gar tās robežu. Tieši noteiktajā termiņā Dins pabeidza savu 1836 kilometrus garo skrējienu un nonāca atpakaļ līdz Brīvības piemineklim, lai svinīgi noslēgtu savu piedzīvojumu. Portāls Riga.lv uzzināja par to, kas rīdzinieku ir iedvesmoji, ar kādām grūtībām viņam nācies saskarties un cik kilometri jānoskrien ik dienas, lai sasniegtu šo mērķi.


Es uzzināju par fondu “1836  - Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” un ideja apskriet apkārt valstij tieši gar robežu man šķita ļoti iespaidīga. Vēlējos iedvesmot, parādīt cilvēkiem, ka nav nekā nereāla un viss ir iespējams: ja tu uzstādi sev kaut nelielu mērķi un tiecies uz to, tu noteikti to vari sasniegt, kā es to izdarīju ar šo skrējienu.

Mani iedvesmoja arī cilvēki, kuri skrien maratonus: tie, kuri plāno paskriet tikai nedaudz, bet beigu beigās pārvar visu distanci. Šādiem cilvēkiem  mirdz acis, jo viņi nekad nebūtu domājuši, ka to varēs izdarīt! Tas arī man deva enerģiju virzīties uz priekšu.

Šo trīs nedēļu laikā es iemācījos pārvarēt problēmas, traumas un dažādas grūtības, jo kaut kas tāds prasa milzīgu enerģiju, psiholoģisku darbu ar sevi, koncentrēšanos. Es nekad nedomāju par nākamo dienu, līdz nebija beigusies tagadējā, bet pirms miega nedomāju, kāda būs rītdiena. Vienkārši aizvēru acis, no rīta tās atvēru, apzinājos, ka šodien ir ceturtā diena, ka kājas kustas, ka tur ir trauma, bet šeit traumas nav.  

Foto: Riga.lv

Es sev uzstādīju augstu latiņu un uzzināju par to, kas ir iespējams un kas – neiespējams. Ja agrāk man šķita, ka maratons ir daudz, tad tagad es saprotu, ka dienā noskriet 80 kilometrus ir iespējams bez īpašas steigas. Tāpēc, jā, ceļā es iemācījos būt pats ar sevi, uzzināju savas robežas un pārliecinājos par to, ko es varu paveikt. Man vajadzēja ne tikai skriet, bet arī atpūsties: veikt masāžas, doties ledus vannās, veikt dažādas procedūras. Tam ir nepieciešama vieta, īpašas telpas. Tas viss prasa laiku: šāds ceļš nenozīmē, ka es vienkārši noskriešu, un viss.

Tāpat es uzzināju, cik maz es patiesībā biju apskatījis Latviju!

Ceļojot pa lielajām pilsētām, tu palaid garām ļoti daudz skaistā, un, kad tu skrien vienkārši tāpat, kājām, tu pamani daudz vairāk. Tagad man ir saraksts ar vietām, kuras es labprāt apmeklētu vēlreiz un izpētītu sīkāk. Un vēl es uzzināju par cilvēku sirsnību un viesmīlību. Mani pārsteidza cilvēku gatavība rūpēties par pilnīgi nepazīstamu cilvēku, piedāvājot naktsmājas, palīdzību.  

Foto:

Ir svarīgi zināt savas robežas, limitu. Es saprotu, ka esmu iztērējis milzīgus enerģijas resursus, un man nav mērķa vēl kaut ko pierādīt, apskriet apkārt kaut kam lielākam, ātrāk. Bet apskriet apkārt Latvijai bija tieši tas, ko es vēlējos izdarīt. Domāju, ka mērķis ir pilnībā sasniegts, un, līdzko nonācu līdz piemineklim, varu pavisam droši teikt, ka esmu to pabeidzis.