Aktuālie notikumi Rīgas pašvaldības policijā no 19. līdz 25. maijam

28. Maijs

Rīgas pašvaldības policijā ( RPP) laika periodā no 19. līdz 25. maijam pavisam reģistrēti 4167 notikumi (no tiem 1094 ar mobilās lietotnes palīdzību) un saņemti 234 iesniegumi.


Vēl joprojām RPP īpaši pievērš uzmanību ārkārtas stāvokļa ierobežojumu kontrolei, bet ir ievērojami krities gan izsaukumu, gan konstatēto pārkāpumu skaits – šonedēļ bija tikai 41 izsaukums par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu. Konstatēti 25 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi, kas ir teju uz pusi mazāk nekā iepriekšējā nedēļā.
Tāpat policija veica 135 reidus par ierobežojumu neievērošanu. Pavisam kopā apsekotas 1584 adreses un policijas redzeslokā nonākušas 122 personas, kuras neievēro noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus, policijas darbinieki ir noformējuši 73 administratīvā pārkāpuma protokolus par soda naudas uzlikšanu. Tāpat konstatēts 71 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījums.
RPP kopā ar “Rīgas satiksmes” kontrolieriem veica 18 reidus, pārbaudot 306 transportlīdzekļus. Bez mutes un deguna aizsega konstatētas 419 personas, izdalītas 150 medicīniskās sejas maskas.
Bez ārkārtējā stāvokļa noteikto ierobežojumu pārkāpšanas diemžēl tiek veikti arī citi sadzīviska rakstura pārkāpumi., kas parasti saistīti ar alkohola vai narkotiku lietošanu.
RPP Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Birzes ielu, kur norisinājies ģimenes konflikts. Notikuma vietā dzīvokļa durvis atvēra sieviete, kura uz rokām turēja zīdaini, un kura ieaicināja policistus dzīvoklī. Sieviete paskaidroja ka izcēlies konflikts ar vīru, tā laikā vīrs uzvedies agresīvi. Tika noskaidrots ka dzīvoklī atradās vēl divi bērni, kuri konfliktu redzēja, jo tas norisinājās viņu istabā. Vīrietis bija alkohola reibuma stāvoklī, attiecībā pret sievieti uzvedās nicinoši. Konflikti sākušies nesen, bet sieviete nevēlas lai tie attīstītos. Sieviete uzrādīja vairākas dienas vecu video, kurā vīrietis vairākas reizes atgrūda sievieti. Sieviete tika izskaidrots par nošķiršanu, ieteikts vērsties tiesā. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts RPP dežūrdaļā, kur veikta alkohola ietekmes pārbaude. Pret vīrieti tika sākta administratīvā lietvedība.
Tika saņemts arī izsaukums uz Grīvas ielu, kur dzīvoklī atrodoties vecāki alkohola reibumā ar mazu bērnu. Ierodoties notikuma vietā, durvis atvēra vīrietis un ieaicināja policistus dzīvoklī. Dzīvoklī tika sastapta sieviete un viņu kopējais mazgadīgais bērns, kurš RPP ierašanās brīdī atradās kopā ar māti citā istabā. Vīrietis paskaidroja, ka nesen esot ieradušies no kopējās pasēdēšanas pie ezera, kuras laikā kopā esot lietojuši alkoholiskos dzērienus. Ņemot vērā tēva teikto, ka viņi esot lietojuši alkoholiskos dzērienus un ar viņiem kopā ir 9 mēnešus vecs bērns, uz notikuma vietu tika izsaukti NMPD darbinieki, lai novērtētu bērna veselības stāvokli.
NMPD darbinieki, apskatot bērnu, konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama. Abi vecāki tika aizturēti, lai veiktu alkohola pārbaudi izelpā, kur abiem vecākiem tika konstatēts reibums (vīrietim-1.74 promiles, sievietei-2.71 promiles). Dzīvoklī arī tika konstatēta nekārtība (izsvaidīti apavi, izsvaidīta gultas veļa, uz galda atradās tukšas pudeles, cigarešu pakas u.c. priekšmeti). Apskatot un izvērtējot visus apstākļus, kuri tika konstatēti notikuma vietā, tika pieņemts lēmums 9 mēnešus veco bērnu nogādāt drošā vidē, pie tēva māsas, kura dzīvo Lēpju ielā. Mazgadīgais bērns tika nodots tēva māsas aprūpē.
Pavisam pagājušajā nedēļā Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā nonākušas 2323 personas, no kurām 196 aizturētas. Reģistrēti 1218 administratīvie pārkāpumi, no tiem 829 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot.