Aktuālie notikumi Rīgas pašvaldības policijā no 27. maija līdz 3.jūnijam

3. Jūnijs

Rīgas pašvaldības policijā (RPP) laika periodā no 27.maija līdz 3. jūnijam reģistrēti 4037 notikumi (no tiem 986 ar mobilās lietotnes palīdzību). Šonedēļ saņemti 220 iesniegumi no personām, kas ir par 14 mazāk kā iepriekšējā nedēļā.


Vēl joprojām pašvaldības policija pievērš īpašu uzmanību ārkārtas stāvokļa ierobežojumu kontrolei. Ievērojami krities saņemto izsaukumu skaits – šonedēļ tie ir tikai 34 izsaukumi par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu (salīdzinājumam, maija sākumā tie bija vidēji 238 izsaukumi nedēļā). Tāpat pašvaldības policija veica 79 reidus par ierobežojumu neievērošanu. Pavisam kopā apsekota 1641 adrese un policijas redzeslokā nonākušas 93 personas, kura neievēro noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus, policijas darbinieki ir sastādījuši 59 administratīvā pārkāpuma protokolus par soda naudas uzlikšanu. Konstatēti tikai 39 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi.

1.jūnija pēcpusdienā Balasta dambī pašvaldības policija kopā ar “Rīgas satiksmes” kontroles dienesta darbiniekiem piedalījās reidā ar nolūku veikt piesardzības pasākumu sabiedriskajā transportā nosacījumu ievērošanas kontroli. Reida laikā tika pārbaudīti 14 sabiedriskie transportlīdzekļi, konstatētas 26 personas bez mutes un deguna aizsegiem, izdalītas 17 medicīniskās maskas. Personu datu pārbaudes laikā konstatēts, ka viena persona izsludināta Valsts policijas meklēšanā.

Valstī noteiktais ārkārtas stāvoklis un tā neievērošana, diemžēl, neatceļ arī citus pārkāpumus. Tā 27. maija vakarā, patrulējot Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielā Latgales pārvaldes darbinieki ievēroja mopēdu bez pazīšanas zīmēm, kas nepārliecinoši piedalījās ceļu satiksmē. Ieslēdzot speciālos gaismas un skaņu signālus, policisti aicināja vadītāju apstāties. Vadītājs to ļaunprātīgi ignorēja, uzsākot bēgšanu - braucot pa ietvi un apstādījumiem. Pēc nepilnas pusstundas pakaļdzīšanās, mopēda vadītājs tika aizturēts. Pārmeklēšanas laikā pie personas konstatēts polietilēna iepakojums ar zaļganbrūnas krāsas augu maisījumu. Notikuma vietā ieradās Valsts policija un pārņēma darbu, aizturētā persona tika nogādāta Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā Tvaika ielā.

Ārkārtas situācijas noteiktie ierobežojumi joprojām atstāj iespaidu uz cilvēkiem. Jau rakstījām, ka ģimenes konfliktu skaits Kovid-19 laikā ir liekāks. Šajā nedēļā pašvaldības policijas darbinieki izbrauca uz 35 izsaukumiem saistībā ar ģimenes konfliktiem. Divi varmākas aizturēti apdraudējuma novēršanai, bet 15 gadījumos cietušās personas atteicās sniegt pieteikumu par varmākas izolēšanu.

Skolēniem mācību gads ir noslēdzies un attālinātās mācības ir beigušās. Arvien vairāk nepilngadīgu personu tiek brīdinātas par neatļautu uzturēšanos ārpus mājas nakts laikā, kā arī par smēķēšanu un alkohola lietošanu. Kopumā nedēļas laikā RPP darbinieku redzeslokā nonāca 138 nepilngadīgas personas.