Aktuālākie notikumi Rīgas pašvaldības policijā no 26. februāra līdz 4. martam

5. Marts

Rīgas pašvaldības policija (RPP) no 26. februāra līdz 4. martam reģistrējusi 3875 notikumus (no tiem 1190 pieteikumi saņemti ar mobilās lietotnes palīdzību), kā arī saņemti 247 personu iesniegumi, kas ir par 25 iesniegumiem vairāk nekā iepriekšējā nedēļā.


Joprojām Centra rajona policistiem vislielāko „darba lauku” sagādā vakara stundās uz ielām satiktie alkoholisko dzērienu lietotāji, kā arī nepilngadīgie smēķētāji. Kopumā nedēļas laikā veiktas 55 individuālās preventīvās pārrunas ar nepilngadīgajiem un viņu vecākiem, kā arī profilaktiski apsekotas 27 nepilngadīgā dzīvesvietas un pulcēšanās vietas. Fiksēts 41 pārkāpums, ko veikušas nepilngadīgas personas.

Tomēr šonedēļ daudz bezatbildīgāk uzvedušies tieši vecāki. 2. martā pulksten 17.34 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par diviem pirmsskolas vecuma bērniem, kuri bija atstāti bez uzraudzības. Ierodoties, kārtības sargi notikuma vietā sastapa gan Valsts policijas darbiniekus, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekus, gan arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus. Policijas izsaucējs bija redzējis bērnu staigājam pa atvērta loga palodzi. Policistu ierašanās brīdī atklājās, ka dzīvoklī nav neviena pieaugušā. Līdz ar to izsaukti glābēji, kas dzīvoklī iekļuva caur logu, lai atslēgtu ārdurvis un ielaistu iekšā pārējos operatīvos dienestus. Rīgas pašvaldības policistu ierašanās brīdī mediķi jau veica abu bērnu medicīnisko apskati, nevienam no viņiem hospitalizācija nebija nepieciešama. Gaidot, kad no policijas dežūrdaļas tiks atvesti autosēdeklīši bērnu transportēšanai, dzīvoklī pēkšņi ienāca bērnu māte. Sieviete apgalvoja, ka tikai uz pāris minūtēm esot bijusi ciemos pie pirmā stāva kaimiņa. Bērnu mātei lūgts nemānīties, jo kārtības sargi notikuma vietā atradās jau aptuveni 45 minūtes. Savukārt pirms tam labu brīdi notikuma vietā strādāja citi dienesti, kas jau bija devušies prom. Jautājot, kāpēc abas atvases neesot paņēmusi līdzi, viņa teicās, ka kaimiņš smēķējot dzīvoklī un nav vēlējusies kaimiņam liegt šādu prieku ciemošanās laikā, tāpēc gadu un trīs gadus vecos bērnus atstājusi dzīvoklī vienus pašus. Bērnu mātei izskaidrots, ka līdz septiņu gadu vecumam bērnus atstāt vienus pašus ir aizliegts. RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa izvērtēs mātes atbildību.

Nedēļas laikā RPP uzmanības lokā kopumā nonāca 111 ārvalstnieki, no tiem gan tikai viens tika atzīts par cietušo, toties 23 reģistrēti kā pārkāpēji. Svētdienas, 29. februāra, naktī ap pulksten 3.00 Rīgas pašvaldības policijas Videonovērošanas centra darbinieki Vecrīgā pamanīja grūstīšanos starp vairākiem vīriešiem Audēju ielā. Videonovērošanas kamerās bija redzams, ka vienam no vīriešiem sejā tiek iepūsta gāze. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā RPP ekipāža.
Ierodoties notikuma vietā, konflikts jau bija aprimis, taču pie kārtības sargiem piesteidzās kāds vīrietis, stāstot, ka viņam velorikšas vadītājs sejā iepūtis piparu gāzi. Vīrietis runāja angļu valodā, un vēlāk noskaidrojās, ka viņš ir tūrists no Austrālijas. Kungs stāstīja, ka piparu gāzi viņam velorikšas vadītājs iepūtis sejā pēc tam, kad viņš mēģinājis ar velorikšas vadītāju izvicināt dūres. Savukārt vēlāk atklājās, ka sākotnējais iemesls konfliktam esot bijis nekvalitatīvs kokaīns. Proti, austrālietis no cita velorikšas vadītāja iepriekš bija iegādājies kokaīnu, taču lietošanas laikā viņam palicis slikti. Tā kā austrālietim neizdevās atrast velorikšas vadītāju, kurš viņam bija pārdevis aizliegto vielu, viņš nolēmis dūres izvicināt ar citu šī aroda pārstāvi, sakot, ka viņi visi ir vienādi. Sarunas laikā ar policistiem, tūrists arī uzrādīja maisiņu ar baltu pulverveida vielu un izteica aizdomas, ka maisiņā kokaīna vietā varētu būt ketamīns. Diemžēl iespējamā narkodīlera notikuma vietā vairs nebija, tādēļ tūrists viens pats tika nogādāts Valsts policijā, kur par iespējamu narkotisko vielu glabāšanu un lietošanu uzsāktas divas administratīvo pārkāpumu lietvedības. Lietu iznākums atkarīgs no tā, vai ekspertīzes apliecinās, ka tūrists bija narkotiku reibumā un vai baltais pulveris satur narkotiskās vielas. Tāpat policija turpina skaidrot iespējamo narkotiku pārdevēju.

Laika posms no 26. februāra līdz 4. martam nav pagājis bez cīņas ar zagļiem. Patrulējot Matīsa ielā, RPP Centra pārvaldes darbinieki ievēroja personu, kura iepriekš bija nonākusi policijas redzes lokā par noziedzīgu nodarījumu veikšanu. Persona rokās turēja divus pārpildītus veikala maisus un, ievērojot policijas darbinieku tuvošanos, steidzīgā solī iesteidzās blakus esošajā pagalmā, un, atskatoties, pārliecinājās, vai policijas darbinieki pabrauc garām. Policijas patruļa nolēma apgriezties braukšanai pretējā virzienā un noskaidrot personas uzvedības cēloņus. Sarunas laikā policisti ievēroja, ka maisos, kuri bija personas rokās, atradās drēbes un bija redzams, ka virspusē esošajam apģērbam klāt ir veikala cenu zīme, kā arī magnētiskais drošības pīkstulis. Tas radīja aizdomas par apģērbu izcelsmi. Persona nespēja paskaidrot apģērbu izcelsmi un jaucās savās sniegtajās atbildēs - drēbes nesot mazgāt pie mammas; drēbes esot atradusi un nesot tās uz policiju; drēbes esot mājās atnesis viņas dzīvesbiedrs utt. Palūdzot uzrādīt maisu pilnīgu saturu, izrādījās, ka maisos visiem apģērbiem bija piestiprinātas cenu zīmes un magnētiskie drošības pīkstuļi. Persona tika aizturēts un nogādāta policijas iecirknī.

Pagājušajā nedēļā čakli pastrādājuši RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki – gandrīz ne diena nepagāja bez nemarķētu zvejas tīklu atrašanas. Buļļupē izņemti tīkli 555 metru garumā, tīklos atradās aptuveni 200 dažādu sugu zivis, kas tika atlaistas atpakaļ ūdenstilpē, bet Hapaka grāvī izņemti tīkli 110 metru garumā.

No 26. februāra līdz 4. martam Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā nonākušas 2022 personas, no tām 185 tika aizturētas administratīvā kārtā, bet 19 personas aizturētas, jo tikušas izsludinātas meklēšanā. Reģistrēti 1696 administratīvie pārkāpumi, no tiem 1342 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot.