Aprīlī plāno sākt Skultes pārvada būvniecību

17. Februāris

Gaidāms, ka pavasaris atnāks ar jaunu rosību pilsētas satiksmes infrastruktūras atjaunošanā, jo pērnā gada nogalē Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdza līgumu par satiksmes pārvada pāri dzelzceļam “Rīga - Skulte” būvniecību.


Pārvadu plānots izbūvēt līdz 2022. gada beigām un tas būtiski atvieglos Sarkandaugavas iedzīvotāju pārvietošanās iespējas, nesēžot satiksmes sablīvējumos, vai negaidot līdz atvērsies Tilta ielas dzelzceļa pārbrauktuve. Gaidāms, ka Skultes pārvads tuvāko gadu laikā atrisinās problēmu ar sastrēgumiem Sarkandaugavā, kā arī padarīs satiksmi drošāku un ērtāku visiem tās dalībniekiem.

Plānots, ka 770 metru garais pārvads būs ar četrām kustības joslām un atradīsies starp Viestura prospektu un Tvaika ielu. Turklāt tiks izbūvēti un sakārtoti visi krustojumi, pievedceļi, kuri skar jauno trasi. Projektā paredzēti arī uzlabojumi gājējiem, savukārt Viestura prospekta posmā no Meža prospekta līdz dzelzceļa stacijai “Mangaļi” tiks nodrošināta infrastruktūra velobraucējiem.

Būtisks ieguvums projekta īstenošanā ir kravas tranzīta plūsmas uzņemšana maršrutā no Brīvības ielas līdz Viestura prospektam uz Rīgas ostas teritoriju.

Skultes pārvada būvniecības līguma summa veido 42,5 miljonus eiro, no kuriem Eiropas finansējums ir 27 miljoni eiro.

Foto: