Aktuālie notikumi Rīgas pašvaldības policijā no 28. aprīļa līdz 4. maijam

8. Maijs

Rīgas pašvaldības policijā (RPP) laika periodā no 21. aprīļa līdz 4. maijam pavisam reģistrēti 4958 notikumi (no tiem 763 ar mobilās lietotnes palīdzību). Tāpat saņemti 132 personu iesniegumi.


Joprojām pašvaldības policija īpaši pievērš uzmanību ārkārtas stāvokļa ierobežojumu kontrolei. Saņemti 273 izsaukumi par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu, kas ir par 24 % mazāk kā iepriekšējā nedēļā. Patrulējot, konstatēti 98 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi. Tāpat pašvaldības policija veica 445 reidus par ierobežojumu neievērošanu. Pavisam kopā apsekotas 2747 adreses un policijas redzeslokā nonākusi 531 persona, kura neievēroja noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus, policijas darbinieki ir sastādījuši 390 administratīvā pārkāpuma protokolus par soda naudas uzlikšanu. Tāpat konstatēts 391 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījums, kas ir par 49 % vairāk kā iepriekšējā nedēļā.

Var teikt, ka 80 % notikumu aprakstu notiek pēc scenārija – policisti konstatē vairāku personu kompāniju, kura neievēro noteikto divu metru distanci. Policisti stādās priekšā un izskaidro pienākšanas iemeslu. Personas esot informētas par valstī pastāvošo ārkārtas stāvokli, bet tam visam neticot, papildus norādot to, ka tas viss ir izdomāts. Personas kopīgi savākušies, lai aprunātos. Šādiem cilvēkiem noformē administratīvā pārkāpuma protokolu par distances neievērošanu.

Tā kā valstī skolēniem noteiktas attālinātās mācības un tādi ārpus stundu pasākumi, kā mūzikas skolas un sporta pulciņu nodarbības nenotiek, tad vecākiem un skolniekiem nākas sadzīvot kā nu prot. 29. aprīlī tuvu pusnaktij Hāpsalas ielā Ziemeļu pārvaldes policijas darbinieki pamanīja divus jauniešus, kuri grīļīgā gaitā pārvietojās pa Hāpsalas ielu. Tika pārbaudīti personu dati, konstatēts, ka abi zēni ir nepilngadīgi. No abiem bija jūtama alkoholam raksturīga smaka. Personas tika aizturētas un nogādātas policijas dežūrdaļā. Par nepilngadīgo personu aizturēšanu tika informēti vecāki. Uz dežūrdaļu izsaukti ātrās palīdzības darbinieki, kuri veica jauniešu apskati. Abiem konstatēta alkohola klātbūtne, viens jaunietis tika hospitalizēts, otrs – nodots vecākiem. Pašvaldības policija lūdz vecākiem pārrunāt ar pusaudžiem apreibinošo vielu lietošanas sekas.

Ārkārtas situācijas noteiktie ierobežojumi atstāj iespaidu ne tikai uz bērniem, bet arī uz pieaugušajiem. Tā 30. aprīlī ap plkst. 17.00 pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Gogoļa ielu, kur norisinājās konflikts. Notikuma vietā tika sastaptas piecas sievietes, kuras savā starpā skaļi un iespaidīgi konfliktēja. Tika veiktas pārrunas ar sievietēm un pārbaudīti personu dati, konstatēts, ka viena no viņām izsludināta valsts policijas meklēšanā. Sieviete tika aizturēta. Ar pārējām personām veiktas pārrunas, kuru laikā izskaidroti ārkārtas stāvokļa ierobežojumi.

Savukārt 2. maijā rīta agrumā Video novērošanas centra darbinieki Ilmeņa ielā, Vakarbuļļu pludmalē, pamanīja, ka kāpu zonā iebraukusi automašīna un iestigusi. Caurskatot videoierakstu, pamanīts, ka auto vadītājs no terases noplēsa dēli un aiznesa līdz auto. Ierodoties notikuma vietā, tika ievēroti divi auto, no kuriem viens brauca pa ielu no stāvlaukuma jūras virzienā – tur ir aizliegts braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem. Otrs auto bija iestrēdzis dabas parka „Piejūra” pludmales smiltīs. Izmantojot speciālos skaņas signālus, braucošais auto tika apturēts un pārbaudīti vadītāja dati. Izrādījās, ka auto vadītājam nav vadītāja apliecība, tāpēc uz notikuma vietu izsauca valsts policijas darbiniekus.

Pavisam pagājušajā nedēļā Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā nonākušas 2290 personas, no kurām 180 aizturētas. Reģistrēti 1285 administratīvie pārkāpumi, no tiem 540 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot.

1. maijā ap plkst.19.50 ūdenstilpnes patrulējošie policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Meiju ielu, ka pie dzelzceļa, kur vecais tilts, vairākas personas ar tīkliem makšķerē. Apsekojot norādīto vietu un tuvāko apkārtni, tika konstatēta persona, kura no tilta zvejoja ar televizora tipa zvejas rīku-tīklu. Ieraugot policijas darbiniekus, persona sāka bēgt, bet tika notverta. Vīrietis apgalvoja, ka zvejo ar nemarķētu tīklu un bez licences, jo grib pabarot ģimeni. Policijas darbinieki no ūdens izcēla personas ievietoto tīklu. Pārbaudot personas datus, konstatēja, ka viņai ir Šengenas liegums, par ko informēja SIRENE Latvijas biroju. Aizturēt personu nebija nepieciešams, bet tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Pavisam nedēļas laikā Rīgas ūdeņos atrasti un izņemti septiņi nemarķēti zvejas rīki.