Akropole tiks atklāta 4. aprīlī: ko šis tirdzniecības centrs sniegs Rīgai?

1. Aprīlis

Jaunais iepirkšanās un izklaides centrs "Akropole" durvis apmeklētājiem vērs 4. aprīlī. Teju 170 nomnieku vidū ir gan modes un dzīvesstila preču veikali, kuros pārstāvēti ne tikai Latvijā jau iecienīti, bet arī jauni un vēl nebijuši zīmoli, gan dažādu pakalpojumu sniedzēji, restorāni un kafejnīcas. Savukārt autovadītāju ērtībai pie tirdzniecības centra izveidota autostāvvieta 2300 vietām. Rīga.lv atgādina par to, kā Ķengaraga apkaimes teritorijā īstenots šis vērienīgais projekts un pastāsta, kādas priekšrocības tas sniegs pilsētai.


1. Investors ir ieguldījis 7 miljonus eiro transporta infrastruktūras attīstībā

Pašvaldības infrastruktūras uzlabošanu pilnībā un privāti finansējuši “Akropoles” attīstītāji. Kopumā apkārtnes uzlabošanā ārpus būvlaukuma investori ir ieguldījuši aptuveni 7 miljonus eiro.

Celtniecības kompānija "Merks" veikusi plašu transporta infrastruktūras rekonstrukciju Salaspils ielas posmā blakus topošajam daudzfunkcionālajam tirdzniecības centram "Akropole”. Centieni uzlabot infrastruktūru šajā apkārtnē vainagojušies ar daudz labāku un attīstītāku transporta plūsmu, tādejādi nodrošinot ērtāku un patīkamāku pārvietošanos.

Satiksmes ierobežojumi un būvniecības darbi Salaspils ielā tika īstenoti divos posmos, neslēdzot transportlīdzekļu plūsmu.

Pēc rekonstrukcijas darbiem Salaspils iela tika paplašināta 860 metru garumā, izbūvētas divas braukšanas joslas abos virzienos un jauna transporta pietura, izveidoti gājēju celiņi, kas aprīkoti ar apgaismojumu, kā arī pārbūvētas un modernizētas divas gājēju pārejas. Visu dokumentāciju un tas saskaņošanu ar atbildīgajām iestādēm veicis SIA “Merks” projekta ģenerāluzņēmējs.

Tāpat īstenoti arī citi apkārtnes transporta infrastruktūras uzlabojumi, to skaitā drošākai un ērtākai manevru veikšanai, braucot pa Maskavas ielu virzienā no centra, ir pārcelts un pārbūvēts esošais ielas apgriešanās loks, kā arī šajā ielā izbūvētas jaunas tramvaju un autobusu pieturas ar biļešu iegādes automātiem. Tāpat pār Maskavas ielu izbūvēta atsevišķa estakāde, kas uzlabo iespēju piekļūt tirdzniecības centram un teritorijā izbūvētajām ielām, tādejādi veicinot kustību starp Maskavas un Salaspils ielām. Turklāt Maskavas un Salaspils ielu paplašināšana un apgriešanās loks no Dienvidu tilta ievērojami atvieglo apkārtējo satiksmes plūsmu. Sīkāk par to lasiet šeit.

Foto: publicitātes

2. Pilsēta ir piesaistījusi investīcijas daudzu miljonu eiro apmērā

Jebkura pilsēta var būt tikai priecīga, ka ir investori, kas ir gatavi ieguldīt 200 miljonus eiro un labiekārtot milzīgu pilsētas degradētu teritoriju. "Akropole” būs viens no lielākajiem un modernākajiem daudzfunkcionālajiem iepirkšanās un izklaides centriem Latvijā. Kopējā ēkas platība būs apmēram 98 000 m2, no kuriem apmēram 9000 m2 tiks atvēlēti birojiem.

3.Radītas jaunas darba vietas

Jaunais centrs nodrošina vairāk nekā 1500 darbavietu. Daudzfunkcionālajā tirdzniecības centrā ir atvērti 170 veikali, kafejnīcas un restorāni, ledus halle, kinoteātris, boulings un bērnu spēļlaukums.

Foto: publicitātes

4.Iestādīti vairāk nekā 700 koki

Daudzfunkcionālā tirdzniecības centra "Akropole” attīstītāji veikuši dažādus apkārtējās vides apzaļumošanas un labiekārtošanas pasākumus. Iestādīts vairāk nekā 700 jaunu skujkoku, lapu koku un krūmu, tostarp vairāk nekā 400 dižstādu.

5.Jaunais objekts uz Rīgu atvedīs tūristus

Tirdzniecības centrs atrodas vēsturiskā vietā – bijušās Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrikas teritorijā. Tāpēc investori piedāvā ne tikai plašu jaunu veikalu un izklaides iespēju klāstu, bet arī ievieš nozīmīgas un pozitīvas pārmaiņas Rīgas pilsētā. Uzņēmums izveidojis vietu, kurā laiku labi varētu pavadīt visa ģimene. Investori saglabājuši slavenās Kuzņecova fabrikas mantojumu un apvienojuši to ar jauno vidi.

Foto: publicitātes

Vispārīga informācija:

"Akropolis Group" ir uzņēmumu grupa, kas pārvalda nekustamā īpašuma attīstītāju un tirdzniecības centru nomas un apsaimniekošanas uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Bulgārijā. Patlaban "Akropolis Group" pārvaldībā ir "Akropoles" iepirkšanās un izklaides centri Viļņā, Klaipēdā un Šauļos. Uzņēmums ir būvējis un attīstījis arī tirdzniecības centru "Akropolis" Kauņā, kuru 2008. gadā iegādājās Vācijas investīciju fonds.

Lasiet arī:

Maskavas ielā izveidots līdz šim sarežģītākais luksoforu objekts Rīgā

No Dzelzceļa tilta līdz Dienvidu tiltam – kā mainījies rajons, kurā ienāk „Akropole”